yeniloji.com
Sağlık

Torakolomber Korse Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Takılır?

Henüz yorum yazılmadı
Torakolomber Korse Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Takılır?
Yeniloji 795 görüntüleme

Torakolomber; skolyozun omurganın birden fazla bölgesinde görülmesi ile ortaya çıkan bir rahatsızlıktır ve torakolomber korsesi bu bölgedeki ağrıların hafiflemesi için üretilmiş bir aparattır.

Torakolomber Korse Nedir, Ne Demek?

Omurga eğriliği nedeniyle meydana gelen skolyoz sırt ağrılarına neden olan bir hastalıktır. Eğrilik tek bölgede olabileceği gibi aynı zamanda birden fazla bölgede de oluşabilmektedir. Bu duruma torakolomber denir ve bu hastalığın tedavisi niteliğinde üretilmiş olan korseler de torakolomber korse olarak adlandırılmaktadır.

Torakolomber korse eğriliklerden kaynaklı ağrıların tedavi edilmesine yardımcı olan bir aparattır.

Bu korse modeli çelik balenlidir ve sırtın dik durmasına yardımcı olmaktadır. Üzerinde çapraz bantlar vardır. Bu çapraz bantlar bel bölgesinin daha düz durmasını sağlar. Korse bel ve sırt bölgesine yumuşak ve aynı zamanda kuvvetli bir destek sağlamaktadır. Bu omur eğriliğinin düzelmesi ve azalması konusunda destek olmasını sağlamaktadır. İleri derecede olmayan kifoz ve hafif kırıkların tedavisinde de kullanılmaktadır.

Torakolomber Korse Ne İşe Yarar?

İnsan vücudu orantılı ve kusursuz bir işleyiş biçiminde yaratılmıştır. Omurga vücudun toplayıcı bir parçasıdır. Buradaki kemiklerde meydana gelen herhangi bir rahatsızlık sırta ve hatta vücudun geneline ağrı verebilmektedir. Omurga kemiklerinde açılma ya da eğilme gibi durumlar meydana gelebilmektedir. Kemiklerde meydana gelen eğilme kifoza neden olurken, kayma ve yana doğru eğilmeler ise skolyoza neden olmaktadır.

Skolyoz ağrıları bazı korse modelleri ile hafifletilebilmektedir. Torakolomber korse modeli omurganın birden fazla yerinde meydana gelen eğrilikler nedeniyle kullanılan bir iç giysi modelidir. Sırt ve bel bölgesini tamamen sararak sıkılaştıran ve dik durmasını sağlayan bu korse kısa süre içerisinde ağrıların hafiflemesine ve ileri derece olmayan hastalıkların iyileşmesine yardımcı olmaktadır.

Torakolomber Çelik Korse Nasıl Takılır?

Üzerinde çelik balenler olan bu korse modeli omuzları, omurganın etrafını ve beli tamamen sararak dikleşme sağlayan bir aparattır. Kolay giyilip çıkarılma özelliği bulunmaktadır. Üzerindeki çapraz bantlar ve kopçalar bulunmaktadır. Bunlar sayesinde korsenin genişliğini ya da ne kadar dik durması gerektiğini ayarlayabilirsiniz. Bu korse modeli kıyafetlerin altında giyilebilmektedir. Vücuda direk olarak değil iç çamaşırının üzerine ya da t-shirt üzerine giyebilirsiniz. Ten rengi, siyah renk gibi çeşitleri bulunmaktadır. Göbek ve bel bölgesini de tamamen sardığı için bir sıkılaşma meydana getirebilmektedir.

Torakolomber Çelik Balenli Korse Fiyatı Ne Kadar?

İnternet üzerinde satışı oldukça uygun fiyatlarla satılan torakolomber korse siparişi vermek için sizler de hemen araştırma yağmaya başlayabilirsiniz. Bu korseleri satın alırken kumaş özelliklerine dikkat ediniz. Kumaşı mutlaka dik durmaya ve sırta destek veremeye yardımcı olmalıdır. Bel ve sırt bölgesine destek sağlayacak nitelikte olması gerekmektedir. Bu korse modeli diğerlerine göre daha sıkıdır. Bu nedenle gece yatarken takmak zararlı olabilir. Eğer ki doktor tavsiyesi ile kullanıyorsanız belirtilen önerilere göre hareket etmelisiniz. Fakat diğer şekilde gün içerisinde kullanmak yeterli olacaktır.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Ödem atıcı çay tarifi ve karışımı nasıl yapılır?

Ödem Atıcı Çay Tarifi ve Karışımı Nasıl Yapılır?

Ödem vücutta oluşan şişlik olarak adlandırılan bir durumdur...

Diş Ağrısını Ne Keser? Nedenleri Nelerdir?

Diş Ağrısını Ne Keser? Nedenleri Nelerdir?

Diş ağrısı; diş üzerinde meydana gelen çürükler ve hasarlar sonucunda ortaya çıkan ve kişiyi rahatsız eden bir durumdur...

Antioksidan Nedir? Antioksidan Seviyesi Yüksek Besinler

Antioksidan Nedir? Antioksidan Seviyesi Yüksek Besinler

Antioksidan; hücrelerde meydana gelebilecek hasarların önlenmesine yardımcı olan, vücudumuzun hem kendi ürettiği hem de dışardan bazı yiyecekler ile karşılayabildiği bir maddedir...