yeniloji.com
Yaşam

Korse Seçimi Nasıl Yapılmalı? Korse 1 Beden Küçük mü Alınmalı?

Henüz yorum yazılmadı
Korse Seçimi Nasıl Yapılmalı? Korse 1 Beden Küçük mü Alınmalı?
Yeniloji 162 görüntüleme

Korse seçimi; vücudun beden ölçüsüne uygun olarak yapılmalıdır ve vücut ile birebir örtüşmelidir.

Korse Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Birden fazla modeli bulunan korseler pek çok şekilde kullanılabilmektedir. Zayıflamak ve sıkı gözükmek için, etkili be kalıcı bir şekilde sarkmadan zayıflamak için ve ortopedik birtakım ağrıların giderilmesi için tercih edilmektedir. Korse seçimi kullanım amacına göre değişiklik gösterir. Hızlı bir şekilde zayıflamak için termal korseler, daha fit ölçülere kavuşmak ve günlük kıyafetlerin altına giymek için normal korseler, ortopedik rahatsızlıkları gidermek ve duruş bozukluğunu düzeltmek için ise dik duruş korsesi kullanılmalıdır.

Korse çeşitleri oldukça fazladır ve vücudun her bölgesi için bir korse modeli mevcuttur. Eğer ki sadece bel bölgenizi inceltmek istiyorsanız bel korsesi, hem bel hem kalça hem de bacaklarınızı toparlamak istiyorsanız tayt korse modeli tercih edebilirsiniz. Bunların yanında popo kaldırıcı, kalça dikleştirici ve basen inceltici korseleri de tercih edebilirsiniz. Kilo vermek ve olduğundan daha zayıf gözükmek için kullanabileceğiniz birçok farklı model vardır. Önemli olan kullanım amacınızı ve hangi bölgeyi inceltmek istediğine karar vermenizdir.

Korse 1 Beden Küçük Mü Alınmalı?

Günümüzde hem kadınlar hem de erkekler tarafından kullanılan korseler vücut ile birebir uyum içinde olmalıdır. Korse seçimi yaparken yapılan yanlışlar arasında en sık tekrarlanan korseyi 1 beden küçük seçmektir. Genel olarak 1 beden küçük alınan korsenin vücudu daha iyi sıkılaştırarak daha zayıf gösterdiği söylenmektedir. Bu tamamen yanlış bir bilgidir. Vücut ölçülerinize göre korse seçmediğiniz zaman, beklenilen etkiyi göremezsiniz.

Korse 1 beden küçük ya da büyük alınmamalıdır. Tam olarak kişinin beden ölçülerine uygun alınmalıdır. Vücuda göre küçük olan korseler aşırı sıkılaştırıcı özelliği nedeniyle hem iç organlara zarar verebilir hem de kan dolaşımının yavaşlamasına neden olur. Bu durum kilo vermeyi değil kişinin gün boyunca kendini rahatsız hissetmesine neden olur. Büyük korseler ise vücudu sarmaz ve sıkılaşma, toparlama etkisi meydana getirmez. Seçilen bedenin vücut ölçüsü ile bire bir uyum içerisinde olması gerekir. Böylece anında incelme ile birlikte zaman içerisinde sıkılaşma, kilo verme gibi etkiler meydana gelebilmektedir.

Korse Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Toparlayıcı özelliği sayesinde hemen herkesin kullandığı korselerin bazı özellikleri bulunmaktadır. Alırken de bunlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Eğer ki sıkılaşmak için gün boyu takabileceğiniz bir korse modeli arıyorsanız; esnek kumaşlardan üretilen, vücudu saran toparlayan ince korseleri tercih etmelisiniz. Eğer kilo vermek için kullanabileceğiniz bir korse satın almak istiyorsanız termal etkili olanları tercih etmelisiniz. Bu korseler terleme yöntemi sayesinde kilo vermeye destek olur. Bunların yanında sağlık problemleriniz için de korse kullanabilirsiniz. Bel fıtığı, bel kayması gibi rahatsızlıklar için çelik balenli, kifoz gibi omurga rahatsızlıkları için dik duruş korsesi kullanmalısınız.

Korselerin Fiyatları Ne Kadar?

Modellerine ve özelliklerine göre fiyat aralığı değişen korseler çok pahalı değildir ve çeşitli ödeme seçenekleri ile satışa sunulmaktadır. Sizler de bu iç giysileri kullanarak kısa süre içerisinde forma girebilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Kızarık Yüz Nasıl Geçer? Yüz Kızarıklığı İçin Maske Tarifi

Kızarık Yüz Nasıl Geçer? Yüz Kızarıklığı İçin Maske Tarifi

Kızarık yüz; genel olarak beyaz ve hassas ciltlerde meydana gelen bir cilt problemidir...

Morluklar Nasıl Geçer? Ne İyi Gelir?

Morluklar Nasıl Geçer? Ne İyi Gelir?

Morluk, derinin alt kısmında bulunan kılcal damarların zarar görmesi sonucunda bi kanamanın meydana gelmesi ve bunun cilt altına sızması olarak nitelendirilen bir durumdur...

Göğüs Sarkması Nasıl Önlenir? Göğüs Sarkması Nedenleri

Göğüs Sarkması Nasıl Önlenir? Göğüs Sarkması Nedenleri

Göğüs sarkmaları bayanların son zamanlarda korkulu rüyası olmaktadır...

Kilo Vermek İstiyorum Ama Veremiyorum! Nasıl Kilo Verebilirim?

Kilo Vermek İstiyorum Ama Veremiyorum! Nasıl Kilo Verebilirim?

Kilo vermek istiyorum ama veremiyorum, diye düşünüyorsanız ve zayıflamanın yollarını arıyorsanız öncelikle sağlıklı ve düzenli beslenmeniz ve hareket etmeniz gerektiğini bilmelisiniz...