yeniloji.com
Yaşam

İncelmek İçin Hangi Korse Daha Kullanışlı?

Henüz yorum yazılmadı
İncelmek İçin Hangi Korse Daha Kullanışlı?
Yeniloji 2410 görüntüleme

İncelmek ve kilo vermek için korse kullanımı en bilinen ve etili yöntemlerden biridir. Hangi korsenin daha kullanışlı olacağı ise kişinin vücudunu tanıması ile gerçekleşir.

İncelmek İçin Korse Kullanımı

Fazlalıklardan kurtulmak ve incelmek için korse kullanmak yıllardır kadınların uyguladığı bir metoddur. Zayıflama konusundaki en etkili alternatif yöntemlerden biri olan korseler hem sıkılaşmak hem de vücudu toparlamak için kullanılmaktadır. Esnek kumaşları sayesinde vücudu saran ve anında incelme sağlayan korseler ile kalıcı olarak zayıflama sağlamak da mümkün olabilmektedir.

İncelmek ve sıkılaşmak için bölgesel zayıflamaya yardımcı olan korse modellerinden faydalanmak, sağlıklı bir şekilde zayıflamaya destek olmaktadır.

Korse ile incelmek ve zayıflamak içi öncelikle hangi bölgenizde fazlalık olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Bacaklarınız kalın değilse sadece göbek bölgenizde fazlalık varsa karın toparlayıcı korse kullanmanız gerekmektedir. Fakat hem göbek hem de bacaklarınızda incelme sağlamanız gerekiyorsa o zaman yüksek bel tayt korselerden yararlanmalısınız. Yani korse kullanımı kadar korsenin modeli ve seçimi de oldukça önemlidir.

Hangi Korse Daha Kullanışlı?

Korseler genel olarak kullanışlı ve faydalı iç giysilerdir. Hangi korsenin daha faydalı ve kullanışlı olacağını seçmek tamamen kişinin ihtiyacı doğrultusunda hareket etmesi ile sağlanmaktadır. Eğer ki ihtiyacınız olmadığı halde göbek korsesi kullanırsanız bu sizin korseden fayda görmenizi değil aksine rahatsız olmanızı sağlar. Korselerin kullanışlı olması için kişinin ihtiyacına göre belirlenmesi gerekir.

Toparlayıcı, sıkılaştırıcı, inceltici, vücut şekillendirici gibi birçok özelliğe sahip olan korseler sadece zayıflama alanında değil aynı zamanda sağlık için de kullanılmaktadır. Bel ağrıları, fıtık, kamburluk gibi rahatsızlıklar söz konusu olduğunda da farklı korse modellerinden yararlanılmaktadır. Bu nedenle hangi korse daha kullanışlı diye sormadan önce hangi korseye ihtiyacım var diye belirlenmesi gerekmektedir.

Zayıflamak İçin Hangi Korse Kullanılmalı?

Genel olarak her korse modelinin zayıflamaya etkisi bulunmaktadır. Fakat korselerden yüksek bir incelme etkisi görmek istiyorsanız termal modelleri kullanmanız tavsiye edilebilir. Ayrıca bilinmesi gerekirse korselerin kalıcı olarak zayıflama konusunda tek başına doğrudan etkisi bulunmamaktadır. Bu etkinin oluşabilmesi için spor yapmalı ve tüketilen besinlere dikakt edilmelidir. Bu syede vücutta incelme ve sıkılaşma meydana getirilebilmektedir.

Kilo vermek için korse kullanımı sağlandığında hangi bölgede incelme sağlanmak istediği belirlenmeli ve ona göre korse seçimi yapılmalıdır. Yanlış korse seçimi istenilen sonuçların elde edilememesine neden olabilmektedir.

Hangi Korseyi Almalıyım, Kullanmalıyım?

Toparlayıcı ve sıkılaştırıcı etkileri bulunan korselerin çeşitleri oldukça fazladır. Dikişli, dikişsiz, çelik balenli, termal, manyetik mıknatıslı gibi birçok modeli bulunmaktadır. Korse alırken dikkat etmeniz gereken en önemli özellik kumaşıdır. Kumaşının esnek ve nefes alabilir cinsten olması gerekmektedir. Bunun yanında rahat kullanabileceğiniz modelleri seçmelisiniz. Korseler vücudun farklı bölgelerine hitap edebilmektedir. İncelmek için korse kullanacağınız zaman kumaşının sıkılaştırıcı özelliğinin olmasına dikkat ediniz. Eğer ki sağlık problemleri için korse kullanılacaksa doktor tavsiyelerinin değerlendirilmesi gerekmektedir. Bu açıdan bakıldığında korse kullanım amacının, korse satın alma konusunda en etkili ve önemli unsur olduğu görülmektedir.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Mayo Korse Nedir? Kullananlar ve Yorumlar

Mayo Korse Nedir? Kullananlar ve Yorumlar

Mayo korse; vücudu toparlayan ve sıkılaştıran, daha zayıf ve ince gözükmeyi sağlayan bir deniz kıyafetidir...

Yağ Yakmak İçin Diyet Programı ve Spor

Yağ Yakmak İçin Diyet Programı ve Spor

Yağ yakmak; vücutta depolanan fazla yağların doğru beslenme ve düzenli spor sayesinde eritilmesi demektir...

Kiraz Çekirdeği Faydaları Nelerdir? Kiraz Çekirdeği Yutmak Zararlı mı? İçinde Ne Var?

Kiraz Çekirdeği Faydaları Nelerdir? Kiraz Çekirdeği Yutmak Zararlı mı? İçinde Ne Var?

Kiraz çekirdeği; tıpkı meyvenin kendisi gibi sağlıklı olan ve farklı şekillerde kullanılabilen bir meyve çekirdeğidir...

Bağırsak Parazitlerine Ne İyi Gelir? Kurtulmak İçin Bitkisel Çözüm Önerileri

Bağırsak Parazitlerine Ne İyi Gelir? Kurtulmak İçin Bitkisel Çözüm Önerileri

Solucan veya bağırsak parazitleri bağırsakta tutunduğunda sağlık problemine yol açan organizmalardır...