yeniloji.com
Sağlık

İncir Zeytinyağı Kürünün Faydaları Nelerdir? Nasıl Yapılır?

Henüz yorum yazılmadı
İncir Zeytinyağı Kürünün Faydaları Nelerdir? Nasıl Yapılır?
Yeniloji 150 görüntüleme

İncir zeytinyağı kürü; çok eski zamanlarda İbn-i sina tarafından bulunan ve önemli birtakım hastalıkların tedavisinde kullanılan, şifalı bir karışım olarak nitelendirilmektedir.

İncir Zeytinyağı KÜRÜNÜN Faydaları Nelerdir?

İçerisinde bol miktarda fosfor ve kalsiyum barındıran incir zeytinyağı kürü, kemiklerin ve dişlerin güçlenmesini sağlarken aynı zamanda birtakım hastalıkların iyileşmesine de yardımcı olmaktadır. Protein ve bol mineral içeren yapısı sayesinde oldukça faydalı etkiler sunmaktadır. Astım ve bronşit gibi hastalıkların iyileşmesi, hafızanın güçlenmesi, kolesterolün dengelenmesi gibi pek çok özelliği bulunan faydalı bir besindir. Bunun yanında kadınlarda doğurganlığı arttırdığı ve kanser gibi hastalıklar için yararlı olduğu belirtilmektedir.

İncir zeytinyağı kürü, hücre yenilenmesine katkı sağlayan, şifalı bir karışımdır.

Bol miktarda lif barındıran incir zeytinyağı kürü kabızlık gibi rahatsızlıkların giderilmesinde etkilidir. Bağırsağın iç yüzeyini yenilene bu kür, bağırsak fonksiyonlarının ve hareketlerinin düzenlenmesine yardımcı olur. Hamile kalmayı kolaylaştırma konusunda destek olan bu kür, kadınlarda vajina sağlığını olumlu yönde etkilemektedir. Boğazda meydana gelen enfeksiyonun giderilmesine katkı sağlamaktadır. Bu özelliği sayesinde öksürüğün iyileşmesine ve astım gibi hastalıkların giderilmesine katkı sağlamaktadır. Vücutta kötü kolesterolün düzenlenmesine etki eden bu doğal kür, kalp sağlığının korunmasına destek olmaktadır. B2 vitaminleri açısından zengin olan bu kür, sinir sisteminin iyileşmesini ve gelişmesini sağlayarak hafızanın güçlenmesine katkı sağlamaktadır. Bunların yanı sıra metabolizmanın hızlanmasına sağlamış olduğu katkılar sayesinde zayıflama konusunda da etkili olduğu bilinmektedir.

İncir Zeytinyağı KÜRÜ Ne İşe Yarar?

Vücuda sağlamış olduğu pek çok faydası bulunan incir zeytinyağı kürü, genel olarak erkeklerde sperm sayısının arttırılması ve meme kanseri gibi hastalıkların iyileşmesi için kullanılmaktadır. İncirin zeytinyağı içerisinde bekletilmesi ve sonrasında tüketilmesi erkeklerde daha kaliteli sperm üretiminin gerçekleşmesini sağlayacağı belirtilmektedir. Hem erkeğin hem kadının tüketmesi doğurganlığın artmasına katkı sağlayabilmektedir.

Kan basıncısının dengelenmesine yardımcı olan bu kür tansiyonun dengelenmesine katkı sağlamaktadır. Antioksidan açısından zengin olması vücudun arınmasını ve bağışıklığın güçlenmesini sağlamaktadır. Vücutta demir eksikliğinin giderilmesini sağlarken aynı zamanda vitamin desteği de sağlamaktadır.

Zeytinyağı İncir KÜRÜ Nasıl Yapılır? Tarifi Nedir?

Bu kürün yapılışı oldukça kolaydır. Öncelikle bir kavanozun içerisine yaklaşık olarak 2-3 kaşık zeytinyağı koyunuz. Kuru incirleri kuş başı yapıyormuş gibi dilimleyin ve bu yağın içerisine koyun. Karışımı yaklaşık olarak 1 gün boyunca bekletiniz. Sabah aç karnına bu incirleri yiyiniz. Tükettiğiniz incirlerin yerine her gün yenisini koyunuz. Bu şekilde 1 ay boyunca her gün zeytinyağı incir kürünü uygulayınız. Düzenli bir şekilde uyguladığınızda gerek kilo verme gerekse diğer faydalarından yararlanabilirsiniz.

Zeytinyağı İncir KÜRÜ Kullananlar ve Yorumlar

Gerek faydaları gerekse vücutta meydana getirmiş olduğu etkileri sayesinde incir zeytinyağı kürü hem kadınlar hem de erkekler tarafından kullanılmaktadır. Çok eski dönemlerden bu yana kullanılan bu kür hakkında yapılan yorumlar incelendiğinde herkesin farklı amaçlar için kullandığı ama etkili sonuçlar aldığı görülmektedir. Sizler de bu doğal kür ile vücut sağlığınızı koruyabilir ve iyileştirebilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Beşamel Sos Tarifi Nedir? Nasıl Yapılır? Neye Yakışır?

Beşamel Sos Tarifi Nedir? Nasıl Yapılır? Neye Yakışır?

Beşamel sos; hem et yemeklerinde hem de sebze yemeklerinde kullanılabilen, dünyanın en lezzetli sosları arasında yer alan bir karışımdır...

Vitamin Eksikliği Belirtileri Nelerdir? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Vitamin Eksikliği Belirtileri Nelerdir? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Yenilen yiyecekler insanlarda tokluk hissini yaratırken bir yandan da vücut için fayda sağlayarak vitamin eksikliği probleminin ortadan kalkmasına yardımcı olur...

Aspir Yağı Zayıflatırmı? Aspir Yağı Nasıl Kullanılır?

Aspir Yağı Zayıflatırmı? Aspir Yağı Nasıl Kullanılır?

Aspir yağı; dikenimsi bir bitki olan ve ana vatanı Güneydoğu Asya olarak bilinen, yaklaşık %45'i yağ olan aspir bitkisinden elde edilen sağlıklı bir bitkisel üründür...

Diyet Kabak Tatlısı Nasıl Yapılır? Kalorisi Nedir?

Diyet Kabak Tatlısı Nasıl Yapılır? Kalorisi Nedir?

Diyet kabak tatlısı, kilo verme sürecinde meydana gelen tatlı krizini bastırmak için tüketilen düşük kalorili bir tatlı çeşididir...