yeniloji.com
Yaşam

Korse Kaç Saat Takılır?

Henüz yorum yazılmadı
Korse Kaç Saat Takılır?
Yeniloji 2941 görüntüleme

Toparlayıcı ve sıkılaştırıcı özelliği bulunan korseler özelliklerine gün içerisinde birkaç saat boyunca takılırlar ve her birinin etki süresi farklılık içermektedir.

Korse Günde Kaç Saat Giyilmeli?

Vücudun toparlanmasını sağlayan korseler günlük hayatta rahatça kullanılabilmektedir. Kıyafetlerin altına kolaylıkla giyilebilen ve pratik bir kullanım sağlayan bu inceltici giysilerin kullanım süresi hem korseye hem de kişiye göre değişkenlik göstermektedir. Şöyle ki eğer çok kiloluysanız korseyi daha uzun süre üzerinizde tutmalısınız. Eğer ki kilonuz yoksa ve amaç sadece vücudu şekillendirmekse o zaman daha az takmanız yeterli olacaktır.

Korse kullanımı vücutta zayıflama, incelme ve sıkılaşma etkisi meydana getirmektedir. Fakat bunu tek başına oluşturmamaktadır. Korse kullanarak kalıcı incelme etkisi görmeniz için aynı zamanda spor yapmalı ve yediklerinize dikkat etmelisiniz. Korse kullanımı hareketsiz bir şekilde gerçekleştiği zaman anlık incelme sağlar fakat bu kalıcı olmaz. Günlük hayatta hareket halindeyken korse kullanmalısınız. Bu sadece spor değil, işte, evde, pazarda, sokakta ya da yürüyüşte korse kullanabilirsiniz. Böylece hem hareket haline olmuş olursunuz hem de zayıflama etkisini hissetmiş olursunuz. Korseleri günlük hayatta ortalama olarak 1-2 saat takmalısınız. Bu durum kişiye göre değişmektedir.

Doğum Sonrası Korse Kaç Saat Takılmalı?

Gebelik sırasında alınan kilolardan kurtulmak için korse kullanmak pek çok kadının uyguladığı bir yöntemdir. Fakat bilindiği gibi korse kullanımı doğumdan yaklaşık 4 hafta sonra başlamalıdır. Eğer ki sezeryan doğum ise bu süreç daha da uzayabilir. Çünkü ameliyat izinin tam olarak iyileşme göstermesi ve doktorun korse kullanımını onaylaması gerekmektedir.

Doğumdan sonra korse kullanımı gün içerisinde çok fazla olmamalıdır. Uzun süreli kullanım anneye zarar verebilmektedir. Çünkü bu doğum sonrasında vücut kendini toparlamaya başlamaktadır. Siz sadece bu sürece destek olmak ve sarkma gibi problemlerin oluşmasını engellemek için korse kullanmalısınız. Kullandığınız korsenin vücudu çok sıkmaması gerekmektedir. Başlangıçta yarım saat ile başlayıp doktor önerisine göre günde 1-2 saate kadar çıkartabilirsiniz. Yatarken takmayınız ve korse takılıyken yürüyüş yapmaya da ya da kendinizi yormayacak şekilde hareket halinde olmaya özen gösteriniz.

Göbek Korsesi Kaç Saat Giyilmeli?

Göbek bölgenizdeki yağları eritmek ve fazlalıkları gizlemek için kullanabileceğiniz korse çeşidi oldukça fazladır. Eğer ki günlük hayatta ince gözükmek ve kıyafetlerin altına giymek için bir model arıyorsanız normal korseleri tercih edebilirsiniz. Bunlar kıyafetlerin altından belli olmaz 2 beden ince gözükmenizi sağlar. Eğer ki incelmek ve zayıflamak için korse kullanmak istiyorsanız termal modelleri tercih edebilirsiniz. Termal korseler gün içerisinde çok fazla takılmamalıdır. Aynı zamanda korse takılıyken hareket halinde olmanız gerekmektedir. Böylece göbek bölgesindeki yağları yakarken aynı zamanda vücut şekillendirici etkiler de meydana getirebilirsiniz.

Çelik Korse Günde Kaç Saat Takılmalı?

Korseler sadece zayıflamak amacı ile değil aynı zamanda ortopedik birtakım rahatsızlıklar için de kullanılabilmektedir. Bel fıtığı, omurga eğriliği ya da kamburluk için de korse kullanımı sağlanmaktadır. Bel fıtığı ve bel kayması gibi hastalıklar için önerilen ve tercih edilen modeller çelik korselerdir. Çelik korselerin sabitleyici özelliği bulunmaktadır. Bu korseleri günlük hayatta rahatça kullanabilirsiniz. Doktor önerisine göre gerekli süre zarfı içinde kullanmanız önermektedir. Eğer ki hastalığınız ileri boyuttaysa doktor gün boyu takmanızı isteyebilir. Eğer ki basit bir durumsa birkaç saat yeterli olabilir. Sizler de korse kullanımı sağlarken amacınıza göre kullanım süresi uygulamayı unutmayınız.

Paylaş Tweetle Gönder Pinle
İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Straplez Korse Modelleri Nelerdir? Kullananlar ve Yorumlar

Straplez Korse Modelleri Nelerdir? Kullananlar ve Yorumlar

Straplez korseler; askısı olmayan ve göğüs üstünde biten hem uzun elbise şeklinde hem de normal bir atlet şeklinde olabilen iç giysi modelleridir...

Hangi Korseyi Kullanmalıyım? Hangi Korse Daha İyi Zayıflatır?

Hangi Korseyi Kullanmalıyım? Hangi Korse Daha İyi Zayıflatır?

Korseler çok eski yüzyıllardan bu yana gerek sağlıklı ve kalıcı bir şekilde zayıflamak gerekse bel ve sırt ağrısındaki ağrıların hafiflemesini sağlamak için kullanılmaktadır...