yeniloji.com
Bakım

Erkeklerde Saç Bakımı Nasıl Olmalı? Nasıl Yapılmalı?

Henüz yorum yazılmadı
Erkeklerde Saç Bakımı Nasıl Olmalı? Nasıl Yapılmalı?
Yeniloji 207 görüntüleme

Erkeklerde saç bakımı, saçın dökülmesini engelleyen ve daha gür durmasını sağlayan birtakım doğal ve cerrahi yöntemlerle sağlanmaktadır.

Erkeklerde Saç Bakımı Nasıl Olmalı?

Saç bakımı denildiği zaman ilk akla gelen kadın saçıdır. Halbuki zaman içerisinde değişen bu algı farklı bir noktaya geldi. Erkekler de kadınlar kadar saç bakımına özen göstermekte ve bakım için gerekli olan uygulamaları yaptıkları gözlemlenebilir.

Erkeklerde saç bakımı bitkisel yöntemlerle ve doğal çözüm yolları ile gerçekleştirilebilmektedir.

Erkekler saçların şekilli, canlı, gür ve hacimli olmasını ister. Bu isteklerin gerçekleşmesi için birçok erkeğin düzenli bakım yaptırdığını söyleyebiliriz. Erkekler saç kuruluğu problemini pek fazla yaşamadığı için şampuan seçimi kadınlara göre daha kolay olabilir. Kısa saç kesimi günlük yıkamaya uygundur. Dolayısı ile günlük maske kullanımı yağlanma sorununu ortadan kaldırmaktadır.

Erkeklerde Saç Kepeklenmesine çözüm önerileri

Erkeklerin çoğu şekillendirme özelliği olan ürünleri kullanmayı tercih eder. Saçlarda görülen en büyük problemlerden biri kepeklenme sorunudur. Bu problemi engellemek için saçların günlük yıkanması ve şampuan yardımıyla kimyasal maddelerden arındırılması gerekir. Marketten alınan jöle, briyantin gibi ürünler saçlara kullanırsa kepeklenme sorununun oluşması için zemin hazırlanmış olur. Saçlarda sorun yaratan, saçları şekillendirmeyen, beslemeyen ürünler kullanmamak için alışveriş sürecinde hali hazırdaki ürünlerin iyi araştırılması gerekir. Doğal görünüm veren hacimli saçlara ulaşılması için tercih edilen ürünün şekillendirici özellikte olması gerekir.

Erkeklerin çoğu saçlarını kısa kullandığı için şampuan kullanımı önem teşkil eder. Şampuan direkt olarak saça dökülmemeli, bunun yerine avuç içine dökülerek saça uygulanmalıdır. Şampuan direkt olarak saça uygulandığı zaman saçlar kısa olduğundan dolayı ürün tek bir alana birikir ve diplerde tortulanma sorunu ortaya çıkar. Bahsi geçen durum saç derisi ve kıl kökleri için sağlıklı değildir.

Erkeklerde Saç Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Saç dökülmesi sorununun engellenmesi için tonik, serum gibi ürünlerden yardım alınması gerekir. İçerik olarak doğal olan tonik, serum gibi ürünler saç köklerinin gür hale gelmesini ve kuvvetlenmesini sağlamaktadır. Saçı uzun kullanmak isteyen kişiler ise saçlarını iki ayda bir olacak şekilde uç kısımlardan kesim yaptırmalıdır. Erkeklerin saçları kadınlarınkine göre daha çok oksijene ihtiyaç duymaktadır. Bu yüzden saç kırıklarını aldırmak saçların yenilenmesini sağlar. Erkekler için saç bakımı yapmanın pek çok doğal yöntemi bulunmaktadır. Saçın yıpranmasını engellemek bunların en başında gelmektedir.

Saç Bakımı İçin Doğal Maske ve Yöntemler

Erkekler saç derisine ve yahut da saçın tamamına Hindistan cevizi sütü uygulayabilir. Hindistan cevizi sütü dışında aloe vera bakımı da yapılabilir. Masaj yardımı ile yapılan uygulama daha çok işe yarayıcı sonuçlar doğurur. Uygulanan maske genelde yirmi dakika ya da yarım saat saçta bırakılmaktadır. Maske uygulamasından sonra saç durulanır ve uygulama haftada iki defa yapılabilir. Saç bakımı için doğal ürünlerden yararlanmak isteyen kişiler elma sirkesi veya adaçayından faydalanabilmektedir. Erkeklerde saç bakımı ile ilgili dermatolog uzmanından yardım alınması mümkündür.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Altın İğne Tedavisi Nedir? Nasıl Yapılır? Fiyatı Ne Kadar?

Altın İğne Tedavisi Nedir? Nasıl Yapılır? Fiyatı Ne Kadar?

Altın iğne tedavisi; cildin yenilenmesini sağlayan, kalıcı olarak cilt lekelerinin giderilmesine destek olan ve bir uygulamadır...

Korse Zayıflatır mı? Korse Nasıl Seçilir?

Korse Zayıflatır mı? Korse Nasıl Seçilir?

Korseler; yüzyıllardır kullanılan ve vücutta toparlayıcı etki meydana getirerek ince ve zayıf gözükmeyi sağlayan esnek kumaşlı iç giysiler olarak betimlenmektedir...

Adet Döneminde Diyet Yapmak Nasıl Olur? Nasıl Yapılır?

Adet Döneminde Diyet Yapmak Nasıl Olur? Nasıl Yapılır?

Diyet yapan bayanlar adet dönemleri geldiğinde çok büyük zorluklar yaşayabilirken öncesinden alınacak alan önlemler ve bu dönemde atılacak olan adımlar ile adet dönemi en iyi biçimde geçilebilir...

Grip Hemen Nasıl Geçer? Belirtisi ve Tedavisi

Grip Hemen Nasıl Geçer? Belirtisi ve Tedavisi

Grip; genellikle mevsimsel geçişlerde ve havaların soğumasıyla ortaya çıkan virütik bir hastalıktır...