yeniloji.com
Sağlık

Kereviz Ispanak Kürü Faydaları, Tarifi, Yapanlar ve Kullananlar

Henüz yorum yazılmadı
Kereviz Ispanak Kürü Faydaları, Tarifi, Yapanlar ve Kullananlar
Yeniloji 305 görüntüleme

Kansızlığın giderilmesi için etkili olan kereviz ıspanak kürü, demire bağlı olarak görülen kansızlık rahatsızlıklarının çözümünde etkilidir.

Kereviz Ispanak Kürü Faydaları Nelerdir?

Ayrı ayrı oldukça faydalı olan kereviz ve ıspanak sebzeleri birlikte kür olarak tüketildiği zaman kansızlık problemlerinin giderilmesine yardımcı olmaktadır. Vücuttaki demir açığının kapatılmasına yardımcı olan bu kür, demir eksikliğine bağlı olarak görülen kansızlık problemlerinin giderilmesini sağlar. Kereviz ıspanak kürü demirin vücut tarafından emilimini gerçekleştirir. Ispanağın içerisine yer alan fosfat ve oksalat, demirin bağırsaklar tarafından emilmesini engellemektedir. Fakat C vitamini açısından oldukça zengindir. Haşlandığı zaman C vitamini önemli ölçüde gitmektedir. Demir emilimi için ise bu vitamin oldukça önemlidir. Fakat ıspanak ve kereviz birlikte kür olarak tüketildiği zaman vücuttaki demir metabolizmasını aktif hale getirir ve böylece kansızlık problemlerinin giderilmesini sağlar.

Kereviz Ispanak Kürü Tarifi Nedir? Nasıl Yapılır?

Bu doğal kürü elde etmek için 200 gram kereviz ve 250 gram ıspanak gerekmektedir. Kereviz ıspanak kürü nasıl yapılır diye merak ediyorsanız şu şekilde açıklayabiliriz:

  • Öncelikle 1 litre kadar suyu kaynatınız.
  • Kaynamış olan suyun içerisine 200 gram kerevizi ince dilimlenmiş bir şekilde atınız. Yaklaşık olarak 10 dakika haşlayınız.
  • Kerevizleri 10 dakika haşladıktan sonra suyun içerisine ıspanakları da dahil ediniz. Ağzı kapalı bir şekilde 5 dakika boyunca haşlamaya devam ediniz.
  • Kerevizler ve ıspanaklar haşlandıktan sonra soğumaya bırakınız.
  • Karışım soğuduğu zaman süzerek temiz bir şişeye koyunuz. Kür artık tüketime hazır hale gelmiştir.

Sabahları aç karnına ya da kahvaltıdan 1 saat sonra tüketilen kereviz ıspanak kürü, aynı şekilde akşam yemeğinden önce ya da 1 sata sonra da tüketilebilmektedir. 15 gün boyunca sabah ve akşam düzenli tüketerek içmelisiniz. 15 gün dolunca 10 gün ara veriniz. 10 gün sonra yine aynı şekilde içmeye özen gösteriniz. Toplamda 30 gün kullandıktan sonra kür uygulaması tamamlanmış olur.

Kereviz Ispanak Kürü Yapanlar ve Kullananlar

Bağışıklığı güçlendiren ve kansızlığı gideren kereviz ıspanak kürü kullananlar etkilerden oldukça memnun kalmaktadır. Kansızlık ve demir eksikliği kürü olarak da nitelendirilen bu karışım etkili ve düzenli bir şekilde kullanıldığı zaman kısa süre içerisinde etki göstermektedir. Eğer kansızlık problemleriniz varsa ve bunun nedeni demir eksikliği ise bu doğal kürü uzman bir doktora danışarak tüketebilirsiniz.

Kereviz Ispanak Kürü Zararları Nelerdir?

Birçok kişi radyoterapi ve kemoterapi sonrasında kereviz ıspanak kürü uygulamasından yararlanmaktadır. Bu kürü faydaları olsa da bazı kişiler için zararı olabilir. Bundan dolayı eğer ki önemli bir hastalığınız varsa doktora danışmadan tüketmeyiniz. Aksi bir durumda yan etkisi görülebilmektedir. Bu kürü kullanırken çikolata gibi atıştırmalıklardan uzak durunuz. Çay ve kahve tüketimini sınırlandırınız ve 1 fincanı geçmesin. Sigara içmeyiniz. Tamamen bir takviye ve destekleyici olan bu kür ilaç değildir. Bunu unutmayınız.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Zencefil Şurubu Neye İyi gelir? Tarifi ve Kullanımı

Zencefil Şurubu Neye İyi gelir? Tarifi ve Kullanımı

Zencefil şurubu; öksürük, grip, nezle ve soğuk algınlığı gibi şikayetleri olanlar için şifalı ve faydalı etkileri bulunan, bağışıklık güçlenmesini sağlayan doğal bir karışımdır...

Evde Kilo Nasıl Verilir? Evde Zayıflama Yöntemleri

Evde Kilo Nasıl Verilir? Evde Zayıflama Yöntemleri

Evde kilo vermek içini bazı zayıflama kürlerinin yanında basit egzersizler uygulanarak kalori yakımı gerçekleştirilebilir...

Güvem Eriğinin Faydaları ve Zararları Nelerdir? Çayı, Fiyatı ve Diğer Adı

Güvem Eriğinin Faydaları ve Zararları Nelerdir? Çayı, Fiyatı ve Diğer Adı

Güvem eriği; aynı zamanda çakal eriği olarak bilinen, yüksek oranda antioksidan içeren ve bu özelliği sayesinde kansere karşı etkili olduğu bilinen, hem besleyici hem de şifalı etkiler sunan bir besindir...

Elma Yoğurt Kürü Nedir? Zayıflatır mı? Faydaları Nelerdir?

Elma Yoğurt Kürü Nedir? Zayıflatır mı? Faydaları Nelerdir?

Elma yoğurt kürü; sağlıklı bir şekilde zayıflama sağlarken aynı zamanda, bağışıklık sisteminin güçlenmesine de destek olan fit ve formda bir vücuda kavuşmaya yardımcı olan bir karışımdır...