yeniloji.com
Zayıflama

Korse Günde Kaç Saat Giyilmeli?

Henüz yorum yazılmadı
Korse Günde Kaç Saat Giyilmeli?
Yeniloji 1993 görüntüleme

Zayıf ve fit gözükmeye yardımcı olan korse modelleri günlük hayatta rahatça kullanılabilen esnek iç giysilerdir.

Korse Nasıl Giyilir? Nasıl Takılır?

Geçmiş yıllardan günümüze değin kullanılan korseler genel olarak sıkılaştırıcı ve vücut şekillendirici özellikleri için tercih edilmektedir. Giyildiği zaman normale göre yaklaşık olarak 2 beden daha ince gösteren bu esnek kıyafetler normal kıyafetlerin altından belli olmayacak şekilde üretilmektedir. Aynı zamanda özel davetler için tercih edilen abiye kıyafetlerin altına da giyilebilmektedir.

Kolay kullanımları sayesinde hemen hemen herkes tarafından tercih edilen korseler sadece kadınların değil erkeklerin de tercihi olmaktadır. Üzerlerinde genişlik ayarlamak için koçalar bulunmaktadır. Bazıları ise cırt cırtlı şekilde satılmaktadır. Her biri kolay ve pratik bir kullanım sunmaktadır. Korseyi istediğiniz şekilde giyebilirsiniz. Eğer ki kilo vermek için takarsanız spor ve diyet ile desteklemeniz gerekmektedir. Eğer ki fazlalıklarınızı gizlemek için tercih ediyorsanız beden ölçünüze uygun modeli seçmelisiniz. Bunun yanı sıra sağlık problemleriniz için kullanıyorsanız kullanım sırasında doktor onayı almanız gerekmektedir.

Korse Günde Kaç Saat Takılır?

Korse kullanımı oldukça faydalı ve sağlıklı bir alışkanlıktır. Fakat kullanım detaylarındaki yanlışlıklar korseden yan etki görmenize neden olabilir. Öncelikle belirtmek gerekir ki korseyi gün boyu takmak faydalı olmayacaktır. Korseler kumaş itibariyle sıkılaştırıcı etkiye sahiptir. Gün boyu takmak karın bölgesinde ağrı meydana getirebilir. İç organların zaman içerisinde zarar görmesine neden olabilir. Bu nedenle günde birkaç saat boyunca takmak yeterli olacaktır.

Korselerin modellerine göre kullanım saatlerinde değişkenlik görülebilmektedir.

Kilo vermek için tercih edilen korseler spor ya da yürüyüş sırasında takılırsa etkin sonuçların alınmasına yardımcı olacaktır. Eğer ki sağlık açısından korse kullanıyorsanız bu konuda daha da dikkatli olmalısınız. Korseler sadece kilo vermek için değil bel ağrısı, skolyoz, kamburluk ya da fıtık gibi birçok rahatsızlık için de kullanılabilmektedir. Bu tarz durumlarda doktorun önerdiği kadar takmanız gerekmektedir. Eğer ki rahatsız edici bir durum söz konusu olursa doktorunuza mutlaka danışmalısınız. Böyle özel durumların haricinde gün içerisinde uyanıkken birkaç saat korse takmak yeterli olacaktır.

Korse Kaç Günde Zayıflatır?

Kilo vermeye doğrudan olmasa da dolaylı bir şekilde etki gösteren korseler düzenli bir şekilde kullanıldığı zaman kalıcı olarak zayıflamaya yardımcı olabilmektedir. Korselerden tam etki görebilmek için vücuda kalori yaktıran birtakım egzersizlerin uygulanmayı gerekmektedir. Ayrıca tüketilen besinlere de dikkat edilmelidir. Yüksek kalorili olmayan gıdalar tüketilmelidir. Çünkü korse takarken tükettiğiniz yemeklere dikkat etmezseniz vücut tekrara tekrar yağ depolar ve bu durum zayıflamanın gerçekleşmesine engel olabilir.

Korse ile zayıflamak için sabit bir zaman aralığı bulunmamaktadır. Bu tamamen kişinin vücut yapısına ve metabolizma hızına bağlı olarak gelişir. Termal korseler daha kısa süre içerisinde zayıflatırken normal korseler biraz daha uzun zaman dilimi içerisinde zayıflatmaktadır. Çünkü termal korseler vücut ısısında artış sağlayarak metabolizma hızını arttırır ve buna bağlı olarak terleme meydana getirerek yağ yakımının hızlanmasına destek olur.

Günlük Korse Kullanımı, Kullananlar ve Yorumlar

İnce kumaşlar ve esnek yapıları sayesinde gün içerisinde normal kıyafetlerin altına kolayca giyilebilen korseler formda kalmaya yardımcı olmaktadır. Korse kullananlar etkilerinden oldukça memnun kalmaktadır. Yapılan yorumlara göre günlük korse kullanımı hem fiziksel hem de psikolojik açıdan rahatlama sağlamaktadır. Sizler de daha zayıf gözükmek ve varsa ağrılarınızın hafiflemesini sağlamak için korse kullanabilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Sporcu Korsesi Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Sporcu Korsesi Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Sporcu korsesi; sakatlanmaların önlenmesine yardımcı olan ve spor sırasında vücudun daha rahat hareket etmesini sağlayan bir korse modelidir...

Korse Alerji Yaparmı? Korse Kullanmanın Zararları

Korse Alerji Yaparmı? Korse Kullanmanın Zararları

Korseler esnek ve toparlayıcı kumaşlardan elde edilmiş iç giysilerdir ve doğru bir kullanım sağlandığında vücuda herhangi bir zararı olmamaktadır...

Vücut Tipine Göre Korse Seçimi Nasıl Olmalı?

Vücut Tipine Göre Korse Seçimi Nasıl Olmalı?

Vücut tipine göre korse modelini seçmek için öncelikle vücut şeklini iyi tanımak ve vücudun en iyi en ideal şekilde durmasını sağlayacak korse bedenini iyi bilmek gerekmektedir...

Çelik Balenli Korse Nedir? Ne İşe Yarar? Çelik Balenli Korse Nasıl Kullanılır?

Çelik Balenli Korse Nedir? Ne İşe Yarar? Çelik Balenli Korse Nasıl Kullanılır?

Korse denildiğinde akla ilk olarak ince gösteren ve kolaylıkla kullanılan ürünler geliyor olsa da çelik balenli korse gibi tedavi amaçlı kullanılan ürünler de bulunmaktadır...