yeniloji.com
Bakım

Yüze Buz Sürmenin Faydaları ve Zararları Nelerdir? Sivilceye İyi Gelir mi? Tüyleri Azaltır mı?

Henüz yorum yazılmadı
Yüze Buz Sürmenin Faydaları ve Zararları Nelerdir? Sivilceye İyi Gelir mi? Tüyleri Azaltır mı?
Yeniloji 3092 görüntüleme

Yüze buz sürmek; canlandırıcı ve gençleştirici etki meydana getiren, cildin kısa süre içerisinde yenilenmesine destek olan bir uygulamadır.

Yüze Buz Sürmenin Faydaları Nelerdir?

Cildin daha aydınlık ve canlı durmasına destek olan yüze buz sürme uygulaması; her cilt tipi için uygun olan, ciltte yenilenme etkisi meydana getiren bir yöntemdir. Gözeneklerin derinlemesine temizlenmesini ve sıkılaşmasını sağlayan yüze buz sürmenin faydaları şöyledir:

Cildinize buz sürdüğünüz zaman, derinlemesine arınma ve tazelenme etkisi meydana getirmektedir. Fakat doğal etkiler için cilde temiz iken uygulanmalıdır.

Yüze Buz Sürmenin Zararları Nelerdir?

Öncelikle belirtmek gerekir ki cilde yapılan uygulamalar aşırı olduğu zaman zararlı olmaktadır. Buzu direkt yüze sürmek zararlı mı diye soracak olursanız ciltte tahriş etkisi meydana getirebilmektedir. Cildinize sürmeden önce pamuklu bir beze ya da başka bir şeyer sarmanız gerekir. Günde birkaç kez sürülmemelidir. Ayrıca yüze buz sürmeden önce cildin temiz ve makyajsız olması gerekmektedir. Buz küpünü yüzünüze sürerken 1 dakikadan fazla bekletmeyiniz.

Yüze buz sürmek, cilt üzerinde yenileyici etki meydana getirir. Masrafsız bir uygulama olan bu yöntemden etkili sonuç için düzenli ve tutarlı bir şekilde yapılmalıdır. Aksi durumda ciltte gözle görülür olumlu bir etkisi olmaz.

Göz çevresine buz küpü uygularken oldukça dikkatli olunuz. Özellikle içerisinde başka maddeler varsa eğer göze girmediğinden emin olunuz. Uygulama sırasında dairesel hareketler ile masaj yapınız. Uygulama 15 dakikadan fazla uygulamayınız. Etkili sonuç almak için sabah ve akşam uygulamak gerekir.

Yüz Buz Sürmek Sivilceye İyi Gelir mi?

Cildinizde kistik akne problemi yaşıyorsanız bu ile cildinizi rahatlatabilirsiniz. Aknedeki iltihabın azalmasına ve ağrının, sancının hafiflemesine yardımcı olur. Sivilceler ile savaşmak için buz oldukça etkili bir yöntemdir. Yağ üretimini azaltan ve sebum dengesi sağlayan buz, sivilcelerin de azalmasına destek olur. Ayrıca sivilce kaynaklı şişliklerin iyileştirilmesini de sağlar.

Cilt gözeneklerinin sıkılaşmasını sağlayan cilde buz uygulaması, gözenekleri temizler ve sivilce, kabarcık oluşmasını önler. Özellikle yağlı ciltler kir ve yağ birikimi sonrasında yağ bezesi ve sivilce oluşumuna oldukça yatkındır.

Sivilce için buz maskesi yapabilirsiniz. Su, 3-4 damla kuşburnu yağı, 1 çay kaşığı tarçın tozu malzemelerini karıştırıp, buz kalıbına dökünüz. Dondurucuda buz küpleri elde ediniz. Daha sonra cildinize sürüp, kurumasını bekleyiniz ve yıkamayınız. Haftada 3 defa bu uygulamayı yaparak cildinizdeki sivilceleri giderebilirsiniz.

Yüze Buz Sürmek Tüyleri Azaltır mı?

En çok merak edilen konulardan biri buzun tüylere etkisidir. Buz uygulamasının tüyleri azaltma konusunda olumlu etkileri bulunmaktadır. Ayrıca ağda sonrasında buz uygulaması sağlayarak tahriş ve kızarıklık gibi sorunların önüne geçmektedir. Tüylerde azalma ve geç çıkma için buzdan yararlanabilirsiniz.

Yüze Buz Sürmek Ne İşe Yarar?

