yeniloji.com
Sağlık

Ayak Korsesi Nedir? Ne İşe Yarar?

Henüz yorum yazılmadı
Ayak Korsesi Nedir? Ne İşe Yarar?
Yeniloji 3134 görüntüleme

Ayak korsesi; sakatlanmaları önlemek, burkulma gibi problemlere karşı tedbir almak için kullanılan bir bandaj olarak nitelendirilmektedir.

Ayak Korsesi Nedir? Ayak Bileğini Korur mu?

Çok eski zamanlarda beri kullanılan korseler bilindiği üzere sadece zayıflamak ya da ince gözükmek için değil aynı zamanda sağlık için de tercih edilmektedir. Ayak korsesi, sakatlanmaların önüne geçmek için sporcular tarafından tercih edilen burkulma önleyen ayak bilekliği olarak belirtilebilmektedir. Yapılan hareketler sırasında ayak bileğinde meydana gelen bir burkulma ya da kırılma daha büyük sağlık problemlerine yol açabilmektedir.

Ayak korsesi, burkulma ya da incinme gibi durumlardan önce ya da sonra takılabilen bir aparattır.

Koşma, atlama ya da pek çok farklı spor dalında en önemli organdır ayaktır. Yanlış bir hareket ayakta incinme meydana getirebilir. Ayak yana doğru kayması sonucunda kemikte meydana gelen bir hasar yoğun bir acı ve ağrı meydana getirir. Bu süreçte aynı zamanda morarma meydana gelebilir. Kişi bu süreçte ayağı kullanamaz hale gelir. Eğer ki bu tarz bir durum yaşanırsa doktor tavsiyesi üzerinde ayak korsesi kullanılmalıdır. Fakat bu durumların oluşmasını önlemek için öncesinde bu aparatları takmak daha sağlıklı olacaktır.,

Ayak Bilekliğinin Faydaları Nelerdir? Ne Zaman Kullanılmalı? Ne İşe Yarar?

Koruyu olarak nitelendirilen bu korseler sakatlanmayı önlemek amacıyla spor sırasında kullanılmalıdır. Bazı modelleri burkulma Sonrasında kullanılma uygunken bazıları öncesi kullanıma uygundur. Bu korselerin pek çok çeşidi vardır. Kırıklarda ayağın sabit kalması ve kemik kaynamasının sağlanması için kullanılan modelleri de bulunmaktadır. Bu nedenle faydaları oldukça fazladır.

Ayak bileğinde meydana gelen bir kaza sporcunun hayatını derinden etkileyebilir. Bu nedenle sakatlanmaların önlenmesi için profesyonel sporcuların çoğu ayak korsesi kullanmaktadır. Bazıları ise meydana gelen sakatlığın daha kolay ve sağlıklı bir şekilde iyileşmesi için kullanmaktadır. Bu açıdan değerlendirildiğinde hem koruyucu hem de iyileştirici etkileri olan bir aparat olduğu ortaya çıkmaktadır. Yumuşak doku zedelenmelerinde, kırıklar, burkulmalarda ya da bunların oluşmaması için öncesinde kullanım sağlanabilmektedir.

Ayak Korsesi Kullananlar Var mı? Yorumlar Nelerdir?

Bu korseler günlük hayatta ya da spor sırasında pek çok kişi tarafından kullanılmaktadır. Bu korseyi kullanmak için sporcu olmanıza gerek yoktur. Gün içerisinde yanlış bir hareket sonrası burkulma oluşabilir ve bu korselerden yararlanabilirsiniz. Ayak yapısına özel olarak tasarlanmış bu aparatlar oldukça rahat bir kullanıma sahiptir. Ayak korsesi kullananlar ya da kullanmak zorunda kalanlar etki gördüklerini belirtmektedirler. Hem sakatlık önleyici hem de sakatlık giderici etkisi sayesinde yapılan yorumlar oldukça olumludur. Gün içerisinde rahatça kullanım sağlanabilmektedir. Doktorun önerisi üzerine gece takılıp takılmaması sağlanabilir.

Ayak Burkulmasını Önleyici Korse Nerede Satılır? Fiyatı Ne Kadar?

Devamlı olarak uğraştığınız bir spor dalı varsa ya da sporcuysanız sakatlanmaları önlemek için ayak bilekliği kullanmak sağlıklı bir davranış olacaktır. Ayak korsesi fiyatları uygundur ve pek çok yerde satılmaktadır. Sizler de sipariş vererek daha sağlıklı spor yapabilirsiniz.

Paylaş Tweetle Gönder Pinle
İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Shea Yağı Nedir? Faydaları Nelerdir? Karite Yağı Kullananlar ve Fiyatı

Shea Yağı Nedir? Faydaları Nelerdir? Karite Yağı Kullananlar ve Fiyatı

Shae yağı; cilt bakımında doğal etkiler meydana getiren, bir diğer adı ile karite yağı olarak bilinen, shae ağacının meyvelerinden elde edilen ve çoğunlukla kozmetik alanlarda kullanılan bir bitkisel yağdır...

Kış Çayı Tarifi Nedir? Nasıl İçilir?

Kış Çayı Tarifi Nedir? Nasıl İçilir?

Kış çayı, birçok bitkiden oluşan, içerisinde pek çok vitamin bulunan faydalı bir bitkisel çay çeşididir...