yeniloji.com
Bakım

Tüy Dökücü Kremler Nasıl Kullanılır?

Henüz yorum yazılmadı
Tüy dökücü kremler nasıl kullanılır?
Yeniloji 2173 görüntüleme

Tüy dökücü kremler, istenmeye tüylerden kısa bir süre içinde ağrısız ve sancısız olarak kurtulmaya yardımcı olan ürünlerdir.

Tüy Dökücü Kremler Etkili mi?

Vücudun doğal hormonal işleyişine bağlı olarak hem kadınlarda hem de erkeklerde tüylenme söz konusudur. İstenmeyen tüyler genel olarak farklı epilasyon yöntemleri ile alınmaktadır. Kıl köklerindeki sinirler bu yöntemlerin uygulanması sırasında acı ve ağrı gibi birtakım etkilere neden olur. Ağrı ve acının daha az indirilmesi için üretilmiş olan tüy dökücü kremler en ufak tüylerin bile alınmasına yardımcı olur ve aynı zamanda bunun acısız bir şekilde gerçekleşmesini sağlar.

Tüy dökücü kremler genel olarak diğer epilasyon yöntemlerine göre farklı etkilere sahiptir. Öncelikle dakikalar içerisinde pürüzsüz bir tene kavuşmanıza yardımcı olur. Bunu sağlarken kızarma, tahriş gibi durumlar meydana getirmez. Jiletten farklı olarak tüylerin daha yumuşak çıkmasına yardımcı olur. Ağdadan farkı ise acısız olmasıdır. Yani diğer tüm tüy alma yöntemlerine göre daha kısa sürede sonuç almanıza destek olur.

Tüy Dökücü Kremler Genital Bölgeye Zararlı mı?

Birçok kadın genital bölgesinde bulunan tüylerden rahatsız olmaktadır. Bu bölge hassas olduğu için diğer epilasyon yöntemleri acıya neden olabilmektedir. Tüy dökücü spreyler genel olarak genital bölge için uygun değildir. Bu kremler birtakım bileşenlerden meydana gelirler. Genital bölgede kullanıldığı zaman bazı tahriş ve kabarma gibi durumlara neden olabilmektedir. Genel olarak pek çok uzman ve tüy dökücü krem markası bu durumu önermemektedir.

Günümüzde tüy dökücü spreyleri genital bölgesine uygulayan ve memnun kalan pek çok kadın bulunmaktadır. Ama bilinmesi gerekir mi bu bölge kol, bacak gibi bölgelere göre daha hassastır. Bu nedenle daha fazla dikkat edilmesi gerekmektedir. Kol derisi ve bacak derisi daha kalındır ve bu nedenle daha az tahriş olurlar. Fakat vücudumuzun her bölgesi bu şekilde kalın deriye sahip değildir ve daha hassas olabilir.

Tüy Dökücü Spreyler Yüze Sürülür mü?

Tüylenme problemlerinin yoğun görüldüğü bölgelerden bir diğeri yüzdür. Yüz bölgesi oldukça hassastır ve bu bölgede bulunan tüyler için de aynı şekilde hassas yöntemler uygulanmalıdır. Birçok tüy dökücü krem yüz bölgesi için uygun değildir. Yüzünüze sürdüğünüz zaman yanma ve tahriş yapabilir. Bu nedenle kullanırken oldukça dikkat edilmelidir. Yüz bölgesi için üretilmiş olan ve hassas bir içeriğe sahip tüy dökücüler kullanabilirsiniz. Ama normal aldığınız ürünlerin her biri yüzdeki tüyleri yok etmek için uygun değildir.

Tüy Dökücülerin Zararları Var mı? İşe Yarıyor mu?

İstenmeyen tüylerden sadece dakikalar içerisinde kurtulmaya yardımcı olan tüy dökücü kremlerin zararlarından çok faydaları bulunmaktadır. Eğer ki doğru bir kullanım uygulanırsa pürüzsüz bir cilde sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Üzerinde yazan kullanım talimatlarına göre uygulamanız gerekmektedir. Cildinizde fazla tutmanız tahrişe neden olabilir. Bu kremler kısa tüyler üzerinde bile etkili olduğu için hem kadınlar hem de erkekler tarafından yoğun bir şekilde tercih edilmektedir.

Sizler de tüylerinizi almak için çok fazla zaman harcamak istemiyorsanız ve bu işlemi ağrısız, acısız gerçekleştirmek istiyorsanız tüy dökücü kremlerden faydalanabilirsiniz. Genital bölge ve yüzünüzü için daha dikkatli kullanmanız gerektiğini ve uygun ürünlerin tercih edilmesi gerektiğini unutmayınız.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Dağ Kekiğinin Faydaları Nelerdir? Diğer Adı Nedir? Çayı Nasıl Yapılır?

Dağ Kekiğinin Faydaları Nelerdir? Diğer Adı Nedir? Çayı Nasıl Yapılır?

Doğal antibiyotik özelliği bulunan dağ kekiği; yemeklere tat vermesi yanı sıra sağlık açısından da birçok faydası bulunan, nane familyasından gelen, besin değeri oldukça yüksek olan bir bitki türüdür...

Kalsiyum Eksikliği Nedir? Neden Olur? Kalsiyum Eksikliği Nasıl Giderilir?

Kalsiyum Eksikliği Nedir? Neden Olur? Kalsiyum Eksikliği Nasıl Giderilir?

Kalsiyum eksikliği; vücuttaki kemiklerin güçsüz olmasını ve buna bağlı olarak pek çok rahatsızlığın oluşmasına sebebiyet veren bir durumdur...

Asemptomatik Corona Nedir? Bulaşır mı? Nasıl Anlaşılır?

Asemptomatik Corona Nedir? Bulaşır mı? Nasıl Anlaşılır?

Asemptomatik corona; herhangi bir şekilde belirti vermeden virüsün bulaşması anlamına gelen ve kişide normal belirtilerin hiçbirinin görülmemesi şeklinde seyreden, subklinik olarak da adlandırılan bir durumdur...

Topuk Dikeni Nedir? Neden Olur? Tedavisi Nasıl Olur?

Topuk Dikeni Nedir? Neden Olur? Tedavisi Nasıl Olur?

Topuk dikeni farklı nedenlere bağlı olarak topuk kemiğinin alt bölümünde kalsiyum birikmesi sonucu oluşan bir kemik çıkıntısıdır...