yeniloji.com
Zayıflama

Akupunkturla Zayıflama Mümkün mü? Nasıl Olur? Zararları ve Faydaları

Henüz yorum yazılmadı
Akupunkturla Zayıflama Mümkün mü? Nasıl Olur? Zararları ve Faydaları
Yeniloji 1759 görüntüleme

5000 yıldır uygulanan bir tedavi yöntemi olan akupunktur kilo vermeye yardımcı olan yöntemlerden birisi olurken ülkemizde de son dönemde sıklıkla tercih edilmektedir.

Akupunktur Nedir, Ne Demek?

Dünya Sağlık Örgütü tarafından 1974 senesinde bir tedavi yöntemi olarak kabul edilen akupunktur 5 bin yıldan beri insanlar üzerinde uygulanıyor. Kendine ait bir felsefesi olan bu tedavi yöntemine göre vücutta 636 farklı nokta bulunur. Bu noktaların her birinin beyinde etkilediği bir bölge olurken bu bölgeleri uyarmak için özel iğneler kullanılıyor. Çok ince bir yapıda olan iğneler, vücudun farklı noktalarına batırılarak beynin istenilen noktaları uyarılıyor.

Akupunktur diğer zayıflama yöntemlerinin aksine daha kolay ve etkili şekilde gerçekleşmektedir.

Bu tedavi yöntemi vücudun 14 farklı enerji döngüsü olduğunu kabul ederken bunları harekete geçirmek için kullanılıyor. Bağışıklık sisteminin güçlenmesinden mutluluk hormonunun salgılanmasına, ağrıdan ve depresyondan kurtulmadan sigarayı bırakmaya kadar birçok farklı amaç için kullanılabilir.

Akupunktur Tedavisi ile Zayıflama Mümkün Mü?

Günümüzde akupunktur denildiğinde insanların aklına ilk olarak zayıflama geliyor. Birçok kişi beyne etki eden bu yöntemi kilolarından kurtulmak için tercih ediyor. Uzmanlar, akupunktur ile kilo vermenin sağlanabilmesi için bu tekniği uygulayacak olan kişilerin beslenme konusunda da uzman olmasının gerekli olduğunu belirtilmektedir.

Akupunktur tedavisini uygulayacak olan doktorların beslenme konusunda bir uzmanlığı yok ise tedavi süreci bir diyetisyenin de katılması ve bu şekilde zayıflamanın gerçekleşmesi gerekmektedir. Bugüne kadar gerçekleşen işlemlerde insanların başarılı bir şekilde kilolarından kurtulduğu ve yeni hayatlarına adımlarını attığı görülüyor.

Akupunkturla Kilo Verme Nasıl Olur?

Kişilerin zayıflaması için diyetlerini uygulamaya başlaması ve buna ek olarak gün içerisinde harcadıkları kalori miktarını spor ya da farklı hareketler ile arttırması gerekiyor. Birçok kişi diyetlerine başladıklarında kendilerini ciddi seviyede mutsuz hisseder. Özellikle ilk dönemlerde diyetlerinin bir sonucunu göremediklerinde bu durum onları daha mutsuz ederek diyetlerini bırakmaya iter. Akupunktur tedavisi ile diyet bir arada olduğunda ise kişilerin zihninden bu düşünceler tamamen kaldırılabilmektedir. İnsanlar bu süreci tamamen mutlu bir şekilde atlattıkları için kilo vermek onlar için bir zorluk olmaktan çıkar. Diyetlerini muhteşem bir şekilde uygulayarak fazla kilolarından kurtulabiliyorlar.

Akupunktur Yöntemi ile Zayıflamanın Zararları ve Faydaları Nelerdir?

Akupunktur tedavisi, insanların hedeflerine ulaşmasında çok önemli etkiler gösteriyor. Birçok kişinin çok daha başarılı bir insan olmasını sağlayan akupunktur tedavisi, insanların daha mutlu bir yaşam sürmesinde de etkili olur. Bu tedavinin zararlarının görülebilmesi için ise uygulamanın yanlış bir şekilde yapılması gerekmektedir. Tedaviyi uygulayan kişilerin yeteri kadar yetkin olmaması bu tedavide zararların ortaya çıkmasına sebep olabilirken kullanılan iğnelerin steril olmaması kişilerin belirli hastalıklara yakalanmasına sebep olabilir. Doğru bir şekilde uygulandığında ve insanlar için uygun olan diyetler ile desteklendiğinde akupunkturla kilo verme mümkün olurken dünya üzerinde birçok kişi bu yöntem ile birlikte başarıya ulaşır.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Telekinezi Nedir? Nasıl Yapılır? Gerçek Midir?

Telekinezi Nedir? Nasıl Yapılır? Gerçek Midir?

Telekinezi, birtakım maddelerin düşünce gücü ile hareket ettirilmesi olarak ifade edilmektedir...

Turner Sendromu Ne Demek? Nedenleri Nelerdir? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Turner Sendromu Ne Demek? Nedenleri Nelerdir? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kadınlarda görülen bir kromozom hastalığı olarak belirtilen turner sendromu, X kromozomundaki eksiklik ya da yapısal bozukluk sonrasında oluşan bir rahatsızlıktır...

Bağırsak Detoksu Nedir? Nasıl Yapılır? Tarifi ve Kullanımı

Bağırsak Detoksu Nedir? Nasıl Yapılır? Tarifi ve Kullanımı

Bağırsak detoksu; bağırsak florasındaki iyi bakterilerin artmasını sağlayan, yiyeceklerin ve yiyeceklerden alınan besin değerlerinin vücudumuzun sindirim sistemi için daha fazla fayda sağlamasına destek olan bir iç organ temizliğidir...

Crohn Hastalığı Ne Demek? Nedenleri ve Belirtileri Nelerdir?

Crohn Hastalığı Ne Demek? Nedenleri ve Belirtileri Nelerdir?

Crohn hastalığı; ince bağırsağın son kısmında görülen, tam olarak nedeni bilinmeyen, birtakım cerrahi işlemler gerektiren bir sindirim sistemi rahatsızlığıdır...