yeniloji.com
Yaşam

Yüz Nasıl Zayıflar? Yüz Nasıl İncelir?

Henüz yorum yazılmadı
Yüz Nasıl Zayıflar? Yüz Nasıl İncelir?
Yeniloji 2102 görüntüleme

Yüz bölgesinin zayıflaması için, yüz jimnastiği ve çeşitli yüz egzersizleri uygulanabilir. Bunun yanında aynı zamanda yağ yakmaya yardımcı olan diyetlerin uygulanması ve bol miktarda su içilmesi gerekmektedir.

Yüz Nasıl Zayıflar? Yanaklarımı Nasıl Eritebilirim?

Yüz şekli genetik yapı ile alakalıdır. Bu nedenle yüzümüzün istediğimiz şekle girmesi çok kolay bir durum değildir. Bazı insanların yüzleri uzun bazılarının ise daha yuvarlak hatlara sahiptir. Toplu bir yüz şekli kilo verilse bile yine bir miktar tombul durabilir. Yüzü şekillendirmenin, yüz hatlarını belirginleştirmenin ve yüz bölgesinde yağ yakımı sağlanmanın yöntemleri bulunmaktadır. Yüz zayıflatmak için diyet programlarının yanında aynı zamanda yüz için egzersizler de bulunmaktadır.

Yüzün incelme ve zayıflaması için yüz kaslarının aktif bir şekilde çalıştırılmasını sağlayan jimnastik hareketlerinin uygulanması gerekmektedir.

Yüz şekli genetik olarak meydana gelir. Fakat yüzün kilo alması genetik yapının yanı sıra yüz kaslarının çalıştırılmaması, vücutta genel olarak kilo alımı ya da birtakım hastalıklar nedeniyle gerçekleşebilir. Yüzün kilo alması yanlış beslenme gibi nedenlerden kaynaklanabilir. Yüz bölgesinde zayıflama sağlamak için kasları çalıştıracak egzersizlerin uygulanması gerekmektedir. Bunun yanında doğru beslenme ve bol miktarda su tüketilmesi gerekmektedir.

Yüz Nasıl İncelir? Yüzden Nasıl Kilo Verilir?

Yüzden kilo vermek ve yüz hatlarının incelmesini sağlamak için öncelikle vücutta yağ yakımının oluşmasına yardımcı olacak bir diyet benimsenmelidir. Ekmek, hamur işi gibi unlu gıdalar vücutta kiloya neden olur. Bu durum yüz bölgesinde de yağlanmaya neden olur. Bu nedenle protein miktarı yüksek beslenerek salata, tahıllı ekmek gibi yiyeceklerin tüketilmesi gerekmektedir. Şeker tüketimi azaltılmalıdır. Şeker vücutta yağ depolanmasına neden olan bir maddedir. Aynı zamanda vücutta şişme meydana getirir. Şeker tüketiminin azaltılması ve çikolata gibi yiyeceklerin yerine meyve yenmelidir. Şeker ihtiyacını doğal bir şekilde karşılamak gerekmektedir.

Kilo almaya neden olan en önemli etkenlerden biri tuz tüketimidir. Tuz vücuttaki suyu emer ve ödeme neden olur. Bu da şişkinliklerin oluşmasına neden olur. Tuz tüketimi günlük yaklaşık olarak 6 gram olmalıdır. Fazlası kiloya neden olur. Yüzünüzün incelmesi ve yüz bölgesinin zayıflaması için bitki çayı tüketebilirsiniz. Bitki çayları hem yağ yakımına yardımcı olur hem de ödem ve şişkinlikten kurtulmaya yardımcı olur.

Yüzün incelmesi ve yüz hatlarının belirginleşmesi için uygulayabileceğiniz bir başka yöntem yüz jimnastiğidir. Bu şekilde yüz kaslarının hareket geçmesi sağlanır ve hem yüz bölgesinin zayıflaması hem de yüz hatlarının belirginleşmesi gerçekleştirilmiş olur.

Yüzü Zayıflatmanın Yolları Nelerdir?

Yüz kaslarını çalıştıran egzersizler yüz yogası ya da yüz jimnastiği olarak adlandırılmaktadır. Yüzünün incelmesi ve zayıflaması için her gün sabah akşam a,e,ı,i,o,ö,u,ü harfleri sesli ve baskın bir şekilde söylenmelidir. Günde 3 defa 20 tekrardan x,on sesleri çıkartılmalıdır. Boyun ve yanak kaslarının çalıştırılması, aynı zamanda dudakların daha dolgun gözükmesi için dudak arasına kalem egzersizi uygulanmalıdır. Dudaklar arasında kalem yuvarlama hareketi her gün 3 set uygulanmalıdır. Sakız çiğneyerek yanakların incelmesini sağlayabilirsiniz. Eğer ki yanaklarınızın kaslı gözükmesini istiyorsanız her gün yarım saatten fazla sakız çiğnemelisiniz. Bu tarz basit yöntemler ile yüz hatlarınızı ve yüz kaslarınızı belirginleştirebilir aynı zamanda yüzünüzün zayıflamasını sağlayabilirsiniz.

Yüzü İnceltmek İçin Makyaj Teknikleri

Eğer ki kilolu bir yüzünüz varsa ve buna rağmen yüz hatlarınızı daha ince göstermek istiyorsanız bazı makyaj tekniklerinden yararlanabilirsiniz. Yüzü zayıf göstermek için genel olarak kontür uygulaması yapılmaktadır. Bu teknikte yüzün bazı bölgeleri koyu bazı bölgeleri açık renk olur. Böylece yüz hatları daha belirgin ve yüz daha ince gözükür.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Sırt Korsesi Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Faydaları ve Zararları

Sırt Korsesi Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Faydaları ve Zararları

Sırt korsesi; dik durmaya yardımcı olan ve duruş bozukluklarının giderilmesini sağlayan, kamburluk gibi problemlerin önüne geçen bir aparattır...

Meyve ve Sebzeler Nasıl Dezenfekte Edilir? Nasıl Temizlenir?

Meyve ve Sebzeler Nasıl Dezenfekte Edilir? Nasıl Temizlenir?

Doğru bir temizleme işleminin uygulanması, meyve ve sebzelerde yer alan pestisit kalıntılarının, virüslerin, bakterilerin ve zararlı, yabancı maddelerin temizlenmesi için etkili ve yararlı olmaktadır...

Hemoroid Belirtileri Nedir? Basur Nasıl Geçer?

Hemoroid Belirtileri Nedir? Basur Nasıl Geçer?

Hemoroid; makat bölgesinde oluşan ve dışkı yapımını zorlaştıran bir rahatsızlıktır...

Kırmızı Lahana Suyunun Faydaları Nelerdir? Nasıl Yapılır?

Kırmızı Lahana Suyunun Faydaları Nelerdir? Nasıl Yapılır?

Kırmızı lahana suyu; antioksidan açısından zengin olan, içerisinde pek çok vitamin ve mineral barındıran vücuttaki toksin maddelerin atılmasına yardımcı olan bir içecektir...