yeniloji.com
Sağlık

Torakolomber Korse Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Takılır?

Henüz yorum yazılmadı
Torakolomber Korse Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Takılır?
Yeniloji 3655 görüntüleme

Torakolomber; skolyozun omurganın birden fazla bölgesinde görülmesi ile ortaya çıkan bir rahatsızlıktır ve torakolomber korsesi bu bölgedeki ağrıların hafiflemesi için üretilmiş bir aparattır.

Torakolomber Korse Nedir, Ne Demek?

Omurga eğriliği nedeniyle meydana gelen skolyoz sırt ağrılarına neden olan bir hastalıktır. Eğrilik tek bölgede olabileceği gibi aynı zamanda birden fazla bölgede de oluşabilmektedir. Bu duruma torakolomber denir ve bu hastalığın tedavisi niteliğinde üretilmiş olan korseler de torakolomber korse olarak adlandırılmaktadır.

Torakolomber korse eğriliklerden kaynaklı ağrıların tedavi edilmesine yardımcı olan bir aparattır.

Bu korse modeli çelik balenlidir ve sırtın dik durmasına yardımcı olmaktadır. Üzerinde çapraz bantlar vardır. Bu çapraz bantlar bel bölgesinin daha düz durmasını sağlar. Korse bel ve sırt bölgesine yumuşak ve aynı zamanda kuvvetli bir destek sağlamaktadır. Bu omur eğriliğinin düzelmesi ve azalması konusunda destek olmasını sağlamaktadır. İleri derecede olmayan kifoz ve hafif kırıkların tedavisinde de kullanılmaktadır.

Torakolomber Korse Ne İşe Yarar?

İnsan vücudu orantılı ve kusursuz bir işleyiş biçiminde yaratılmıştır. Omurga vücudun toplayıcı bir parçasıdır. Buradaki kemiklerde meydana gelen herhangi bir rahatsızlık sırta ve hatta vücudun geneline ağrı verebilmektedir. Omurga kemiklerinde açılma ya da eğilme gibi durumlar meydana gelebilmektedir. Kemiklerde meydana gelen eğilme kifoza neden olurken, kayma ve yana doğru eğilmeler ise skolyoza neden olmaktadır.

Skolyoz ağrıları bazı korse modelleri ile hafifletilebilmektedir. Torakolomber korse modeli omurganın birden fazla yerinde meydana gelen eğrilikler nedeniyle kullanılan bir iç giysi modelidir. Sırt ve bel bölgesini tamamen sararak sıkılaştıran ve dik durmasını sağlayan bu korse kısa süre içerisinde ağrıların hafiflemesine ve ileri derece olmayan hastalıkların iyileşmesine yardımcı olmaktadır.

Torakolomber Çelik Korse Nasıl Takılır?

Üzerinde çelik balenler olan bu korse modeli omuzları, omurganın etrafını ve beli tamamen sararak dikleşme sağlayan bir aparattır. Kolay giyilip çıkarılma özelliği bulunmaktadır. Üzerindeki çapraz bantlar ve kopçalar bulunmaktadır. Bunlar sayesinde korsenin genişliğini ya da ne kadar dik durması gerektiğini ayarlayabilirsiniz. Bu korse modeli kıyafetlerin altında giyilebilmektedir. Vücuda direk olarak değil iç çamaşırının üzerine ya da t-shirt üzerine giyebilirsiniz. Ten rengi, siyah renk gibi çeşitleri bulunmaktadır. Göbek ve bel bölgesini de tamamen sardığı için bir sıkılaşma meydana getirebilmektedir.

Torakolomber Çelik Balenli Korse Fiyatı Ne Kadar?

İnternet üzerinde satışı oldukça uygun fiyatlarla satılan torakolomber korse siparişi vermek için sizler de hemen araştırma yağmaya başlayabilirsiniz. Bu korseleri satın alırken kumaş özelliklerine dikkat ediniz. Kumaşı mutlaka dik durmaya ve sırta destek veremeye yardımcı olmalıdır. Bel ve sırt bölgesine destek sağlayacak nitelikte olması gerekmektedir. Bu korse modeli diğerlerine göre daha sıkıdır. Bu nedenle gece yatarken takmak zararlı olabilir. Eğer ki doktor tavsiyesi ile kullanıyorsanız belirtilen önerilere göre hareket etmelisiniz. Fakat diğer şekilde gün içerisinde kullanmak yeterli olacaktır.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Gebelikte Boğaz Ağrısı ve Yanması Neden Olur? Bebeği Etkiler mi? Ne Yapmalı? Nasıl Geçer?

Gebelikte Boğaz Ağrısı ve Yanması Neden Olur? Bebeği Etkiler mi? Ne Yapmalı? Nasıl Geçer?

Pek çok kadının başına gelen gebelikte boğaz ağrısı sorunu, bu süreçte bağışıklığın düşmesi ve enfeksiyon oluşması sonuncunda meydana gelen bir rahatsızlıktır...

Andız Pekmezi Nedir? Faydaları Nelerdir? Fiyatı Ne Kadar?

Andız Pekmezi Nedir? Faydaları Nelerdir? Fiyatı Ne Kadar?

Andız pekmezi; Doğu Anadolu bölgesinde yetişen bir çam ağacı cinsinin kozalaklarından elde edilen, besindir...

Dizanteri Nedir? Nasıl Bulaşır? Neden Olur?

Dizanteri Nedir? Nasıl Bulaşır? Neden Olur?

Dizanteri; son derece bulaşıcı bir hastalıktır ve genel olarak kanlı ishal şeklinde kendini belli etmektedir...

Siyanür Zehirlenmesi Nedir? Nasıl Olur? Tedavisi ve Belirtileri

Siyanür Zehirlenmesi Nedir? Nasıl Olur? Tedavisi ve Belirtileri

Siyanür; hidrosiyanik ve prussik asit olarak bilinen, insan vücudu için son derece zararlı olan, genel olarak altın madenciliğinde ve metal kaplamalarda kullanılan zehirli bir maddedir...