yeniloji.com
Sağlık

Bağırsak Polip Kürü Nedir? Nasıl Yapılır?

Henüz yorum yazılmadı
Bağırsak Polip Kürü Nedir? Nasıl Yapılır?
Yeniloji 2953 görüntüleme

Kürler genel olarak zayıflamak amacıyla kullanılsa da bağırsak polip kürü gibi karışımlar tedavilere destek sürecinde de tercih edilebilmektedir.

Bağırsak Polip Kürü Nedir?

Bağırsaklar, boşaltım sisteminin en önemli elemanlarından birisi olurken sürekli olarak çalışmaya devam etmektedir. Birçok farklı katmandan oluşan kalın bağırsağın en iç katmanı mukozadır. Bu katmanda farklı sebeplerden dolayı yavaş bir şekilde büyüyen ve kanserleşme riski taşıyan yapılar oluşmaya başlar. Bunlar da polip olarak isimlendirilmektedir. Bağırsak poliplerinin oluşmaması için hazırlanan bitkisel karışım da bağırsak polip kürü olarak isimlendirilmektedir. Bu kürün düzenli olarak kullanılması, polip oluşumunu engellerken oluşmuş olan poliplerin de sönümlenmesine yardımcı olmaktadır. Birçok kişi bu poliplere sahip olurken yaş arttıkça görülme sıklığı da artış göstermektedir.

Bağırsak Poliplerine İyi Gelen Bitkiler Nelerdir? Nasıl Hazırlanır?

Bu kürün hazırlanması için kurutulmuş bitkilerin kullanılması gerekmektedir. Düzgün bir biçimde kurutulmuş olan ıhlamur, nane ve kır papatyası bir arada kullanılarak kür elde edilmektedir. Kürün hazırlanması için aktarlardan bu ürünlerin kuru hallerini alan kişiler bir kapta su kaynatmaya başlamalıdır. Kaynamış olan suyun içerisinde bu bitkiler atılarak çay hazırlanmaya başlar. 5-10 dakika kadar demlenmesi yeterli olurken sonrasında ılık olarak rahat bir şekilde tüketilebilecektir. Sorun boşaltım sisteminde olduğundan rahatlıkla bağırsaklara ulaşacak olan bu maddeler, polip oluşumlarını en iyi biçimde engelleyebilmektedir.

Bağırsak Polipleri Neden Oluşur? Belirtileri Nelerdir?

İnsanlar arasında sıklıkla görülen durumlardan birisi olan ve kanser riski taşıyan poliplerin tespit edilmesi oldukça önemlidir. Birçok insan, polip oluşumu ile birlikte ortaya çıkan belirtileri takip ederek bu sorunları çözmek isteyecektir. Ancak polip oluşumu insan vücuduna herhangi bir belirti göstermemektedir. Yalnızca hastanelerde yapılan testler ile birlikte ortaya çıkmaktadır. Bazı kişilerde polip oluşumu rektal bölgede kanama belirtisi ortaya çıkarabilir. Son derece nadir karşılaşılan bir durum olsa da görülebilmektedir. Büyük abdestin yapıldığı sırada kanamayı fark eden kişilerin bunu direkt olarak polip oluşumuna yorması da mümkün olmaz. Bu durum, boşaltım sisteminde oluşan birçok farklı hastalığın belirtisi olabilmektedir.

Bağırsaklarda Polip Oluşumu Nasıl Engellenir? Bağırsak Polip Kürü İşe Yarar mı?

İnsanların bu oluşumdan kurtulabilmesi için günlük yaşantılarına dikkat etmesi gerekmektedir. Özellikle gün içerisinde sigara ve alkol kullanımı olan kişilerde görülme ihtimali oldukça yüksek seviyededir. Bunun yanı sıra beslenme alışkanlıkları da polip oluşumunu tetikleyebilir. Sürekli olarak yağlı ve şekerli besinler alan ya da yapay ürünlere çok fazla ağırlık veren kişilerde de görülebilir. Dünyada sürekli olarak yaygınlaşan obezite sorunu da kalın bağırsakta bu oluşumları tetiklemektedir. Bu maddelerin tamamından uzak durmak, insanlarda polip oluşumunu engellemede önemli bir adım olmaktadır. Bunun yanı sıra yapılacak olan egzersizler de oluşumun engellenmesine katkı sağlamaktadır. Kolon kanserine sebep olabildiği için zararlı olan poliplerden kurtulmak isteyen kişiler bağırsak polip kürü ile birlikte bunu rahatlıkla başarabilirler.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Hiv Virüsü Nedir? Nasıl Bulaşır? Belirtileri Nelerdir?

Hiv Virüsü Nedir? Nasıl Bulaşır? Belirtileri Nelerdir?

Hiv virüsü halk arasında bilinen Aids hastalığına sebep olan virüstür...

Soğuk Baklava Nedir? Tarifi, Kalorisi ve Fiyatı

Soğuk Baklava Nedir? Tarifi, Kalorisi ve Fiyatı

Soğuk baklava; baklava yufkası ile yapılan, az miktarda şeker, süt, çikolata ve Antep fıstığı içeren üstü bitter çikolata ile kaplanan farklı ve aynı zamanda oldukça lezzetli bir tatlıdır...

10 Günlük Diyet Nedir? Nasıl Yapılır?

10 Günlük Diyet Nedir? Nasıl Yapılır?

10 günlük diyet; metabolizmanın hızlanmasını sağlayarak etkili bir şekilde zayıflama meydana getiren bir beslenme programıdır...

Burun Kanaması Sebepleri ve Tedavisi Nedir? Neden Olur?

Burun Kanaması Sebepleri ve Tedavisi Nedir? Neden Olur?

Beş duyu organından birisi olan burun, oldukça karmaşık bir yapıya sahip olurken burun kanaması gibi problemlerle sıklıkla karşılaşmak mümkündür...