Cilde buz masajı yapmak, cilde kullanılan ürünlerin daha iyi emilmesini sağlarken aynı zamanda yenilenme etkisi oluşturur. Gece krem ya da serum uygulaması yapıyorsanız eğer sonrasında buz sürebilirsiniz. Yüze buz sürmek kılcal damarları daraltır ve cilt üzerinde gerilme etkisi meydana getirir. Bu şekilde daha iyi bir emilim meydana gelir.

Yüze sodalı buz sürmek, yeşil çay içerikli, aloe vera ya da salatalık içerikli buz maskeleri yapmak genel anlamda faydalıdır. Tereddüt etmeden bakım için uygulayabilirsiniz. Fakat yazımızın detayında da belirttiğimiz gibi kullanım sırasında dikkatli olmanız gerekmektedir. Gerek güneş yanığı gerekse pişik gibi sorunlar için de uygulayabilirsiniz.

Orjinal Hot Shapers Termal Zayıflama Korsesi
Kapıda Ödeme İmkanıyla İndirimli Sipariş Ver!
Paylaş Tweetle Gönder Pinle
İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Nükleer Enerji Nedir? Nükleer Santral Nasıl Çalışır?

Nükleer Enerji Nedir? Nükleer Santral Nasıl Çalışır?

Bilimsel açıdan nükleer enerji, uranyumun nötron ile etkileşimden elde edilen enerjiye verilen isimdir...

Korse Takarak Göbek Erir mi?

Korse Takarak Göbek Erir mi?

Korse takarak göbek bölgesindeki fazlalıkların erimesini ve bel bölgesinin incelmesini sağlayabilir, fazlalıklardan kurtulabilirsiniz...

Grip Hemen Nasıl Geçer? Belirtisi ve Tedavisi

Grip Hemen Nasıl Geçer? Belirtisi ve Tedavisi

Grip; genellikle mevsimsel geçişlerde ve havaların soğumasıyla ortaya çıkan virütik bir hastalıktır...

Yürüyüş Yapmak Kilo Verdirir mi? Kilo Vermek İçin Ne Kadar ve Nasıl Yürümeli?

Yürüyüş Yapmak Kilo Verdirir mi? Kilo Vermek İçin Ne Kadar ve Nasıl Yürümeli?

Yürüyüş yapmak, kilo vermek isteyen kişilerin tamamına önerilen ve zayıflamak için çok önemli bir destekçi olarak görülür fakat kalori yakmak için tek başına yeterli değildir...

Kansızlık Neden Olur? Belirtileri Nelerdir? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kansızlık Neden Olur? Belirtileri Nelerdir? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Tıptaki adı anemi olarak belirtilen kansızlık, kandaki oksijen seviyesinin dengelenmesine yardımcı olan hemoglobin seviyesinin gerekli orandan düşük olması şeklinde nitelendirilen bir rahatsızlıktır...

Fasting Diyet Nedir? Nasıl Yapılır? Yapanlar ve Kilo Verenler

Fasting Diyet Nedir? Nasıl Yapılır? Yapanlar ve Kilo Verenler

Fasting diyet; aralıklı beslenme, if diyeti ya da aralıklı oruç diyeti gibi isimlerle de bilinen, ne yediğinizin değil ne zaman yediğinizin öneminin olduğu bir kilo verme yöntemdir...

Göbek Basen Toparlayan Korse Modelleri

Göbek Basen Toparlayan Korse Modelleri

Göbek basen toparlayan korseler; incelme ve sıkılaşma sağlayarak hem daha zayıf gözükmeye hem de vücut şekillendirici etki sayesinde kalıcı olarak bölgesel incelmeye destek olan modellerdir...

Yağ Yakmak İçin Nabız Aralığı Hesaplaması Nasıl Olmalı?

Yağ Yakmak İçin Nabız Aralığı Hesaplaması Nasıl Olmalı?

Hızlı bir şekilde yağ yakmak herkesin amacı olurken bunun için sporun ve nabız aralığı gibi diğer işlemlerin en doğru şekilde uygulanması ve hesaplanması gerekmektedir...

Orjinal Hakiki Zeytinyağı Nasıl Anlaşılır?

Orjinal Hakiki Zeytinyağı Nasıl Anlaşılır?

Bağırsak sağlığı ve metabolizma hızı için oldukça faydalı olan zeytinyağının orjinal ve hakiki olup olmadığını kokusu ve ağızda bırakmış olduğu tat belirlemektedir...

Vitiligo Hastalığı Nedir? Nasıl Geçer?

Vitiligo Hastalığı Nedir? Nasıl Geçer?

Vitiligo hastalığı, derinin pigmentlerinde meydana gelen azalmalar sonucunda oluşan beyaz lekelerdir...