yeniloji.com
Sağlık

Yün Korsenin Faydaları Nelerdir? Göbek Eritir mi?

Henüz yorum yazılmadı
Yün Korsenin Faydaları Nelerdir? Göbek Eritir mi?
Yeniloji 2998 görüntüleme

Yün korseler vücudun sıcak kalmasını sağlayarak özellikle bel bölgesinde fıtık ya da ağrı gibi problemlerin giderilmesi için kullanılan bir korse çeşididir.

Yün Korsenin Faydaları Nelerdir?

Korseler kumaşlarına göre oldukça çeşitlilik gösteren iç giysilerdir. Yün kumaşlı korseler genel olarak tedavi amaçlı sağlık için tercih edilen modellerdir. Vücut ısısını yükselten ve terleme yerine rahatsız olan bölgenin sıcak kalmasına yardımcı olan bir korse modelidir. Yün korseler aynı zamanda vücut ısısının yükselmesi ile metabolizmayı da hızlandırarak kilo vermeye katkıda bulunmaktadır.

Yün korse, bölgesel olarak sıkılaşma sağlayarak vücudun sabit kalmasına yardımcı olan bir modeldir.

Korseler genel olarak zayıflamak amacı ile kullanılsa da aynı zamanda sağlık açısında da oldukça tercih edilmektedir. Bel ve sırt bölgesinde meydana gelen ağrılar için ün korse kullanımı oldukça faydalı olmaktadır. Fakat bu korse diğerleri gibi her ay değil kış aylarında takılmalıdır. Çünkü normal korse modellerine göre vücutta aşırı bir ısınma meydana getirmektedir. Bu durum sıcak havalarda hem vücudu hem de kişiyi rahatsız etmektedir.

Yün Korse Göbek Eritir mi?

Göbek bölgesini ve bel korsesini kapsayan yün korseler bölgesel incelme konusunda da yardımcı olabilmektedir. Toparlayıcı özelliği sayesinde giyildiği zaman vücutta 2 beden incelme sağlamaktadır. Bu durum vücudun sabit kalması ve ağrıların hafiflemesi için gerekli bir durumdur. Tıpkı çelik balenli korseler gibi yün kumaşlı korseler de ortopedik ağrıları hafifletme de ve tedavi etmede etkili olmaktadır.

Yün korse göbek bölgesinde kalıcı incelme sağlayabilir. Fakat bunu için kişinin yağ yakıcı egzersizler yapması ve tükettiği yiyeceklere dikkat etmesi gerekmektedir. Bunlar sağlandığında kısa süre içerisinde gözle görülür fark oluşabilmektedir. Şöyle ki normal korseler ile ya da termal korseler ile spor yapmak kalori yakmaya yardımcı olurken, yün korse ile spor yapmak çok fazla terlemeye neden olabilir. Bundan dolayı zayıflama sürecinde kullanımı tavsiye edilir.

Yün Korse Takmanın Zararları Nelerdir?

Korseler genel olarak vücuda fayda sağlayan iç giysilerdir. Fakat bazı durumlarda vücutta yan etkiye neden olabilmektedir. Bu durumlar özellikle aşırı terleme sonucunda görülen tahriş gibidir. Yün korseler genel olarak ağrıları tedavi etmek için kullanılmaktadır. Fakat bazı durumlarda vücutta aşırı ısıya neden olabilir ve buda terleme meydana getirebilir. Bu tarz durumların oluşmaması için kullanım sırasında bazı noktalara dikkat edilmelidir. Eğer ki doktor önerisi üzerine kullanılıyorsa doktorun kullanım talimatlarına dikkat edilmelidir. Fakat kendiniz kullanıyorsanız gece yatarken takmayınız ve günlük hayat içerisinde kullanınız. Gece taktığınız da ağrılarınız hafifliyorsa tercih edebilirsiniz.

Yün Korse Zayıflatır mı? Nerede Satılır?

Her korse modelinde olduğu gibi yün korsede de incelme ve zayıflama etkisi bulunmaktadır. Bu korse modeli vücuttaki fazla kalorilerin yakılmasına destek olabilmektedir. Fakat bahsettiğimiz üzere spor ve diyet ile desteklenmelidir. Normal korse modellerine göre daha farklı özelliklere sahiptir ve genel olarak tedavi amaçlı kullanılmaktadır. İnternet başta olmak üzere birçok yerde satışı yapılan bu korse modeli oldukça uygun fiyatlara sahiptir. Ağrılarınızın hafiflemesini istiyorsanız ve kış aylarında vücudunuz sıcak kalsın dilerseniz bu korselerden sipariş verip hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Saç Derisinde Egzama Neden Olur? Belirtileri Nelerdir? Ne İyi Gelir?

Saç Derisinde Egzama Neden Olur? Belirtileri Nelerdir? Ne İyi Gelir?

Kaşınma, pul pul dökülme, kızarıklık ve kaşınma sonucunda iltihaplı yaralanmalar ile kendini gösteren saç derisinde egzama problemi, kesin bir çözümü olmayan ve bulaşucu etkiler göstermeyen bir rahatsızlıktır...

Püstül Sivilce Nedir? Nedenleri Nelerdir? Nasıl Geçer? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Püstül Sivilce Nedir? Nedenleri Nelerdir? Nasıl Geçer? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Püstül sivilce; büyük ve hassas yumrular olarak tanımlanan, belirgin bir merkezi olan, pembe ya da kırmızı renge sahip olan ve içerisinde irin barındıran bir akne çeşididir...

Deve Dikeni Nedir? Nasıl Kullanılır? Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Deve Dikeni Nedir? Nasıl Kullanılır? Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Deve dikeni bileşikgiller ailesinden gelen ve birbirinden farklı arazi koşullarında yetişen bitki türüdür...

Kilo Almak İçin Doğal Yöntemler Nelerdir? Ne Yapmalı?

Kilo Almak İçin Doğal Yöntemler Nelerdir? Ne Yapmalı?

Kilo vermek kadar kilo almak da bazı durumlarda çok zor olabilirken bunun için insanların doğal yöntemlere yönelim göstermesi gerekmektedir...