yeniloji.com
Sağlık

Adaçayı Yağı Faydaları Nelerdir? Nasıl Yapılır? Vajinaya Sürülür mü?

Henüz yorum yazılmadı
Adaçayı Yağı Faydaları Nelerdir? Nasıl Yapılır? Vajinaya Sürülür mü?
Yeniloji 1032 görüntüleme

Adaçayı yağı; adaçayı bitkisinin köklerinin birtakım yöntemler ile sıkılması ile elde edilen, zengin içeriğe sahip, anti-bakteriyel özelliği bulunan bitkisel bir yağ çeşididir.

Adaçayı Yağı Faydaları Nelerdir?

Vücut için gerekli olan vitaminlerin ve minerallerin alınmasını sağlayan adaçayı yağı; hem cilt için hem de genel sağlık için kullanılabilen bitkisel içerikli bir yağdır. İnsan sağlığı için eşsiz faydaları olan adaçayı yağının faydaları şöyledir:

Görüldüğü üzere adaçayı vücutta pek çok şekilde ve amaçta kullanılabilmektedir. Gerek fiziksel sağlık gerek ruhsal gerekse saç ve cilt sağlığı için tercih edebilirsiniz.

Adaçayı Yağı Nasıl Yapılır?

Bu yağın elde edilmesi için adaçayı bitkisinden yararlanılmaktadır. Bu bitkinin kökleri birtakım özel işlemlerden geçirilir ve ortaya yağı çıkar. Bu yağlar bir kabın içerisinde toplanarak adaçayı yağı elde edilir. Evde yapılması mümkün değildir. Genel olarak birtakım damıtma işlemleri ile yapılmaktadır. Kokusu ve içerisindeki bileşenleri sayesinde bu doğal yağ vücutta pek çok olumlu etkiyi bir araya getirmektedir.

Adaçayı Yağı Vajinaya Sürülür mü?

Genel olarak mantar problemlerinin kısa sürede iyileşmesini sağlayan adaçayı yağı ile rahim temizliği ile genital bölgedeki mantar enfeksiyonunun giderilmesi sağlanabilir. Vajinal enfeksiyonlara neden olan bakterilerin kontrol altına alınmasını ve sağlayan bu yağın antiseptik ve anti-bakteriyel özelliği bulunmaktadır. Vajinaya adaçayı yağı sürerek hem temizlenmesini hem de bakterilerin giderilmesini sağlayabilirsiniz. Suyun içerisine birkaç damla adaçayı yağı döküp bu suya oturabilirsiniz. Ya da diğer yağlar ile karıştırıp sürebilirsiniz.

Adaçayı Yağı Nasıl Kullanılır? Saça Nasıl Uygulanır?

Kullanım amacına göre kullanım şekli değişen adaçayı yağı, regl ağrıları için kullanıldığında suyun içerisine birkaç damla ekleyip karın kısmına masaj yaparak kullanılabilir. Genel olarak vücuttaki ağrıları bu şekilde geçirmektedir. Cilt bakımı için Hindistan cevizi yağı ile karıştırılabilir. Adaçayı yağı saça nasıl uygulanır diye sıklıkla sorulmaktadır. Diğer bitkisel yağlar ile karıştırılıp saça ve saç diplerine uygulanabilir. Ayrıca şampuanın içerisine 10-15 damla eklenerek kullanılabilir. Adaçayı yağı öksürük için ise 1 yemek kaşığı badem yağına 3 damla adaçayı ekleyip, göğüs üzerine masaj yapılarak kullanılır.

Paylaş Tweetle Gönder Pinle
İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Topuklu Ayakkabı ile Yürümenin Faydaları

Topuklu Ayakkabı ile Yürümenin Faydaları

Topuklu ayakkabı; kadınların yıllardan beri tercihi olan, daha alımlı bir fizik görüntüsü veren hem şık hem de güzel duran bir ayakkabı modelidir...

Dans Ederek Kilo Vermek Mümkün mü?

Dans Ederek Kilo Vermek Mümkün mü?

Dans ederek zayıflamak; kilo vermeyi eğlenceli bir hale getiren ve vücudun daha aktif, rahat olmasını sağlayan yöntemlerden biridir...