yeniloji.com
Zayıflama

Zayıflatan Yağ Yakıcı Çorba Tarifleri

Henüz yorum yazılmadı
Zayıflatan Yağ Yakıcı Çorba Tarifleri
Yeniloji 363 görüntüleme

Zayıflatan çorbalar; metabolizmanın daha verimli çalışmasını sağlayarak yağ yakmaya yardımcı olmaktadır.

Zayıflatan Çorbalar Ne İşe Yarar?

Çorbalar genel yapıları olarak sıvı olduklarından sindirim açısından en kolay besinler arasındadır. Bu sebeple diyet yaparken özellikle çorba verilmesi dikkat çekici olan noktadır. Çorbalar arasında yağ yakıcı özellikle olanları da mevcuttur ki bazı durumlarda öncelik bu çorbalara verilir. Mesela bunların başında lahana vücutta hareketsiz bölgelerde toplanmış olan yağların eritilmesinde son derece etkilidir ve yağların vücuttan atılmasında yardımcıdır.

Vücuttaki fazla yağları eriten yağ yakıcı çorbalar düzenli tüketim yapıldığında hem zayıflamak hem metabolizmayı hızlandırmak adına son derece etkilidir. Yağ yakan çorbalar sayesinde hızlı kilo verme sürecine girilebilir. Özellikle kalp hastaları ve fazlalıklarını yedikleri besinler ile vermelerinde etkili olması adına doktorların önerdiği yağ yakıcı çorbalar sayesinde olmaktadır. Az kalori alınarak yağ yakma işlemi tamamlanmış olur. Kullanılan sebzelerle vücuttan zararlı toksinler birer birer atılır ve birey kendini çok daha sağlıklı hissetmeye başlar.

Diyette Çorba Kilo Yapar mı? Nelere Dikkat Edilmeli?

Zayıflatan çorbalar yağ yakma özelliği taşıdığından diyet programı boyunca acıkıldığı her anda tüketilebilir. Çorbada miktar yoktur. Yiyebildiğiniz kadar tüketme vardır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta çok uzun süre yağ yakan çorba diyeti uygulanması beslenme bozukluklarına yol açar. Mesela diyet boyunca gazlı içecek tüketilmemelidir. Çay ya da kahvede süt ve şeker kullanılmamalıdır. Yağ yakan çorbada, lahana, yeşil sebzeler, brokoli, greyfurt yağ yakımın da son derece etkilidir. Ve bu diyeti uygulayanların kesinlikle bol su içmeleri gerekmektedir. Dikkat edilmesi gerekilenleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Her sabah mutlaka tartılmalıdır.
  • Açlık hissedildiği an çorba içilebilir, herhangi bir limit yoktur.
  • Metabolizmayı hızlandırıcı sebzelerden oluşmuş çorbalar üzerine yoğunlaşmalıdır.
  • Düşük kalorili yemek yemek ve karbonhidratı kesmek kilo vermede etkili adımlardır.
  • Yağ yakıcı çorbalar sayesinde bağırsak faaliyetleri hızlanarak, sık tuvalete çıkar olunacaktır.
  • Alkol vücutta yağ birikimi sağlar

Yağ Yakan Çorba Tarifi Nedir?

1 orta boy lahana, 6 adet soğan, 2 adet domates, yeşil biber ve maydanoz; sebzeler küçük küçük kesilip su eklenerek 10 dakika kaynatılır bu durum sebzeler yumuşayana kadar sürer. Lahana içerik olarak yağ yakma özelliğine sahip bir sebze olduğundan diyet programı dahilinde tüketildiğinde kısa sürede sonuç alınır. Yağ eritme, tok tutma özelikleri sayesinde bu çorbalar kilo verme aşamasında hızlı tepki verdirir. Kuşkusuz çorba diyetleri ilk günlerde hayli zor geçer. Ancak bu dönem kısa sürede atlatılır. Önemli olan vücudu bu yeme düzenine alıştırmaktır.

Vücuttan Ödem Atmak İçin Ne Yapılır?

Hayat akışı içerisinde bazı durumlarda hızlı kilo vermek durumları doğabilir. Mesela bunlar düğün zamanının yaklaşması, yaz tatilinin belirlenmesi gibi durumlardır. İşte bu durumlara istinaden vücuttan ödem atılmasında yardımcı olan detoks programları vardır. Bu sayede vücuttan ödemler temizlenir. Mesela kırmızı mercimek bahsedilen bu durumlara karşılık son derece etkilidir. Çünkü kırmızı mercimek içerisinde içindeki lif sayesinde tokluk hissi vermesi, yağ yakmayı hızlandıran özellikte olması, kabızlığın giderilmesinde yardımcıdır.

Kilo vermenin ilk kuralı kuşkusuz az yemek tüketmek ve bol bol hareket etmektir. Önemli olan diyeti uygulamak değil doğru uygulamaktır. Mesela lahana ile yapılan bu tür şok diyetler de 1 hafta da 5 ila 9 kilo vermek durumu kesindir. Eğer daha fazlası uygulanırsa şok diyete ara verilmelidir. Yağ yakıcı çorbalar ile de hem ödem atabilir hem de zayıflama sağlayabilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Grip Çayı Nedir? Nasıl Yapılır? En Etkili Grip Çayı Tarifleri

Grip Çayı Nedir? Nasıl Yapılır? En Etkili Grip Çayı Tarifleri

Grip çayı; vitamin açısından zengin ve vücudun direnç kazanmasına yardımcı olan bitkisel bir içecektir...

Milia Ne Demek? Tedavisi Nasıl Yapılır? Yüzdeki Yağ Bezeleri Nasıl Temizlenir?

Milia Ne Demek? Tedavisi Nasıl Yapılır? Yüzdeki Yağ Bezeleri Nasıl Temizlenir?

Milia; yanlış beslenme, genetik sebepler ya da farklı sonuçlara bağlı olarak meydana gelen, 3 mm...

Kakule Yağı Ne İşe Yarar? Faydaları Nedir? Nasıl Kullanılır?

Kakule Yağı Ne İşe Yarar? Faydaları Nedir? Nasıl Kullanılır?

Kakule yağı; kakule bitkisinin içerisindeki tohumun ezilmesi ile elde edilen ve tam bir şifa kaynağı olarak bitkisel bir yağdır...

Detoks Çorbası Nasıl Yapılır?

Detoks Çorbası Nasıl Yapılır?

Detoks çorbası; vücutta biriken toksin maddelerin dışarı atılmasına yardımcı olur ve vücutta adeta arındırıcı bir etki meydana getiren yiyecektir...