yeniloji.com
Yaşam

Bikini İzini Yok Etmek İçin Ne Yapılmalı? Nasıl Geçer?

Henüz yorum yazılmadı
Bikini İzini Yok Etmek İçin Ne Yapılmalı? Nasıl Geçer?
Yeniloji 2823 görüntüleme

Yaz mevsiminde güneşlenirken veya güneş ışınlarına maruz kalındığı zaman meydana gelen ize bikini izi denir.

Bikini İzi Nasıl Geçer?

Yaz mevsimi boyunca kadınların başına dert olan sorunlardan biri bikini izidir. Havuzda veya denizde giyilen bikiniler gün içinde ize yol açmaktadır. Bikininin olmadığı bölgeler esmer hale gelirken bikininin altında bulunan yerler ise beyaz renkte kalmaktadır. Bu durum çirkin bir görünüme yol açmaktadır.

Bikini izi, güneş sonrası derideki melanin pigmentinin artması sonucu ortaya çıkan bir durumdur.

Eski dönemlerde bu izler pek sorun olmazken günümüz şartlarında bu tür beyaz izler demode bir izlenim vermektedir. Beyaz alanları gösteren kıyafetler giyildiği zaman kötü görüntü herkes tarafından görülebilmektedir. Bu yüzden bikini izinin yok edilmesi ile kişi kendini daha rahat hissederek, dilediği şekilde giyinebilir.

Bikini İzini Yok Etmek İçin Ne Yapılmalı?

Kötü görüntüye yol açan bu izlerin meydana gelmemesi için çeşitli yöntemler uygulanabilir. Güneş ışınlarının güçlü olduğu saatlerde denize girmek dahi bu izlerin oluşmasının nedenidir. Bu yüzden izlerin çözümü için ilk olarak üstsüz güneşlenmelidir. Bikinide yer alan iplerin çözülmesi ve omuz kısımlarının esmerleşmesi adına güneşin altında uzanmak çözüme ulaşmayı sağlar.

Bikini izinden kurtulmak için bir diğer etkili uygulama keselenmektir. Eski zamanlardan beri süregelen keselenme yöntemi toplum arasında sıkça kullanılmaktadır. Keselenmek cildin yenilenmesini ve güneşten meydana gelen izlerin ortadan kaldırılmasını sağlamaktadır. Fakat kese esnasında cildi tahriş etmemek gerekir. Haftada bir kez kese yapmak yeterli bir uygulamadır. Tatil süresince meydana gelen ölü deriler kese sayesinde atılır. Fakat keseden kaynaklı olarak esmerleşen cilt yok olarak eski rengine dönebilir. Cilde zarar vermemek için keseyi sert bir şekilde yapmamak gerekir. Haftada birden fazla kese yapmak bronzluk durumunu ortadan kaldıracağı için bir defa yapmak ideal olandır.

Bikini İzini Geçiren Pratik Yöntemler Nelerdir?

İzleri ortadan kaldırmak için uygulanan peeling yöntemi oldukça etkili bir uygulama türüdür. Cildin üzerinde yer alan ölü tabaka bu yöntem sayesinde giderilir. Peeling uygulamasından sonra cildi güneş ışınlarından korumak önemlidir. Güneşten korumak için her iki saate bir kaliteli bir güneş kremi kullanılmalıdır. Peeling uygulaması dış etkenler ile cildin temizlenmesidir. Yöntem aracılığıyla hem izler giderilir hem de ölü deri ortadan kaldırılarak güzel bir görüntü meydana gelir. Uygulamadan sonra yani ölü deri gittikten sonra cilde bakım yapmamak oldukça zararlıdır. Cildin lekelenmemesi için mutlaka güneş kremi uygulanmalıdır. Güneş kreminin cilt tipine uygun olması gerekir. Lekeler zaman içerisinde kalıcı bir hale bürüneceği için erken zamanda önlem almak cilt sağlığı ve güzelliği için önem taşır.

Solaryum Bikini İzini Geçirir mi?

Solaryum uygulaması bikini izlerini yok etmek için tercih edilen yöntemdir. Bikini izlerinden kurtulmak isteyen kişilerin solaryum esnasında görevlilere bu durumu bildirmeleri gerekmektedir. Sonucun başarılı olması için solaryumun bu izlerden dolayı kullanıldığını uzmanlara belirtmek önemlidir. Bunun yanı sıra solaryumun mecbur kalmadıkça kullanılmaması gereken bir yöntem olduğunu unutmamak gerekir.

Paylaş Tweetle Gönder Pinle
İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Karaciğer Büyümesi Neden Olur? Tehlikeli mi? Bitkisel Tedavisi Nasıl Yapılır?

Karaciğer Büyümesi Neden Olur? Tehlikeli mi? Bitkisel Tedavisi Nasıl Yapılır?

Karaciğer büyümesi; vücudun en büyük organı olan karaciğerin normal boyutlarının üzerine çıkması, genişlemesi ile meydana gelen bir rahatsızlıktır...

Toksinlerden Arınmak İçin Ne Yapmalı?

Toksinlerden Arınmak İçin Ne Yapmalı?

Toksinler; tüketilen besinler aracılığı ile vücuda bulaşabilen ve birçok hastalığa yol açan zararlı serbest radikallerdir...