yeniloji.com
Yaşam

Göğüs Kalkanı Nedir? Göğüs Kalkanı ile Emzirme Nasıl Olur?

Henüz yorum yazılmadı
Göğüs Kalkanı Nedir? Göğüs Kalkanı ile Emzirme Nasıl Olur?
Yeniloji 203 görüntüleme

Annelerde, farklı sebeplerden dolayı gereğinden fazla süt üretimi olabilmektedir. Bu sütün kendiliğinden akması ciddi sorunlar yaşatabildiğinden göğüs kalkanı denilen ürün kullanılmaktadır.

Göğüs Kalkanı Nedir? Ne İşe Yarar?

Hamilelik ve sonrasında yaşanan emzirme dönemi, kadınların hayatları boyunca unutamayacakları en etkileyici dönemlerdir. Bu dönemlerde bayanlar bir yandan yoğun bir sevginin içerisinde kendilerini bulurken bir yandan da çok büyük sorunlar ile uğraşmak zorunda kalabilirler.

Emzirme dönemlerinde olan kadınlar, her gün bebeklerini anne sütü ile beslerken bu dönemde bazen gereğinden fazla süt üretimi olabilmektedir. İlk etapta bu durum anneler için ciddi bir sorun gibi durmasa da günlük hayatlarında birçok zorluğa sebep olur. Dışarıdayken ya da uyurken bir anda göğüslerinden süt gelmeye başlaması kıyafetlerinin kirlenmesi ve bunun yanında sosyal açıdan zorlanmalarına sebep olur. Bu durumlarda sorunu ortadan kaldırmak amacıyla göğüs kalkanı kullanılırken hem kıyafetlerin kirlenmesi engellenir hem de süt başarılı bir biçimde saklanmış olur.

Emzirme Kalkanı Nasıl çalışır?

Emzirme kalkanı olarak gösterilen bu ürün, her göğüs için 3 farklı parçadan oluşuyor. İlk olarak kadınların vücutlarına değen kısımlarda herhangi bir acı ya da ağrı hissetmemesi istendiğinden dolayı yumuşatıcı bir katman kullanılıyor. Sonrasında bunun dışında havalandırıcı bir bölme yer alıyor. Bu şekilde emziren anneler bu bölmenin üzerinden emzirme işlemlerini yapabiliyorlar. Emzirme dönemlerinin dışında son katmanı göğüslerine taktıklarında ortaya çıkan süt iki katman arasında birikmeye başlıyor. Ancak bu dönemde ortaya çıkan süt kesinlikle kıyafetler ile bir iletişime girmiyor. Ayrıca süt en kaliteli biçimde saklanırken sonrasında rahatlıkla kullanılabiliyor. Bu sayede bayanlar planlı bir biçimde bebeklerini besleme şansı buluyorlar.

Göğüs Kalkanı ile Emzirme Nasıl Olur?

Bu ürünü kullanan bayanlar, ürün takılıyken bebeklerini emzirebilme imkanlarının olup olmayacağını merak ediyor. Cihazın kullanım talimatlarını en iyi biçimde uygulayan anneler, rahatlıkla bebeklerini bu kalkan olmasına rağmen emziriyorlar.

Göğüs kalkanının içerisinde yer alan aparat, özel olarak imal edilirken yalnızca ilk katman takıldığından kadınların göğüs uçları mekanizmanın dışında kalıyor. Bu şekilde rahatlıkla bebeklerini emzirmeye devam ediyorlar. Ancak son katmanın takılı olduğu durumlarda çocuklarını emzirme şansları olmuyor. Bu son katman yalnızca kıyafetleri sütten korumak ve sütü biriktirmek için kullanılıyor.

Emzirme Kalkanı Fiyatı Ne Kadar?

Ülkemizde çok popüler bir ürün olmasa da her geçen gün anneler daha fazla bu kalkandan kullanmaya başlıyor. Ürün, internet üzerinden rahatlıkla sipariş verilebiliyor. İnternet üzerinden verilen siparişlerde 50 TL seviyesinde fiyatlar ortaya çıkıyor. Satışı yapan siteye ve kampanyalara göre 10 TL kadar oynamalar yaşanabilir. Çok uygun fiyatlara sahip olan göğüs kalkanı sayesinde anneler hem sütlerini biriktirip hem de sosyal açıdan ortaya çıkan zorluklar ile baş edebiliyorlar.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Aşık Olduğumu Nasıl Anlarım? Aşk Mı Takıntı mı?

Aşık Olduğumu Nasıl Anlarım? Aşk Mı Takıntı mı?

Aşk insanın kimyasını etkileyen yoğun sevgi duygularından biridir...

Göbek Toparlayıcı Korse ile Göbek Şekillendirme

Göbek Toparlayıcı Korse ile Göbek Şekillendirme

Göbek toparlayıcı korse; bel ve karın bölgesinin incelmesini ve zayıflamasını sağlayarak şekillendirici özelliği sayesinde daha fit ve zinde durmaya destek olmaktadır...

Gümüş Suyu Nedir? Faydaları ve Zararları Nelerdir? Kullananlar, Yorumları ve Kullanımı

Gümüş Suyu Nedir? Faydaları ve Zararları Nelerdir? Kullananlar, Yorumları ve Kullanımı

Gümüş suyu; alternatif tıpta kullanılan ve pek çok hastalığın tedavisinde etkili olan, antibiyotik etkisi bulunan doğal bir karışım olarak nitelendirilmektedir...

Karaciğer Detoksu Nedir? Nasıl Yapılır?

Karaciğer Detoksu Nedir? Nasıl Yapılır?

Karaciğer detoksu; vücudumuzun en önemli organlarından biri olan karaciğerin yenilenmesini sağlayan, daha iyi çalışmasına destek olan bir karışımdır...