yeniloji.com
Sağlık

Sarımsaklı Süt Kürü Neye İyi Gelir? Kaç Gün İçilir? Nasıl Yapılır?

Henüz yorum yazılmadı
Sarımsaklı Süt Kürü Neye İyi Gelir? Kaç Gün İçilir? Nasıl Yapılır?
Yeniloji 592 görüntüleme

Sarımsaklı süt kürü; astım ve alerjik nezle semptomlarının giderilmesini sağlayan, etkili ve doğal bitkisel bir kürdür.

Sarımsaklı Süt Kürü Neye İyi Gelir?

Ayrı ayrı oldukça faydalı olan sarımsak ve süt besinlerinin bir araya getirilmesi ile elde edilen sarımsaklı süt kürünün faydaları şu şekildedir:

 • Eklem bölgelerine meydana gelen ağrıların giderilmesini sağlamaktadır. Kalça, bacak, kol başta olmak üzere vücuttaki pek çok ağrının giderilmesi için etkili olmaktadır.
 • Sarımsağın sütle tüketimine baktığımızda kadınlarda yumurtalık kisti ve doğurganlık problemlerinin giderilmesine etki ettiği belirtilmektedir.
 • Vücutta oluşan kireçlenme sonucunda gelişen ağrıların iyileştirmektedir.
 • Çeşitli sebeplerden dolayı meydana gelen ödemin atılmasını sağlamaktadır.
 • Günde 3-4 defa sıcak bir şekilde tüketilirse akciğer iltihabı ve zatürre şikayetlerinin giderilmesini sağlar. Sarımsaklı süt kürü korona için de etkili olur mu birçok kişi merak etmektedir. Koronaya ilaç değildir ama semptomların hafiflemesi için etkili olabilir.
 • Karaciğerdeki toksinlerin ve yabancı maddelerin atılmasını sağlayan bu doğal kür, aynı zamanda karaciğer yağlanması ve yetersizliği gibi durumların iyileşmesine yardımcı olur.
 • Kötü kolesterol olarak nitelendirdiğimiz LDL'yi düşürmektedir.
 • Akşam saatlerinde tüketildiği zaman uykusuzluk problemlerinin giderilmesine etki etmektedir.
 • Bronşların açılmasını sağlayan bu kür, bronşite neden olan balgamın öksürük ile vücuttan atılmasını sağlar.
 • Sarımsağın içerisinde yer alan kükürt, akciğer hastalıklarının giderilmesini sağlar.
 • Sarımsak ishal gibi sindirim sistemi problemlerinin giderilmesini sağlar.
 • Siyatik ağrıların giderilmesini sağlamaktadır.

Sarımsaklı süt kürü öksürük için etkili olan bir karışımdır. Özellikle kuru öksürüğün giderilmesi için fayalı olmaktadır. Kuru öksürük problemi için bu kürden yararlanabilirsiniz.

Sarımsaklı Süt Kürü Nasıl Yapılır?

Basit bir şekilde hazırlayabileceğiniz sarımsaklı süt kürü için gerekli olan malzemeler; 500 ml süt ve 10 diş sarımsak şeklindedir. Sarımsak güzelye doğrayıp eziniz. Sütü bir tenceree koyup içerisine sarımsakları ekleyiniz. Sonrasında kaynamaya bırakınız. Güzelce kaynadığında sütün biraz azaldığını gördüğünüzde altını kapatınız. Tüketirken isteğe bağlı olarak şeker ya da bal ekleyebilirsiniz. Her seferin taze tüketmelisiniz. Ayrıca sıcak içmeye özen gösteriniz. Sarımsaklı süt kürü ne kadar süre kullanılmalı diye merak ediyorsanız bu kullanım amacına göre değişkenlik gösterir.

Sarımsaklı Süt Kaç Gün İçilir?

Bu karışım kaç gün tüketileceği amaca göre değişkenlik göstermektedir. Eğer ki bağırsak parazitlerinin temizlenmesi için tüketecekseniz 10 gün boyunca aç karnına tüketiniz. Eğer ki soğuk algınlığı için tüketiyorsanız iyileşene kadar düzenli tüketim sağlayabilirsiniz. Zayıflama ve vücuttaki ödemin atılmasını sağlamak için aynı şekilde düzenli kullanım gereklidir. Ağrıların giderilmesi için birkaç gün tüketmek yeterlidir. Hastalıklarınız için öncelikle doktora gidiniz. Sonrasında bir yan etkisi olmayacaksa bu kürü deneyiniz. Sarımsaklı süt kürü kullananlar genel olarak etkilerden memnun kalsa da her bünyede aynı etkiyi göstermeyebilir.

Sarımsaklı Süt Kürünün Zararları Nelerdir?

Süt ürünlerine ya da sarımsağa karşı alerjiniz varsa bu kürü tüketmeyiniz. Fazla tüketildiği zaman trombositlerin pıhtılaşmasını engelleyebilir. Kronik hastalığı olanlar, hamile kadınlar ve emziren anneler doktora danışarak kullanmalıdır. Sarımsaklı sütün yan etkileri aşırı kullanım sonucunda oluşabilir. Bundan dolayı dikkat edilmelidir.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
En Etkili Diyet Listesi ve Kürü Nedir?

En Etkili Diyet Listesi ve Kürü Nedir?

Hazırlanan etkili diyet listeleri arasında zayıflamada en etkili olan liste kişinin vücut yapısına göre tercih edilmelidir...

Karabaş Otu Faydası Nedir? Neye Yarar? Kullanımı Nasıl Olur?

Karabaş Otu Faydası Nedir? Neye Yarar? Kullanımı Nasıl Olur?

Karabaş otu; sinirleri yatıştırmaya yardımcı olan, depresyon tedavisinde kullanılan ve fiziksel, zihinsel pek çok faydalı etkisi bulunan bir bitkidir...

Calendula Yağı Nedir? Faydaları Nelerdir? Nasıl Yapılır? Kullananlar ve Yorumlar

Calendula Yağı Nedir? Faydaları Nelerdir? Nasıl Yapılır? Kullananlar ve Yorumlar

Calendula yağı; cildi iyileştirici özelliği ile bilinen, aynısafa bitkisinden elde edilen, anti-bakteriyel özelliğe sahip olan, cilt hasarlarının iyileştirilmesine destek olan bitkisel bir yağ çeşididir...

Asherman Sendromu Nedir? Belirtileri Nelerdir? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Asherman Sendromu Nedir? Belirtileri Nelerdir? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Asherman sendromu; rahim boşluğunun tamamında ya da bir bölümünde görülebilen, halk arasında rahim içi yapışıklıklar olarak nitelendirilen bir rahatsızlıktır...