yeniloji.com
Bakım

Doğal Saç Boyası Nasıl Yapılır? Evde Yapımı Nasıl Olur?

Henüz yorum yazılmadı
Doğal Saç Boyası Nasıl Yapılır? Evde Yapımı Nasıl Olur?
Yeniloji 139 görüntüleme

Saçlarına doğal olmayan ürünleri çok fazla değdirmek istemeyenler, doğal saç boyası tarifleri ile saçlarının rengini sağlıklı bir biçimde değiştirebilmektedir.

Saç Boyası Saça Zarar Verir mi?

Saçlar, özellikle kadınlar için vücutlarının en önemli kısımlarından birisidir. Bu sebeple de kadınların hepsi saçlarının bakımına elinden geldiğinde dikkat etmektedir. Yapısının, şeklinin ve renginin hangi düzeyde olduğu çok büyük önem taşırken bu aşamada birçok karar tamamen kişinin kendisine bırakılmaktadır. Saçların rengi, kişinin görünüşünü tamamen değiştirir ve bu değişiklik için saç boyaları tercih edilir. Ancak bu kimyasal ürünlerin ve uygulama şekillerinin saça çok büyük zarar verdiği de biliniyor. Genelde bayanlar bu işlemlerden sonra belirli bir dönem bakım uygulayarak saçlarının bu renkte kalırken eski sağlıklı yapısına dönmesini amaçlamaktadır.

Doğal Saç Boyası Nasıl Yapılır?

Doğal saç boyası üretmek ve bu şekilde saçlarının rengini değiştirmek isteyen kişiler bu doğrultuda bitkisel ürünlere yönelmek zorundadırlar. Bitki alemi içerisinde bazı bitkiler kokularıyla, bazıları tatlarıyla bazıları ise renkleriyle ön planda olmaktadır. Mevcut yapısı ile çok güzel bir renge sahip olan ya da içerisinde renk pigmentleri bolca yer alan bitkiler bu aşamada saç boyası olarak rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Doğal saç boyaları saç yapısına zarar vermeden saçların istenilen renge boyanmasını sağlayan karışımlardır.

Birçok farklı bitkinin renk verme özelliği bulunurken bazı bitkiler renge daha koyu bir saç rengi kavuştururken bazıları saçın rengini daha açık düzeylere getirecektir. Bunun yanında direkt olarak saçları farklı bir renge kavuşturan bitkiler de bulunur. Burada karar tamamen kişinin kendisine ait olacaktır.

Evde Doğal Saç Boyası Yapımı

Evde doğal saç boyası tariflerini uygulamak ve kendi saç boyalarını elde etmek isteyen kişiler bunun için farklı bitkileri doğru oranlarda karıştırmalıdırlar. Bu aşamada kına, doğal olan saç boyası üretiminde en fazla kullanılan ürün olma özelliği gösterir. Adeta evlerde üretilen doğal saç boyalarının hammaddesidir. Genel olarak tariflerde kınaya ek olarak farklı bitkiler kullanılır ve istenilen renk oraya çıkar. Yeşil çay, ada çayı, siyah çay, ıhlamur, papatya, karanfil ve daha birçok bitki saç boyası üretiminde rahatlıkla kullanılmaktadır. Bu malzemeleri doğru şekilde harmanlayan kişiler en iyi renklere ulaşabilirler.

Evde Doğal Saç Boyası Hazırlama

Her renkte doğal saç boyası için gerekli olan malzemeler farklıyken kişilerin ilk olarak bu malzemeleri bir araya getirmesi gerekmektedir. Malzemeleri toplayan kişiler boyanın hazırlanma aşamasında adımlar atmaya başlarken içerisindeki malzemelere göre hazırlanış şekli de değişmektedir. Genel olarak bitkiler bir tencerede su ile birlikte kaynatılması ile birlikte karışımlar elde edilir. Eğer malzemeler arasında kına bulunuyorsa kaynatılan karışım sonrasında kınaya eklenir ve saç boyası için uygun bir kıvam elde edilir. Bu tarz boyaların üretiminde bazı karışımlar için 1 gün beklemek gerekmektedir. Bitkinin rengini dışarı verecek düzeye çıkması için bu süreç gerekli olabilmektedir. Bunun sonrasına haftada 1-2 defa uygulanarak istenilen saç rengi elde edilebilir.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
SDM Diyeti Nedir? SDM Diyet Listesi Nasıl Yapılır?

SDM Diyeti Nedir? SDM Diyet Listesi Nasıl Yapılır?

SDM diyeti; protein oranının yüksek, karbonhidrat ve yağ alımının düşük olduğu, diyetisyen tavsiyeleri ve kontrolleri ile yaklaşık olarak 10 gün süre ile uygulanan bir beslenme programıdır...

Tüy dökücü kremler nasıl kullanılır?

Tüy Dökücü Kremler Nasıl Kullanılır?

Tüy dökücü kremler, istenmeye tüylerden kısa bir süre içinde ağrısız ve sancısız olarak kurtulmaya yardımcı olan ürünlerdir...

Silikozis Meslek Hastalığı Nedir? Silikozis Hastası Ne Kadar Yaşar? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Silikozis Meslek Hastalığı Nedir? Silikozis Hastası Ne Kadar Yaşar? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Meslek hastalığı olarak belirtilen silikozis insanlar için çok ciddi sorun yaratırken atlatılması oldukça zordur ve kesinlikle önlemlerin alınması gerekir...

Parmak Arasında Mantar Neden Olur? Parmak Arası Mantarı Nasıl Geçer?

Parmak Arasında Mantar Neden Olur? Parmak Arası Mantarı Nasıl Geçer?

Erkeklerde daha sık görülen parmak arasında mantar problemi ayakların karanlık ve nemli ortamlarda çok fazla kalmasından dolayı ortaya çıkmaktadır...