yeniloji.com
Sağlık

Korse ile Uyunur mu?

Henüz yorum yazılmadı
Korse ile Uyunur mu?
Yeniloji 176 görüntüleme

Korse ile uyumak, gece boyu vücudun rahatsız olmasına neden olur ve bu yüzden genel olarak tavsiye edilmez.

Korse Takarak Uyumak Sağlıklı mı?

Uyku sırasında vücuttaki kan akışı yavaşlar ve tüm organlar dinlenmeye geçer. Uyku bedenin ve zihnin dinç olması için gereklidir. Korse ile uyumak vücudu rahatsız etmektedir. Kan akışının daha da yavaşlamasına neden olacağı için sağlıklı etkiler meydana getirmemektedir. Korse ile uyuyarak daha fazla zayıflama değil aksine gün içerisinde daha halsiz hissetme ile daha fazla kilo alımı söz konusu olur.

Korse ile uyumak; sıkılaştırıcı etki nedeniyle organların olumsuz etkilenmesine neden olabilir.

Korseler oldukça esnek giysilerdir. Gün içerisinde rahat hareket etmeye yardımcı olmaktadır. Fakat her ne kadar rahat olsalar da gece uyurken takıldığında aynı rahatlığı sağlamazlar. Çünkü uyku sırasında vücudun korse tarafından sıkılaştırılması uyku sırasında rahat hareket etmeyi önler. Bu uykusuzluk meydana getirir. Sağlıklı zayıflamanın asıl koşulu ise düzenli uykudur. Düzenli uyku olmadığında vücut enerji sağlamak için devamlı olarak yemek yeme ihtiyacı hisseder. Bu da tekrar kilo almaya neden olur.

Uyurken Korse Giymenin Zararları Nelerdir?

Korseler zayıflama konusunda oldukça etkili iç giysilerdir. Özellikle spor ve diyet ile desteklendiği zaman etkili sonuçlar almaya yardımcı olmaktadır. Gün içerisinde birkaç saat korse takmak yeterli olmaktadır. Eğer ki özel bir davete katıldıysanız ya da gün boyu kıyafetinizin altında kullanmak isterseniz bu şekil de takabilirsiniz. Böylece hem daha ince hem de daha zayıf gözükebilirsiniz.

Günlük hayatta oldukça faydalı olan korse kullanımı gece yatarken kullanıldığında vücuda zarar verebilir. Birçok kişi gece korse takma alışkanlığının daha çabuk zayıflama etkisi sunacağını belirtse de bu doğru değildir. Gece korse taktığınızda aşırı terleme meydana gelebilir. Bu terleme vücutta sabah kadar kaldığında hem kaşıntıya hem de mantar gibi cilt hastalıklarının oluşumuna neden olabilir. Ayrıca cildi tahriş de edebilir. Bunun yanında kan akışını yavaşlatarak yan etki meydana getirebilir. Bu nedenle gece takmayınız. Fakat ortopedik bir rahatsızlık nedeniyle doktorunuz tavsiye ediyorsa o zaman uyurken korse kullanabilirsiniz.

Gece Korse Takmak Zayıflatır mı?

Toparlayıcı etkisi ile bildiğimiz korseler gece takıldığı zaman daha hızlı bir zayıflama meydana getirmez. Korse ile zayıflama sağlamak istiyorsanız gün içerisinde kullanmalı ve kullanırken spor yapmalısınız. Aynı zamanda diyet yapmalı ya da yediklerinize dikkat edebileceğiniz bir beslenme programı uygulamalısınız. Gün içerisinde korse kullanmak uyurken korse takmaktan daha etkili sonuçlar almayı sağlar. Çünkü gece vücut hareket etmez ve kalori yakımı gerçekleşmez. Günlük hayatta ise spor yapmasanız bile vücut hareket halinde olur. Bu da etkili olarak zayıflama sağlar. Korse kullanarak zayıflama sağlamak istiyorsanız gece takmak yerine gündüz kullanım sağlayınız.

Uyurken Korse Giymek Sıkılaştırır mı?

Özellikle göbek bölgesindeki fazlalıkları yok etmek isteyen pek çok kişi uyku sırasında da korse takarak hızlı sıkılaşmayı istemektedir. Bölgesel incelme konusunda oldukça etkili olan korseleri gece uyurken değil gün içerisinde takmak daha fazla sıkılaştırıcı etki meydana getirmektedir. Çünkü sıkılaşmak için yağ yakmak gerekir. Bu da hareket halindeyken ya da spor sırasında gerçekleşir. Bu nedenle gece korse takmak daha etkili değildir.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Push Up Tayt ile Bacak ve Kalça Şekillendirme

Push Up Tayt ile Bacak ve Kalça Şekillendirme

Push up tayt; toparlayıcı ve kaldırıcı özelliği bulunan, vücudun şekil almasını sağlayan ve daha zayıf gösteren bir giysi modelidir...

Depresyon Belirtileri Nelerdir? Tedavisi ve Çeşitleri

Depresyon Belirtileri Nelerdir? Tedavisi ve Çeşitleri

İnsanların davranışlarında, psikolojilerinde ve diğer tüm etkinliklerinde kendini fark ettiren ruh hastalığı depresyon olarak anılmaktadır...

Göğüs Kalkanı Nedir? Göğüs Kalkanı ile Emzirme Nasıl Olur?

Göğüs Kalkanı Nedir? Göğüs Kalkanı ile Emzirme Nasıl Olur?

Annelerde, farklı sebeplerden dolayı gereğinden fazla süt üretimi olabilmektedir...

Tiroid Yetmezliği Belirtileri Nedir? Saç Dökülmesi Yapar mı?

Tiroid Yetmezliği Belirtileri Nedir? Saç Dökülmesi Yapar mı?

Boğazın ön kısmında bulunan tiroid bezinin yetersiz olması ve kan dolaşımı için yeteri oranda hormonun salgılanmamasına tiroid yetmezliği denir...