yeniloji.com
Zayıflama

Bel İnceltme Korsesi İşe Yarar mı? Faydaları ve Zararları

Henüz yorum yazılmadı
Bel İnceltme Korsesi İşe Yarar mı? Faydaları ve Zararları
Yeniloji 2385 görüntüleme

Bel inceltme korsesi, vücudun forma girmesine yardımcı olur ve aynı zamanda vücut hatlarının belirginleşmesini sağlar.

Bel İnceltme Korsesi İşe Yarar mı?

Bel bölgesi vücudun kıvrım noktasıdır ve genel olarak bu bölge kolay kilo alan ve zayıflama konusunda en fazla zorlanılan yerdir. Çünkü bel ve göbek bölgesi genel olarak hareket etmez. Bu yüzden buradaki kaslarda yağ depolanması gerçekleşir. Yağların erimesi için buradaki kasları hareket geçiren uygulamaların yapılması gerekmektedir. Bunlar egzersiz ve bel bölgesini sıkılaştıran korse modelleridir.

Bel İnceltme korseleri göbek ve bel çevresini tamamen sararak daha ince ve zayıf gözükmeye yardımcı olan aparatlardır. Belin daha kıvrımlı, göbeğin daha düz gözükmesini ve kalçanın daha çıkık olmasını sağlamaktadır. Bu özelliği sayesinde daha hoş bir fiziğin oluşumuna destek verirken aynı zamanda sıkılaşma ve toparlama özelliği de sağlamaktadır. Böylece zayıflama sonrasında meydana çıkabilecek sarkma problemlerinin önlenmesine destek olmaktadır.

2 Beden İncelten Korse Faydaları Nelerdir?

Giyildiği zaman bel ve göbek çevresinde yaklaşık olarak 2 bedene kadar incelme sağlayan bel korseleri aynı zamanda kalıcı zayıflama ve vücut şekillendirme özelliği de sunmaktadır. Spor yaparken korse takmak bu sürecin hızlanmasını sağlamaktadır. Çünkü spor yaptığınızda kaslarınız hareket geçer ve bu durum yağ yakımının hızlanmasını sağlar. Yağ yakımı gerçekleşirken vücutta korse olması sıkılaşma sağlar ve daha kısa sürede incelmeye etki eder.

Genel olarak zayıflamak amacıyla tercih edilen bel inceltici korseler, esnek yapıları ve bel bölgesinde sağladıkları destek sayesinde ağrılar için de tercih edilebilmektedir. Bel ağrıları ve sırt ağrılarında etki sağlayabilmektedir.

Bel bölgesinin incelmesi için korse kullanılması kalıcı etkilerin meydana gelmesini sağlar. Fakat bunun yanında spor yapmayı ve sağlıklı beslenmeyi de ihmal etmeyiniz. Yüksek kalorili ve yağlı besinler göbek çevresinde ve belde yağlanma meydana getirir. Bu tarz durumları engellemek için hayatınıza hareket katmalı ve sürece destek olmak için korse kullanmalısınız.

Bel İnceltme Korsesinin Zararları Nelerdir?

Geçmiş yıllardan günümüze kadar kullanımı devam eden korselerin asıl olarak bir yan etkisi gözlemlenmemiştir. Fakat bazı yanlış seçimler ve kullanımlar zarara neden olabilmektedir. Öncelikle bilinmesi gerekir ki korseyi çok sıkı kullanmak daha hızlı zayıflama sağlamaz. Korsenin aşırı sıkı olması vücudu sıkar ve kan dolaşımında yavaşlama meydana getirir. Bu da organlara zarar verebilir. Bu nedenle korseyi bedeninize uygun almalı ve gerekli sıkılıkta kullanmanız gerekmektedir. Bunun haricinde korse kumaşı kaliteli değilse ve nefes alma özelliğine sahip değilse terleme sonrasında tahriş meydana getirebilir. Bu tarz durumların oluşmaması için korse seçiminde dikkatli olmak gerekir.

Erkek ve Bayan Bel İnceltme Korsesi Kullananlar, Yorumlar ve Fiyatı

Son zamanlarda hem erkekler hem de kadınlar tarafından tercih edilen vücut şekillendirici etkisi bulunan bel inceltme korselerinin fiyatları çok yüksek değildir. Kullananlar yapmış oldukları yorumlarda oldukça etkili sonuçlar aldığını dile getirirken bunun yanında sonuçlar hakkında da bazı değerlendirmeler yapmaktadır. Bu korse modellerinin bel bölgesinde incelme ve toparlanma etkisi meydana getirdiğini belirtken kullanıcılar kısa süre içerisinde kilo verebildiklerini de eklemektedir. Sizler de forma girmek, fit kalmak ve vücudunuzun daha kıvrımlı gözükmesini sağlamak için bu korse modellerini sipariş verebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Sakız Çiğnemek Zararlı mı? Şekeri Düşürür mü?

Sakız Çiğnemek Zararlı mı? Şekeri Düşürür mü?

Sakız çiğnemek; insanoğlunun çok eski zamandan bu yana tercihi olan, genel olarak stres atmak gibi amaçlar için tercih edilen hem faydaları hem de zararları olan bir alışkanlıktır...

Pişmiş Domates Faydaları Nelerdir? Kalorisi Ne Kadar? Alerji Yapar mı?

Pişmiş Domates Faydaları Nelerdir? Kalorisi Ne Kadar? Alerji Yapar mı?

Çiğ domatese göre daha faydalı olan pişmiş domates, vücutta likopen maddesinin daha iyi emilmesini sağlamaktadır...

Bel Şekillendirici Korse ile Bel İnceltme

Bel Şekillendirici Korse ile Bel İnceltme

Bel şekillendirici korse; bel bölgesinin ince ve zayıf gözükmesini sağlayan ve aynı zamanda sıkılaştırıcı özelliği sayesinde daha belirgin kıvrak hatların meydana gelmesine destek veren bir korse modelidir...

Kalıcı Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır? Fiyatları, Cihazı ve Zararları

Kalıcı Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır? Fiyatları, Cihazı ve Zararları

Kalıcı makyaj; günlük hayatta pek çok kadının tercihi olan ve cilt kullanımına uygun olarak üretilmiş olan boyaların iğne aracılığı ile derinin üst kısmına işlenmesi uygulamasında verilen isimdir...