yeniloji
Sağlık

Siyah Turp Bal Kürü Nasıl Yapılır? Ne Kadar İçilir?

Siyah turp bal kürü, öksürüğün kesilmesi için çok kısa sürede etki yaparken birçok kişinin ilk başvurduğu yöntem olarak bilinmektedir.

Henüz yorum yazılmadı
Siyah Turp Bal Kürü Nasıl Yapılır? Ne Kadar İçilir?
Yeniloji 45 görüntüleme

Siyah turp bal kürü, öksürüğün kesilmesi için çok kısa sürede etki yaparken birçok kişinin ilk başvurduğu yöntem olarak bilinmektedir.

Siyah Turp Bal Kürü Nasıl Yapılır?

Hastalıkların etkilerini ortadan kaldırmak amacıyla bitkisel yöntemleri kullanmak son derece doğru bir tercih olarak görülür. İnsanlar, ilaçları kullanarak onlara bağımlı kalmak ya da yan etkilerini görmek istemedikleri için bitkisel ürünlere geçebilirler. Bu aşamada siyah turp bal karışımı öksürüğe karşı muhteşem bir karışımdır. Bunu hazırlamak oldukça kolaydır ve işe turpun yıkanması ile başlanılmalıdır. Bunun sonrasında turpun kafa kısmı kesilerek orada bir delik oluşturulur. Sonra içerisine bal ekleyip turpun bardağın üzerine konması gerekir. Turpun içerisindeki bal alt kısımdan akarak bardağa gelecektir. Öksürüğe iyi gelmesi için tüketilmesi gereken kür de bu bardağa akan kısım olacaktır.

Siyah turp bal karışımı, balgamlı öksürük gibi rahatsızlıkların giderilmesi ve iyileşme sürecinin hızlanması için etkili olmaktadır.

Ballı Siyah Turp Kürü Ne Kadar İçilir? Aç Karnına mı İçilir?

Öksürükleri başlayan ya da bu kürün farklı etkilerini vücutlarında görmek isteyen kişiler, hazırlıklarını yaptıktan sonra nasıl kullanacakları konusunda merak duyabilirler. Bu aşamada kara turp bal kürünün yemeklerden yarım saat öncesinde kullanılması önerilmektedir. Yemeklere başlamadan yarım saat önce 2 ya da 3 kaşık bu kürden alan kişiler, sonrasında normal bir şekilde yemeklerini tüketebilirler. Bir gün boyunca bunu tekrarlayan kişiler, çok kısa bir sürede etkilerini görmeye başlayacaktır. Eğer öksürüklerin kesilmesi için bu yöntem kullanılıyorsa ertesi günde öksürükler kalmamaktadır.

Siyah Turp Bal Karışımının Faydaları Nelerdir?

Öksürüğün kesilmesine olan etkileri muhteşem olduğundan genellikle insanlar bu faydasını kullanmak için kürü tüketirler. Ancak bunun yanında içerisinde yüksek miktarda antioksidan içeren bir kürdür. Kan damalarını hasardan korurken insanlar arasından sıklıkla görülen inme ya da felç gibi sorunları önleyebilmektedir. Düzensiz kalp atışları olan ya da sürekli olarak kendisini yorgun hisseden kişiler için de son derece başarılı bir kür olduğu söylenebilmektedir. Ter ile birlikte vücutta yer alan toksinlerden kurtulmayı sağlamaktadır. Bu etkisi sayesinde tüm iç organlar çok daha verimli bir biçimde çalışmaya başlayacaklardır.

Siyah Turp Bal Kürünün Zararları Nelerdir?

Siyah turp ya da karaturp olarak isimlendirilen ürün, insan vücuduna çok sayıda fayda sunsa da yanlış bir şekilde kullanılması durumunda zararları görülmeye başlanmaktadır. Çok uzun süre ve yüksek miktarda tüketilen bu kür, insanlarda midenin tahriş olmasına sebep olabilmektedir. Özellikle midesinde hali hazırda bir sorunu olan kişiler için son derece riskli bir üründür. Tiroid hastalıkları bulunan kişilerin kullanmasında da sakıncalar olabilmektedir. Bu hastaların, doktorlarına danıştıktan sonra kullanmaması önerilmektedir. Son olarak safra kesesinde taşı bulunan kişilerin kesinlikle bu siyah turpu tüketmemesi gerekmektedir. Aksi halde taş oluşumunu arttırabilmektedir.

Öksürükten bir türlü kurtulamayan kişiler için siyah turp bal kürü muhteşem bir seçenek olurken ortaya çıkardığı etkiler insanlarda şaşkınlık yaratacak düzeydedir. İnatçı öksürükle doğal bir şekilde mücadele etmek için bu kürü kullanabilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...