yeniloji.com
Yaşam

Korse Seçimi Nasıl Yapılmalı? Korse 1 Beden Küçük mü Alınmalı?

Korse seçimi; vücudun beden ölçüsüne uygun olarak yapılmalıdır ve vücut ile birebir örtüşmelidir.

Henüz yorum yazılmadı
Korse Seçimi Nasıl Yapılmalı? Korse 1 Beden Küçük mü Alınmalı?
Yeniloji 11 görüntüleme

Korse seçimi; vücudun beden ölçüsüne uygun olarak yapılmalıdır ve vücut ile birebir örtüşmelidir.

Korse Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Birden fazla modeli bulunan korseler pek çok şekilde kullanılabilmektedir. Zayıflamak ve sıkı gözükmek için, etkili be kalıcı bir şekilde sarkmadan zayıflamak için ve ortopedik birtakım ağrıların giderilmesi için tercih edilmektedir. Korse seçimi kullanım amacına göre değişiklik gösterir. Hızlı bir şekilde zayıflamak için termal korseler, daha fit ölçülere kavuşmak ve günlük kıyafetlerin altına giymek için normal korseler, ortopedik rahatsızlıkları gidermek ve duruş bozukluğunu düzeltmek için ise dik duruş korsesi kullanılmalıdır.

Korse çeşitleri oldukça fazladır ve vücudun her bölgesi için bir korse modeli mevcuttur. Eğer ki sadece bel bölgenizi inceltmek istiyorsanız bel korsesi, hem bel hem kalça hem de bacaklarınızı toparlamak istiyorsanız tayt korse modeli tercih edebilirsiniz. Bunların yanında popo kaldırıcı, kalça dikleştirici ve basen inceltici korseleri de tercih edebilirsiniz. Kilo vermek ve olduğundan daha zayıf gözükmek için kullanabileceğiniz birçok farklı model vardır. Önemli olan kullanım amacınızı ve hangi bölgeyi inceltmek istediğine karar vermenizdir.

Korse 1 Beden Küçük mü Alınmalı?

Günümüzde hem kadınlar hem de erkekler tarafından kullanılan korseler vücut ile birebir uyum içinde olmalıdır. Korse seçimi yaparken yapılan yanlışlar arasında en sık tekrarlanan korseyi 1 beden küçük seçmektir. Genel olarak 1 beden küçük alınan korsenin vücudu daha iyi sıkılaştırarak daha zayıf gösterdiği söylenmektedir. Bu tamamen yanlış bir bilgidir. Vücut ölçülerinize göre korse seçmediğiniz zaman, beklenilen etkiyi göremezsiniz.

Korse 1 beden küçük ya da büyük alınmamalıdır. Tam olarak kişinin beden ölçülerine uygun alınmalıdır. Vücuda göre küçük olan korseler aşırı sıkılaştırıcı özelliği nedeniyle hem iç organlara zarar verebilir hem de kan dolaşımının yavaşlamasına neden olur. Bu durum kilo vermeyi değil kişinin gün boyunca kendini rahatsız hissetmesine neden olur. Büyük korseler ise vücudu sarmaz ve sıkılaşma, toparlama etkisi meydana getirmez. Seçilen bedenin vücut ölçüsü ile bire bir uyum içerisinde olması gerekir. Böylece anında incelme ile birlikte zaman içerisinde sıkılaşma, kilo verme gibi etkiler meydana gelebilmektedir.

Korse Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Toparlayıcı özelliği sayesinde hemen herkesin kullandığı korselerin bazı özellikleri bulunmaktadır. Alırken de bunlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Eğer ki sıkılaşmak için gün boyu takabileceğiniz bir korse modeli arıyorsanız; esnek kumaşlardan üretilen, vücudu saran toparlayan ince korseleri tercih etmelisiniz. Eğer kilo vermek için kullanabileceğiniz bir korse satın almak istiyorsanız termal etkili olanları tercih etmelisiniz. Bu korseler terleme yöntemi sayesinde kilo vermeye destek olur. Bunların yanında sağlık problemleriniz için de korse kullanabilirsiniz. Bel fıtığı, bel kayması gibi rahatsızlıklar için çelik balenli, kifoz gibi omurga rahatsızlıkları için dik duruş korsesi kullanmalısınız.

Korselerin Fiyatları Ne Kadar?

Modellerine ve özelliklerine göre fiyat aralığı değişen korseler çok pahalı değildir ve çeşitli ödeme seçenekleri ile satışa sunulmaktadır. Sizler de bu iç giysileri kullanarak kısa süre içerisinde forma girebilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Bel incelten korse ile özgüven tazeleme

Bel incelten korse ile özgüven tazeleme

Bel incelten korse; vücudun daha kıvrımlı gözükmesini sağlayan, sıkılaştırıcı ve toparlayıcı etkisi olan ve bu sayede yaklaşık olarak 2 beden ince gösteren bir iç giysi modelidir...

Sigarayı Bıraktıktan Sonra Sigara İçme İsteği Nasıl ve Ne Zaman Azalır?

Sigarayı Bıraktıktan Sonra Sigara İçme İsteği Nasıl ve Ne Zaman Azalır?

Sigara içme isteği; sigarayı bıraktıktan sonra sigaranın içerisindeki maddeler olan bağımlılığın nüksetmesi ile ortaya çıkan sigara krizi olarak adlandırılmaktadır...

Ceviz Suyu Kürü Nasıl ve Kaç Gün Yapılır? Zayıflatır mı? Faydaları ve Zararları

Ceviz Suyu Kürü Nasıl ve Kaç Gün Yapılır? Zayıflatır mı? Faydaları ve Zararları

Ceviz suyu kürü; hem yağ yakımına yardımcı olan hem de vücut için pek çok faydası bulunan bir gıda takviyesidir...

Karbonat Maskesi Tarifi Nedir? Nasıl Yapılır? Cilde Zarar Verir mi?

Karbonat Maskesi Nasıl Yapılır? Cilde Zarar Verir mi?

Karbonat maskesi; cilt lekelerinin iyileşmesine ve ciltte meydana getirmiş olduğu peeling ve beyazlatıcı etki sayesinde pürüzsüz bir cilde kavuşmaya yardımcı olan bir bakım ürünüdür...