yeniloji.com
Yaşam

Yatarken Korse Takılır mı?

Henüz yorum yazılmadı
Yatarken Korse Takılır mı?
Yeniloji 162 görüntüleme

Yatarken korse takmak; vücut fonksiyonlarında olumsuz birtakım etkilerin oluşmasına neden olur ve bu nedenle tavsiye edilmez.

Gece Yatarken Korse Giyilir mi?

Uyku sırasında korse takmak çok sağlıklı değildir. Çünkü uyku sırasında vücut dinlenmeye geçer. Organlar tüm gün çalışırlar. Gece uykusu ile hücreler yenilenir ve tüm vücutta dinlenme hissi ortaya çıkar. Gece ne kadar rahat uyunursa gün içerisinde vücut o kadar dinç olur. Bu nedenle korse ile uyumak vücudu rahatsız eder ve bugün içerisinde rahatsızlık hissetmenize sebebiyet verir.

Gece yatarken korse kullanmak sıkılaştırıcı etki nedeniyle organların zarar görmesine neden olabilir. Çünkü uyku sırasında kav akışı yavaşlar. Korse sıkılaştırıcı etki yaptığında bu yavaşlama daha fazla olur. Bildiğimiz gibi organlarımız kan ile beslenir ve yenilenir. Bu nedenle uzun zaman boyunca gece yatarken korse takmak zararlı etkiler meydana getirir ve bu sebepten ötürü önerilmez.

Gece korse takmak sakıncalıdır. Fakat korse eğer ki çok sıkı değilse ve beli sıcak tutmak, ağrıları hafifletmek gibi amaçlar için doktor onayı ile tavsiye ediliyorsa kullanılabilir. Bazı rahatsızlıklarda kişiler ağrı nedeniyle gece boyu uyumakta güçlük çekebilirler. Bu tarz durumlar kişinin dinlenebilmesi için vücudu aşırı sıkmayan bir korse kullanımı önerilebilmektedir.

Yatarken Korse Takmak Zayıflatır mı?

Çok eski dönemlerden beri kullanılan korseler daha zayıf gözükme ve incelme konusunda etkili olmaktadır. Giyildiği zaman anında zayıflama sağlayan bu modeller kilo verme konusunda hem kadınlar hem de erkekler tarafından uygulanan en etkili yöntemlerden biridir. Korse kullanımı tek başına zayıflama konusunda yeterli değildir. Fakat spor ve diyet ile desteklendiğinde oldukça etkili sonuçlar almayı sağlamaktadır.

Genellikle yatarken korse takmak zayıflatır gibi duyumlar ya da bilgiler bulunmaktadır. Bu doğru bir bilgi olmamakla birlikte doktor onayı dışından uygulanması da sakıncalı olabilir. Gece yatarken korse kullanmak kan akışının yavaşlamasına neden olur. Çünkü gece vücut hareket etmez ve korsenin sıkılaştırıcı etkisi kan dolaşımında iyice yavaşlamaya neden olabilir. Bu nedenle zayıflama korselerinin sıkı bir şekilde gece uyurken takılmaması gerekir. Fakat bel ağrılarınız için bölgenin sıcak kalmasını sağlamak isterseniz çok fazla sıkmayan korse modellerini kullanabilirsiniz.

Gece Korse ile Uyumak Zararlı mı?

Kilo vermek için en etkili yöntemlerden birisi etkili korse kullanımıdır. Her gün düzenli olarak korse kullanmak vücut şekillendirici bir etki meydana getirmektedir. Fakat bilindiği üzere korseler farklı farklı çeşitlerden oluşmaktadırlar. Zayıflama konusunda en etkili olan model ise termal korselerdir. Çünkü hem metabolizma hızlandırma hem de terleme özelliği ile zayıflama sağlar. Esneme özelliği bulunan bu korseler kısa süre içerisinde vücudu forma sokabilir. Zayıflatıcı korseler terleme meydana getirdiği için gece kullanmak sakıncalı olabilir. Hem ciltte tahrişe hem de vücudun rahatsız olmasına ve uykusuz kalmasına neden olur.

Korse Nasıl ve Ne Zaman Kullanılır?

Takılıp çıkartması oldukça kolay olan korseleri gün içerisinde birkaç saat olacak şekilde kullanabilirsiniz. Genel olarak spor yaparken ya da hareket halindeyken takılması önerilmektedir. Yatarken korse kullanımı çok önerilmemektedir. Vücutta yağ yakımının desteklenmesine yardımcı olan korseler dolaylı bir şekilde kilo vermeye etki eder ve aynı zamanda vücutta bölgesel incelme meydana getirerek şekillendirici etki sağlar.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Beyaz Çay Nasıl Yapılır? Zayıflatır mı?

Beyaz Çay Nasıl Yapılır? Zayıflatır mı?

Beyaz çay, siyah çay ve yeşil çay ile aynı bitkinin (Camellia Sinensis) yapraklarından elde edilen bir çay türüdür...

Termal Bel Korsesi Zayıflatırmı?

Termal Bel Korsesi Zayıflatırmı?

Termal bel korsesi; vücut ısının yükselmesini sağlayarak bölgesel olarak incelme ve aynı zamanda zayıflama sağlayan bir korse modelidir...

Kalça Kaldıran Korse Nedir? Kullananlar ve Yorumlar

Kalça Kaldıran Korse Nedir? Kullananlar ve Yorumlar

Kalça kaldıran korse; vücut hatlarının daha belirgin durmasını ve şekillendirici özelliği sayesinde daha kıvrımlı bir fiziğin oluşmasını sağlayan iç giysi modelidir...

Neotex Korse Yağ Yakar mı?

Neotex Korse Yağ Yakar mı?

Neotex korse; nefes alabilen kumaşlardan elde edilen ve cildi tahriş etmeyen özelliğe zayıflamaya yardımcı olan bir korse modelidir...