yeniloji.com
Diyet

Yeşil Mercimek Diyeti Nasıl Yapılır?

Henüz yorum yazılmadı
Yeşil Mercimek Diyeti Nasıl Yapılır?
Yeniloji 2073 görüntüleme

İnsanlar sürekli olarak kendilerinin yüksek miktarda kilo vermesini sağlayacak olan diyetleri denerken yeşil mercimek diyeti son dönemde en çok tercih edilenler arasında yer alıyor.

Yeşil Mercimek Diyeti Nedir?

Ülke mutfağımız son derece zengin bir mutfak olarak gösterilirken bakliyatlar çok önemli bir role sahip olmaktadır. Bakliyatlar içerisinde besin değerleri ile ön plana çıkan yeşil mercimek, kişilerin kilo vermesinde en başarılı yardımcılardan birisi olarak gösterilir. Yeşil mercimek diyeti de, bu mucize ürünün kullanıldığı diyete verilen isimdir. Yeşil mercimeğin besin değerleri, onu her öğünde kullanmaya imkan tanımamaktadır. Bu sebeple de yeşil mercimek detoksu içerisinde tek bir öğünde bu mucize gıda kullanılır. Her gün düzenli olarak kullanılan mercimek ile hızlı bir biçimde kilo vermek mümkün olacaktır.

Yeşil Mercimek Diyeti Nasıl Yapılır?

Bu diyeti uygulamayı düşünen kişiler, gün içerisinde tek bir öğün seçerek o öğünde yeşil mercimek tüketmektedir. Diğer öğünlerde ise kendi diyetlerine devam etmeleri gerekir. İsteyen kişiler, diğer ana öğünler için de özel tarifler alabilmektedir. Yeşil mercimek diyetinde, mercimeğin kullanılmadığı öğünlerde karbonhidrat alımının yok denecek kadar az olması gerekmektedir. Özellikle mercimeğin tok tutma özelliği olduğundan sabah tüketimi çok daha uygun olur. Sabah tüketiminde mercimekli omlet seçeneği en doğru adreslerden birisi olurken farklı şekillerde de hazırlanabilmektedir. Öğlen ve akşam yemeklerinde ise direkt olarak yemek şeklinde tüketimi mümkün olmaktadır.

Yeşil Mercimek Diyetinin Besin Değeri Nedir?

Bakliyatlar arasında çok önemli bir yere sahip olan yeşil mercimeğin besin değeri onu bu konuma getirmektedir. 100 gram yeşil mercimekte 36,62 gram karbonhidrat yer almaktadır. Bu, oldukça yüksek bir değerdir ve insanların günlük ihtiyaçlarını karşılamaya yetebilir. Buna ek olarak 23 gram protein yer aldığı için diyetlerine ek olarak spor yapan ve kilolarını yağlarından vermek isteyen kişiler için önemli bir besin haline gelir. İçerisinde yer alan 26 gram lif ise tok kalmada çok büyük faydalar sağlayacaktır. Bu sebeple de uzmanlar genel olarak sabahları bu ürünü tüketmeyi önerirler.

Yeşil Mercimek Detoksunun Faydaları Nelerdir?

Yeşil mercimek tek başına kilo vermeyi sağlayan bir ürün olarak gösterilemez. Günlük beslenme düzenlerine hiçbir özen göstermeyen kişiler yalnızca her gün belirli miktarda yeşil mercimek yiyerek kilo verme şansını bulamayacaklardır. Bu sebeple de diyetlere başlanması ve diyetlerde düzenli olarak yeşil mercimeğe yer verilmesi gerekmektedir. Lif oranı çok yüksek olduğu için insanların tok hissetmesini ve bu şekilde diyetlerini çok daha kolay bir biçimde uygulamasını sağlamaktadır. Bunun yanı sıra sindirimi düzenleyerek vücuda alınan maddelerin maksimum seviyede sindirilmesini sağlamaktadır. Düzenli olarak uygulanabilen yeşil mercimek diyeti ile birlikte kısa süre içerisinde sonuçları görmek mümkün olmaktadır. Özellikle tok tutma etkisi bu diyeti uzun süre kullanmaya imkan tanır.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Diyeti Bozmamak İçin Yapılması Gerekenler

Diyeti Bozmamak İçin Yapılması Gerekenler

Diyet; kilo problemi olan bireylerin gerek zayıflamak gerekse ideal kiloya ulaşmak için uyguladıkları beslenme programıdır...

Korse Nasıl Genişletilir? Dar Gelen Korseyi Genişletme

Korse Nasıl Genişletilir? Dar Gelen Korseyi Genişletme

Vücudun toparlanmasına ve sıkılaşmasına yardımcı olan korseler, uygun beden ölçülerinde tercih edildiği zaman oldukça etkili sonuçlar almaya yardımcı olmaktadır...

Zatürre Aşısı Nedir? Yan Etkileri Nelerdir? Kimlere Yapılır?

Zatürre Aşısı Nedir? Yan Etkileri Nelerdir? Kimlere Yapılır?

Zatürre aşısı; streptococcus pneumoniae bakterisinin bağışıklığın düşmesi sonucunda meydana getirmiş olduğu enfeksiyon hastalığı olan zatürrenin engellenmesi için etkili olan bir yöntemdir...

Diyet Yapmadan Kilo Vermek Mümkün mü? Nasıl Zayıflanır?

Diyet Yapmadan Kilo Vermek Mümkün mü? Nasıl Zayıflanır?

Sağlıklı ve dengeli beslenme yöntemi ile diyet yapmadan kilo vermek, ideal kiloya ulaşmak ve formu korumak mümkündür...