yeniloji.com
Yaşam

Sodalit Taşı Özellikleri Nelerdir? Nasıl Temizlenir? Faydaları Nelerdir?

Henüz yorum yazılmadı
Sodalit Taşı Özellikleri Nelerdir? Nasıl Temizlenir? Faydaları Nelerdir?
Yeniloji 172 görüntüleme

Yüksek enerjili bir doğal taş olan sodalit taşı; alüminyum silikat minerali özelliği taşıyan, yay burcunun sembolü, çivit mavisi bir renge sahiptir ve magmatik kayaçlarda oluşmaktadır.

Sodalit Taşı Özellikleri Nelerdir?

yüksek sodyum minerali içeren sodalit taşı, mavi bir renktedir ve üzerinde beyaz çizgi ya da benekler bulunmaktadır. Bünyesinde az miktarda pirit ya da lapis bulunmaktadır. Mücevherat ve takı olarak kullanılabilen sodalit taşı aynı zamanda süs eşyası olarak da yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Magmatik kayaçlardan oluşumu gerçekleşen sodalit taşı, milyonlarca yıl içerisinde birtakım kimyasal ve fiziksel reaksiyonlar sonucunda meydana gelmektedir. Lav püskürmeleri sonrasında meydan agelen ani soğuma sonrasında uzun yıllar içerisinde şeklini almaktadır. En değerli ve özel madenler arasında yer almaktadır.

Özgüvenin artması ve heyecanı artırması ile bilinen sodali taşı yay burcunun taşıdır. Oldukça güzel ve hoş bir görüntüye sahiptir. Sertlik derecesi 6'dır. Yani ortalama bir sertliğe sahiptir. Önemli bir darbe aldığı zaman kırılma ile karşı karşıya kalmak mümkündür.

Sodalit Taşı Faydaları Nelerdir?

Hem fiziksel hem de ruhsal açıdan etkili olan sodalit taşı faydaları sayesinde vücuda yüksek enerji vermektedir. Genel anlamda yararlarını şu şekilde sayabiliriz:

Heyecanı kontrol altına almayı sağlayan sodalit taşı, sezgileri güçlendirmektedir. Eğer çekingen biriyseniz, gerginliğinizi azaltacaktır.

Sodalit Taşı Nerede Bulunur?

Dünya üzerinde pek çok ülkede çıkarılan sodalit taşı, özellikle Brezilya ve Kanada'da çıkarılmaktadır. Bunun sonrasında ise ABD, Hindistan, Fransa, Rusya, Romanya ve Myanmar gibi ülkelerde de çıkarılmaktadır. Günümüzde takı sektöründe çok sık kullanılan doğal bir taş olan sodalit, negatif enerjilerin uzaklaştırılmasını sağlaması bakımından birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Sodalit Taşı Nasıl Temizlenir?

Doğal taşlar kişinin üzerindeki kötü enerjiyi arındırdığı için temizlenmesi gerekir. Sodalit taşı temizliği için şu yöntemleri uygulayabilirsiniz:

Sodalit taşı kolye, bileklik ya da yüzük olarak takılabilmektedir. Rengi sayesinde oldukça hoş gözüken bu taş, yay burcuna özel olsa da aynı zamanda hemen herkes tarafından faydalı etkileri ile tüketilebilir.

Paylaş Tweetle Gönder Pinle
İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Toz Zencefil Çayı Faydaları Nelerdir? Nasıl Yapılır? Zayıflatır mı?

Toz Zencefil Çayı Faydaları Nelerdir? Nasıl Yapılır? Zayıflatır mı?

Toz zencefil çayı; C ve B6 vitamini açısından zengin, kalsiyum, sodyum, potasyum, demir, kalsiyum, magnezyum gibi mineraller içeren, pek çok hastalığa şifa olan ve aynı zamanda bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi için kullanılan doğal bir çaydır...

Teff Nedir? Teff Tohumu Zayıflatırmı? Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır?

Teff Nedir? Teff Tohumu Zayıflatırmı? Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır?

Teff tohumu; dünya üzerinden en ufak tahıl olarak bilinen ve farklı renk ve tatları bulunan, metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olarak kısa süre içerisinde hem zayıflamaya hem de ideal kiloya kavuşmaya destek olan doğal bir besin takviyesidir...