yeniloji.com
Bakım

Tırnakların Sertleşmesi ve Uzaması için Tavsiyeler

Henüz yorum yazılmadı
Tırnakların Sertleşmesi ve Uzaması için Tavsiyeler
Yeniloji 228 görüntüleme

Tırnakların bakımsız ve sağlıksız olması yumuşamasına, kırılmasına neden olur . Bu durum tırnakların uzamasını engelleyen etkenlerden biri olarak belirtilir.

Tırnakların Sertleşmesi İÇİn Tavsiyeler

Tırnak, keratin olarak bildiğimiz sertleşmiş proteinden oluşan ve her insanda bulunan kemik şeklinde bir yapıdır. Tırnakların bakımsız olması ve güçsüzleşmesi kırılmaların yaşanmasına neden olur. Tırnaklar zayıf ve güçsüz olduğunda ufak bir darbede kırılabilirler. Kırılma meydana geldiğinde ise tırnak uzamaz ve yapı olarak düzensiz bir hal alır. Tırnakların sertleşmesi ve güçlü olması için bazı bakımların yapılması ve aynı zamanda vücuttaki vitamin değerlerinin yeterli düzeylerde olması gerekmektedir.

Tırnaklarda meydana gelen zayıflama, kopma, soyulma gibi etkiler kırılmaları beraberinde getirmektedir. Tırnakların kırılmaması için sert olması gerekmektedir. Sert tırnaklar her zaman daha dayanıklıdır. Tırnakların sert ve dayanıklı hale gelmesi için ise doğru bakımların yapılması gerekmektedir.

Evde hazırlayabileceğiniz basit karışımlar sayesinde tırnaklarınızın sertleşmesini sağlayabilirsiniz. Limon, sarımsak, e vitamini kapsülü ve parlak bir oje ile harika bir karışım elde edebilirsiniz. Bu tırnak bakım kürünü hazırlamak için e vitaminini ojenin içine boşaltınız. 3 diş sarımsağı suyun içerine koyup kanatınız. Sonrasında ılımasını bekleyin ve macun kıvamına getirmek için ezin. Sonrasında bunu da ojenin içine boşaltın. Ardından da 20 damla limon sıkın. Bu karışımı tırnaklarınıza uygulayarak güçlenmesini sağlayabilirsiniz. Sarımsak bakterilerle mücadele ederken limon tırnakların güçlenmesini sağlar.

Tırnakların Uzaması İÇİn Tavsiyeler

Bakımlı ve uzun tırnaklara sahip olmak için bitkisel ve doğal bazı yöntemlerin uygulanması gerekmektedir. Tırnakların sağlıklı uzaması için öncelikle kırılmaları önlemek gerekir. Bunun için de tırnak yapısını güçlendiren bakımlar yapılmalıdır. Limon suyu tırnakların uzamasını sağlayan en etkili bitkisel yöntemlerden biridir. Gün içerisinde tırnaklarınıza pamuk yardımı ile limon suyu sürmeniz kısa süre içerisinde hem uzama hem de güçlenme sağlamaktadır. Bir başka yöntem sirke ve zeytinyağı karışımıdır. Bu karışımı ılık suyun içerisine dökünüz ve ardından tırnaklarınız bir süre içerisinde bekletiniz. Böylece sudaki mineral ve vitaminler tırnak tarafından emilir. Böylece sağlıklı ve hızlı uzayan tırnaklara sahip olabilirsiniz.

Eğer tırnaklarınızın sağlıklı bir şekilde uzamasını istiyorsanız her gün nemlendirmelisiniz. Nemlendirilmiş tırnak kırılmaz ve kopmaz. Kırılmayan tırnak ise kısa süre içerisinde uzar. Bunların yanında tırnakların uzaması için manikür yapmayı da ihmal etmeyiniz.

Tırnak Uzatmanın PÜF Noktaları Nelerdir?

Her gün yaklaşık 2 litre su içmek tırnakların uzamasına yardımcı olan etkenler arasında yer almaktadır. Ayrıca tırnaklarınızı kesimlikle yememelisiniz. Tırnaklarını yediğinizde hem etlere hem de yapısına zarar vermiş olursunuz. Bu durum sağlıklı uzamayı engeller ve hatta bunun öncesinde tırnakların güçsüzleşmesine neden olur. Bunların yanı sıra bazı doğal karışımlar ve bakım kürleri ile tırnak bakımı yapmanız gerekmektedir. Zeytinyağı ve limon gibi vitamin ve mineral açısından zengin olan malzemeleri tırnaklarınıza uygulayabilirsiniz. Doğal yöntemler sayesinde tırnakların sağlıklı uzamasını sağlayabilirsiniz.

Evde Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Tırnaklarınızın kırılmasını engellemek ve sağlıklı uzamasını sağlamak için evde basit yöntemler uygulayabilirsiniz. Bitkisel kürler vitamin açısından zengin olduğu için tırnaklarınızın güçlenmesini sağlayabilir. Sizler de yüksek miktarda omega-3, e vitamini, potasyum, magnezyum ve B vitamini içeren besinlerde kür yaparak tırnak bakımınızı yapabilirsiniz. Aynı zamanda manikür yapmayı ve törpüleme işleminde tırnaklarınıza çok yüklenmemeyi unutmayınız. Tırnakların sertleşmesi ve uzaması için doğal yöntemler daha sağlıklıdır.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Zayıflamanın Kolay Yolları ve Sırları

Zayıflamanın Kolay Yolları ve Sırları

Zayıflamanın kolay yolları, genel olarak kişiye uygun diyet ve egzersiz programının uygulanması ile gerçekleşmektedir...

Limonun Cilde Faydaları ve Etkileri Nelerdir?

Limonun Cilde Faydaları ve Etkileri Nelerdir?

Limon; ılıman iklimlerde yetişen, C vitamini ve sitrik asit açısından zengin ve bağışıklık sistemini güçlendiren bir çekirdekli bir meyvedir...

Push Up Tayt ile Bacak ve Kalça Şekillendirme

Push Up Tayt ile Bacak ve Kalça Şekillendirme

Push up tayt; toparlayıcı ve kaldırıcı özelliği bulunan, vücudun şekil almasını sağlayan ve daha zayıf gösteren bir giysi modelidir...

Maydanoz Kürü Nasıl Yapılır? Nasıl Zayıflatır? Faydaları ve Zararları

Maydanoz Kürü Nasıl Yapılır? Nasıl Zayıflatır? Faydaları ve Zararları

Maydanoz kürü; mucize yeşil bitkilerden yapılan kürlerde üst sıralarda yer alan ve vücut için çok önemli faydalar gösteren besleyici bir karışımdır...