yeniloji.com
Bakım

Parmakları Daha İnce ve Uzun Göstermek İçin Ne Yapılır?

Henüz yorum yazılmadı
Parmakları Daha İnce ve Uzun Göstermek İçin Ne Yapılır?
Yeniloji 392 görüntüleme

Parmakları daha ince göstermek için birtakım basit teknikler bulunmaktadır. Daha zarif ve hoş bir ele sahip olmak için parmak egzersizleri ve tırnak bakımı yapmak oldukça önemlidir.

Parmakları Daha İnce Göstermek İçin Ne Yapılır?

Uzun parmaklar ellerin daha zarif gözükmesini sağlar ve aynı zamanda güzellik için de önemli bir ayrıntıdır. Eğer ki parmaklarınız bir sağlık problemi nedeniyle kalınsa doktora gitmeniz gerekmektedir. Fakat yapısal olarak parmaklarınız kalın ve ellerin tombulsa bazı egzersiz yöntemleri ve basit teknikler ile daha ince ellere sahip olabilirsiniz. Her kadın ince, naif ve kibar ellere sahip olmak ister. Bu çok eski yıllardan beri gelen bir güzellik algısıdır.

Parmakları daha ince göstermek için bazı basit el egzersizleri uygulanabilir. Bunun yanında tırnakların uzunluğu ve şeklide bu konuda oldukça önemlidir.

Evde kendiniz uygulayabileceğiniz bazı hareketler ile daha ince ellere sahip olabilirsiniz. Parmakları inceltmek için uygulanan egzersizlerden en fazla bilinen ve tercih edileni top sıkma yöntemidir. Günlük yarım saat uygulanan bu egzersizi ellerinizin incelmesine yardımcı olmaktadır. Ellerinizin zarif ve güzel bir şekilde alması için ise yumruk sıkma egzersizini uygulayabilirsiniz. Bu egzersizi uygulamak için öncelikle yumruğunuzu kuvvetli bir şekilde sıkın ve ardından hafifçe açın. Bunu her iki eliniz için uygulayın. 6 kere uygulamak yeterli olacaktır.

Parmakları Daha Uzun Göstermek İçin Ne Yapılır?

Parmakların daha uzun gözükmesi için tırnak bakımı oldukça önemlidir. Tırnakların ne çok uzun ne de çok kısa gözükmesi gerekmektedir. Tırnaklarınız parmak boyunu 3-4 mm. kadar geçtiğinda dar gözükmesi için yan taraflarını törpüleyiniz. Bu şekilde tırnaklar hem daha güzel durur hem de parmak boyunuz daha uzun gözükür. Bunun yanında koyu renk ojeler sürerek de parmaklarınızı daha belirgin ve ince bir hale getirebilirsiniz.

Parmakları inceltmek daha uzun gözükmesini sağlamaktadır. Bunun için beslenme yöntemlerine dikkat edilmelidir. Kalori değeri yüksek olan gıdalardan uzak durmalısınız. Vücutta toksin birikimi ödeme neden olur ve bu da parmakların daha kalın kısa gözükmesini ellerin ise şiş durmasına neden olur. Potasyum değeri yüksek olan besinlerin tüketilmesi parmakların daha ince gözükmesini sağlar. Çünkü bu besinler vücutta toksin oluşumunu önler.

El Parmaklarını İncelten Yöntemler Nelerdir?

Ellerin daha zarif ve ince gözükmesi için parmak kaslarını kuvvetlendiren birtakım egzersizler uygulanabilir. Egzersiz yöntemleri parmakların incelmesini sağlar ve bu sayede parmaklar daha uzun gözükebilir. Vücut yapımız genetiktir. Kilolu biri olmamanıza rağmen elleriniz tombul ve parmaklarınız biraz kalın olabilir. Bunu değiştirmenin yöntemi ise basit bir şekilde evde, işte ya da okulda uygulayabileceğiniz hareketlerdir. Tırnak bakımınız da bu konuda oldukça önemlidir. Tırnaklarınızın uzunluğu parmaklarınızın uzunluğunu etkilemektedir. Çok uzun tırnaklar değil aksine hafif uzun tırnak ölçüsü daha hoş gözükmektedir.

Zayıflayınca Parmak İncelir mi?

Kilo verdiğiniz zaman vücudunuzda yağ yakımı gerçekleşmiş olur. Bu şekilde elleriniz de parmaklarınız da zayıflayabilir. Aynı zamanda kilo verdiğinizde vücudunuzdan ödem atarsınız. Ödem atmak şişkinliğin geçmesini sağlar ve böylece ellerinizdeki tombulluk da gider. Parmakları daha uzun göstermek için bu pratik yöntemleri deneyebilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Ödem atıcı çay tarifi ve karışımı nasıl yapılır?

Ödem Atıcı Çay Tarifi ve Karışımı Nasıl Yapılır?

Ödem vücutta oluşan şişlik olarak adlandırılan bir durumdur...

Korse Takmak Sağlıklı mı? Korse Giymek Vücuda Zarar Verirmi?

Korse Takmak Sağlıklı mı? Korse Giymek Vücuda Zarar Verirmi?

Korse takmak, vücudun sıkılaşmasına yardımcı olurken bunun yanında ince görünmeyi sağlar ve zayıflama konusunda destek olur...

Saçın Seyrelmesi ve Dökülmesi Nasıl Engellenir? Neden Olur?

Saçın Seyrelmesi ve Dökülmesi Nasıl Engellenir? Neden Olur?

Saçın seyrelmesi; saç dökülmelerinin önüne geçilmediği zamanda saç derisinde açılıkların meydana gelmesi ile oluşan bir durumdur...

Zayıflatan Korse Çeşitleri ve Kullanım Alanları

Zayıflatan Korse Çeşitleri ve Kullanım Alanları

Zayıflatan korseler, giyildiği andan itibaren vücudu ince ve sıkı göstermeye yardımcı olan ve bunun yanı sıra fazlalıklardan kurtulmaya destek olan iç giysilerdir...