yeniloji.com
Zayıflama

Evde Kilo Nasıl Verilir? Evde Zayıflama Yöntemleri

Henüz yorum yazılmadı
Evde Kilo Nasıl Verilir? Evde Zayıflama Yöntemleri
Yeniloji 273 görüntüleme

Evde kilo vermek içini bazı zayıflama kürlerinin yanında basit egzersizler uygulanarak kalori yakımı gerçekleştirilebilir.

Evde Kilo Nasıl Verilir?

Spor, egzersiz, yürüyüş gibi aktivitelere zaman ayıramayan çoğu vakti evde geçen kişilerin en çok merak ettiği soru evde kilo nasıl verilir sorusu basit yöntemlerle cevap bulmaktadır. Kişilerin yaşam standartları birbirlerinden çok farklı olmaktadır. Bunun yanında kişilerin günlük yaşantılarında ortaya koydukları davranışları yaptıkları işler, aktiviteler bedenlerinin hareket yapısı beden kütlelerinin boyutunu belirleyen unsurlardan olmaktadır.

Evde kilo vermek için tüketilen besinlerin düşük kalorili olması ve alınan kalorileri yakacak egzersizlerin yapılması gerekmektedir.

Kilo sorunu herkes tarafından hissedilen bazen çok düşük kilolarda olup da biraz kilo almak isteyenler olduğu gibi bunun tam tersi fazla kilo alarak zayıflamak isteyenlerde çoğunlukta olmaktadır. Fakat her ikisi de aslında kendi yaptıkları bir eksiklik yüzünden bu durumla karşılaştıklarının ilk bakışta farkına varmayabilmektedir. Tabi ki tıbbı bir sağlık sorunundan kaynaklanmıyorsa bu şekilde olabilir. En basit kilo alma yöntemi öğünlerden sonra hareketsiz kalmak olmaktadır. Ayrıca besinlerin çok yağlı veya şekerli oluşu da kilo alma yönünde artı bir fonksiyondur. Ama en etkili olan hareketsizlik olmaktadır. Çünkü ne kadar yağlı ne kadar şekerli yerseniz yiyin eğer sportif bir gün geçirip kalorilerinizi yakıyorsanız dengeyi sağlayabilirsiniz. Birde yemekten hemen sonra işbaşı yapıyor ve oturarak çalışıyorsanız ya da biraz şekerleme yapayım diyorsanız işte kilo almaya davetiye çıkarıyorsunuz demektir.

Evde Kolay ve Pratik zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Ev kadınlarının günlük hayatta bazı yöntemler uygulayarak zayıflaması oldukça kolaydır. Zayıflama yöntemlerinden bazıları şunlardır:

  • Su içmek için suyu yanı başınıza bırakmayın evin en uzak noktasına bırakın. Üşenmeden gidin yürüyerek kendiniz alın.
  • Balkona çıkmak için en uzak kapıyı kullanın.
  • En önemlisi eğer yüksek katlı binada oturuyorsanız kesinlikle asansör yerine merdivenleri kullanın. Tabi ki hem inerken hem çıkarken.
  • Market alışverişinizi eğer yürüme mesafesine bir noktada ise kesinlikle taşıt yerine yürümeyi tercih edin.
  • Komşu ziyaretlerinde ikramları geri çevirmek için en başta az isteyin özellikle bayanlar birbirini anlayacaklardır.
  • Temizlik işlerinde elektrikli aletler yerine manuel olarak bizzat siz temizleyin bütün vücudunuz hareket etsin.

Evde Zayıflamak Mümkün Mü?

Eğer ki gün içerisinde evde durmanız gerekiyorsa ve spora vakit ayıramıyorsanız basit tekniklerle kilo verebilirsiniz. Öncelikle bol bol su için. Fakat sadece su için çünkü uzmanların tavsiyelerinden çıkarılan sonuçlarda çay, meyve suyu veya kahve vücutta su emici bir etki yarattığından bu tür içecekler su ile eşdeğer kazanmamakta oldukları anlaşılmaktadır. Sizlere en önemli tavsiyelerimizden birisi, bedeninizi sevin yani kendinizle barışık olun. Aynada kendinizi seyrederken başarılı olduğunuza kendinizi inandırın. Kilo verme konusunda önce kendi kendinizi ikna edin. Her insanın genetik bir yapısı olduğunu ideal kilonuzun ne olması gerektiğine kendinizi inandırın. Çünkü sıfır beden tabiri pekte iyi bir hedef olmamaktadır. Bu ölçüler herkes için iyi sonuçlar vermeyebilmektedir.

Bütün bu hareketleri ve davranışları önce kendinizi inandırıp yaptığınızda inanın vücudunuz istediğiniz dengeyi yakalayarak aynada daha çok hoşlanacağınız görünümle karşılaşmış olacaksınız. Evde kendi başınıza yapabileceğiniz evde zayıflama hareketleri ile evde kilo verebilir, daha zayıf daha fit görünebilirsiniz.

Kilo Vermek için evde ne Yemeliyim?

Evin içinde ne elinize geçerse midenize doldurmayın. Alışkanlıklarınızdan kendinizi vazgeçirin. Yemek istediğiniz canınız çeken besinlerden özellikle çikolatadan sadece tadın bütün kutuyu veya tableti yemeyin. Hazır meyve suyu yerine taze sıkılmış meyvelerden elde edeceğiniz suları içmeye gayret edin. Gazlı şekerli içecekleri az tüketin. Sebzeleri kızartma yerine buharında haşlayıp pişirerek tüketin. Yağ koymak istiyorsanız yağlı seviyorsunuzdur diye söylüyorum çok az varlığını hissedecek kadar damlatınız. Bütün yediklerinizde kalori yapıcı faktörler mevcuttur eğer hareketsiz kalırsanız az yedim nasıl olsa diyerek kulak ardı ederseniz ne erseniz yiyin aldığınız kaloriler yakılmadığında yağa dönüşmektedir. Buda zaman içinde vücut yağlanmalarını beraberinde getirmektedir. Yemekleri yedikten sonra kalori yakmak yağları eritmek için yaktığını kalori ile aynı olmayacaktır onun için en başından tedbirinizi alınız. Evde zayıflama yöntemlerini uygulayarak kısa süre içerisinde ideal kiloya ulaşabilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
İsot Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır? Yapanlar ve Yorumlar

İsot Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır? Yapanlar ve Yorumlar

İsot diyeti; metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olan ve yağ yakımını kolaylaştıran, etkili bir şekilde zayıflama sağlayan bir beslenme programıdır...

Diyet çorba nasıl yapılır? Diyet çorba tarifleri ve kalorileri

Diyet Çorba Nasıl Yapılır? Diyet Çorba Tarifleri ve Kalorileri

Hızlı bir şekilde kilo vermek isteyen kişiler diyet çorba tarifleri ile birlikte bu süreci çok daha iyi bir şekilde yönetebilirler...

Evde Doğal Yollarla Saç Uzatma Yöntemi

Evde Doğal Yollarla Saç Uzatma Yöntemi

Saçlarını başarılı bir şekilde uzatmak isteyen kadınlar evde doğal yollarla saç uzatma yöntemi kullanarak rahatlıkla bunu gerçekleştirebilirler...

Süt ve Sarımsak Kürü Nasıl Hazırlanır? Faydaları Nelerdir?

Süt ve Sarımsak Kürü Nasıl Hazırlanır? Faydaları Nelerdir?

Süt ve sarımsak kürü; zatürre, verem, uykusuzluk, kalp sorunları, iltihaplı eklem ağrıları ve daha pek çok hastalık için şifa olan doğal bir tedavi yöntemidir...