yeniloji.com
Beslenme

Vücut Direncini Artıran Besinler

Henüz yorum yazılmadı
Vücut Direncini Artıran Besinler
Yeniloji 1952 görüntüleme

Vücut direncini artırmak; enfeksiyonlara ve hastalıklara karşı vücudun savunma mekanizmasının daha güçlü olmasını sağlar ve aynı zamanda zinde kalmaya destek olur.

Vücut Direncini Artırmak İçin Ne Yapmalı?

Mevsim geçişleri ve havalardaki sıcaklık değişimleri vücudu olumsuz yönde etkileyerek grip, nezle ve üst solunum yollarında hastalıklara neden olmaktadır. Bu tarz hastalıklar sadece hava değişimi değil aynı zamanda virüs ve bakteri kaynaklı da oluşabilmektedir. Sağlıksız beslenme ve havalandırılmayan ortam diğer sebepler arasında gösterilebilmektedir. Üst solunum yollarında hastalık oluşumu meydana geldiğinde metabolizmada hızlanma meydana gelir ve vücut önemli besin maddelerini atmaya başlar. Vücut direncini artıran besinler bu tarz hastalıkların oluşmasına engel olmaktadır.

Vücut direncinin artması için sağlıklı ve düzenli beslenmek, bağışıklığı güçlendirecek gıdaları tüketmek gerekmektedir.

Vücut direnciniz düşükse ve güçlendirmek istiyorsanız öncelikle tükettiğiniz besinleri çeşitlendirmeye özen gösteriniz. Sağlıklı beslenmek tek besinle değil farklı besinlerle beslenerek oluşur. Çünkü her gıdanın ayrı bir faydası ve vitamini bulunmaktadır. Süt ve süt ürünleri, et, yumurta, kurubaklagil, sebze, meyve ve tahıl tüketilmelidir. Bunlar her gün her öğünde belirli miktarlarda tüketilmelidir. Böylece vücudun ihtiyaç duyduğu birçok vitamin karşılanmış olur.

Vücut Direncini Güçlendirme Yolları

Eğer güçlü bir bağışıklık sistemi ve vücut direncinizi korumayı istiyorsanız protein tüketimine özen göstermelisiniz. Et, yumurta ve süt protein açısından oldukça zengindir. Bu besin grubu sadece protein değil aynı zamanda demir, çinko, fosfor, magnezyum ile B grubu vitaminleri açısından da oldukça yüksek değerlere sahiptirler. Bu besinler vücutta koruyucu bir etki meydana getirmektedir. Bunun yanı sıra C vitamini açısından zengin meyve ve sebzeleri de tüketmek gerekmektedir.

Elma, nar, kivi, brokoli, havuç, lahana, kereviz, kabak, pırasa, yeşil- kırmızı biber, turp roka, marul gibi besinlere vücut direncinin güçlenmesi için çeşitli bir şekilde beslenme konusunda ideal bir örnektir. Vücudunuzda doğal bir antibiyotik etki meydana getirmek için soğan ve sarımsak tüketimi sağlayabilirsiniz. Pişirmeden, çiğ tüketmek daha faydalıdır.

Vücut Direncini Artırmak İçin Kür Tarifi

Sarımsak-limon karışımından elde edilen kürler grip ve nezle gibi hastalıkların iyileşmesi, vücut direncinin güçlenmesi daha enerjik ve iyi hissetme gibi etkilerin oluşmasını sağlamaktadır. Vücuttaki enfeksiyonlardan kurtulmak ve aynı zamanda mikrop bulaşmasını önlemek için gece yatmadan önce limon suyu ile birlikte ufak ufak doğranmış sarımsakları yutunuz. Bu kür hem gribi önler hem de vücudun savunma sistemini güçlendirir.

Vücudun Direncini Artırmak İçin Doğal Çözümler

Öncelikle belirtmek gerekir ki su içmek bağışıklık sistemini güçlenmesi, vücut direncinin artması için oldukça önemlidir. Günde en az 2 litre su içilmelidir. Su içmek hücrelerin onarılmasını sağlar ve enfeksiyon oluşumunu önlemeye yönelik etkiler meydana getirir. Kefir içmek, günde 1 kase yoğurt yemek sindirim sistemini düzenleyerek bağışıklığın güçlenmesine destek olur. Sizler de doğal yöntemler uygulayarak vücudunuzun hastalıklardan korunmasına yardımcı olabilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Besinlerin Taze ve Doğal Olmasının Faydaları

Besinlerin Taze ve Doğal Olmasının Faydaları

Doğru bir şekilde alışverişlerini gerçekleştiren kişiler, genellikle besinlerin taze ve doğal olmasının faydaları konusunda da bilgi sahibi olan insanlardır...

Dünyanın En Faydalı Besinler Sıralaması

Dünyanın En Faydalı Besinler Sıralaması

Bilim insanları tarafından yapılan incelemeler ile doğanın insanlara sunmuş olduğu faydalı pek çok besin kaynağının olduğu bilinmektedir...

Erkek Atlet Korse Vücut Şekillendirir mi? İşe Yarıyor mu?

Erkek Atlet Korse Vücut Şekillendirir mi? İşe Yarıyor mu?

Erkek atlet korse modeli, toparlayıcı etkisi sayesinde vücutta şekillendirici etki meydana getiren bir iç giysi modelidir...

Vücuttan Toksin Nasıl Atılır?

Vücuttan Toksin Nasıl Atılır?

Toksin; mikroorganizmalar tarafından vücuda salgılanan ve bağışıklık sistemini olumsuz yönde etkileyen bir zehir olarak nitelendirilmektedir...