yeniloji.com
Diyet

Yeşil Detoks Suyu Diyeti Tarifleri, Kalorisi ve Malzemeleri

Henüz yorum yazılmadı
Yeşil Detoks Suyu Diyeti Tarifleri, Kalorisi ve Malzemeleri
Yeniloji 113 görüntüleme

Vücutlarındaki zararlı maddeleri atarken kilolarından da kurtulmak isteyen kişiler yeşil detoks suyu kullanarak bunu gerçekleştirebilirler.

Yeşil Detoks Diyeti Nasıl Yapılır?

İnsanlar hayatlarında düzenli olarak gıda tüketimi yaparlarken her zaman tükettikleri gıdaların içerisinde yer alan maddeleri kontrol etmezler. Bazen hazır gıdalar tüketildiğinde vücuda çok sayıda zararlı madde girerken bazen de gün içerisinde sürekli olarak tüketilen ürünlerden vücut için zararlı olan maddeler vücuda alınır. Bu doğrultuda insanlar yeşil detoks diyeti ile vücutlarını yenileyebilirler.

Yeşik detoks suyu hem kilo verme hem de vücuttaki zararlı maddelerin dışarı atılmasını sağlayarak arınma etkisi meydana getirmektedir.

Yeşil detoks diyetinde bolca su tüketen kişiler bunun yanı sıra vücuttaki zararlı maddeleri vücuttan uzaklaştıran besinler tüketmelidirler. Böylece kısa süre içerisinde vücutlarındaki iç organlar olabilecek en iyi şekilde çalışmaya başlayacaktır. Bu da onların çok daha sağlıklı olmasını sağlarken kısa süre içerisinde kilo vermelerini de etkileyecektir.

Yeşil Detoks Suyu Tarifleri ve Malzemeleri

Yeşil detoks diyetlerinde sürekli olarak tüketilen detoks suları, kilo vermenin en önemli aşamalarından birisidir. Bu detoks sularını evlerinde yapmak isteyen kişiler, 1 adet yeşil elma, 1 adet salatalık, 1 adet limon, 1 avuç maydanoz, 1 avuç ıspanak, 2 kereviz sapı ve 1-2 bardak suya ihtiyaç duyarlar. Kıvamını su ile kendilerine hoş gelecek şekilde ayarlamaları önemlidir. Bu detoks suyunun yapılabilmesi için kişilerin tüm malzemeleri blender yardımıyla çekmesi gerekmektedir. Sonrasında hazırlanan karışım diyet döneminde rahatlıkla tüketilebilmektedir.

Yeşil Detox Suyu Kalorisi Ne Kadar?

Kilolarından kurtulmak isteyen kişiler aldıkları tüm gıdaların kalori değerlerine dikkat etmek zorunda oluyor. Zayıflatıcı etkisi biliniyor olsa da detoks suyunu diyetlerinde kullanacak olan kişilerin kalori değerini de bilmesi gerekiyor. Her detoks suyunun kalori değeri değişiyor olsa da genel olarak belirli bir aralıkta seyrediyor. Birçok detoks suyunun kalori değeri 140 ile 170 arasında değişiyor. Gün içerisinde alabilecekleri kalori miktarını belirleyen kişiler için de bu değerler oldukça uygun oluyor. Genelde bu sular ara öğünlerde kullanılırken insanlarda tokluk hissi de yaratıyor. Bu sayede kişiler ana öğünlerinde çok daha az ürün tüketirken doymuş bir şekilde sofradan kalkabiliyor.

Yeşil Detoks İçeceklerinin faydaları Nelerdir?

Yeşil detoks suyu tüketmeye başlayacak olan kişiler kilolarından kurtulurken farklı faydalarının olup olmadığını da merak ediyor. Uzmanlar, bu detoks sularını tüketen kişilerin ilk olarak vücutlarındaki tüm zararlı maddelerden kurtulabileceklerini belirtiyor. Bu durum iç organlarının çok daha iyi seviyede çalışmasını sağlarken birçok hastalıktan kurtulabiliyorlar. Buna ek olarak bağışıklık sistemleri çok daha yüksek seviyelere geliyor. Bu durumda da özellikle kış aylarında birçok kişiye bulaşabilen hastalıklardan korunmalar çok daha kolay olabiliyor. Uyku düzenleri oluşan kişiler en yüksek verimle uykularını alırken çok daha dinç bir yapıda oluyor. Birçok kişinin hayatının bir parçası haline getirdiği yeşil detoks suyu son derece yüksek seviyede faydalar gösterirken bunları kısa vadede insanlara hissettiriyor.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Demans Hastalığı Nedir? Belirtileri, Tedavisi ve Türleri

Demans Hastalığı Nedir? Belirtileri, Tedavisi ve Türleri

Demans; bellek, dilin konuşma yetileri, sorgulama ve düşünme yetileri, öğrenme ve hatırlamada zorluk, unutkanlık, tanımlamalarda yanılgılar gibi birçok duyusal ve düşünsel yetersizliğin bir araya geldiği bir zihinsel zayıflık durumudur...

Detoks Nedir? Detoks Suyu ve Diyeti Nasıl Yapılır?

Detoks Nedir? Detoks Suyu ve Diyeti Nasıl Yapılır?

Detoks; vücuttan zararlı olan toksinlerin atılması ve vücudun zararlı maddelerden arındırılması demektir...

Yoğurt Salata Diyeti ile Kaç Kilo Verilir? Yorumları ve Tarifi

Yoğurt Salata Diyeti ile Kaç Kilo Verilir? Yorumları ve Tarifi

Bel ve basen bölgesindeki fazlalıkları eritmeye yardımcı olan yoğurt salata diyeti; doğal ve sağlıklı bir şekilde kilo verebilmek için oldukça etkili olan zayıflama yöntemleri arasında yer almaktadır...

Hamileler İçin Zararlı Yiyecek ve İçecekler

Hamileler İçin Zararlı Yiyecek ve İçecekler

Hamilelik dönemi hem fiziksel, hem de duygusal anlamda zor bir süreçtir ve bu dönemde tüketilen her besine dikkat edilmesi gerekmektedir...