yeniloji.com
Sağlık

Süt ve Sarımsak Kürü Nasıl Hazırlanır? Faydaları Nelerdir?

Henüz yorum yazılmadı
Süt ve Sarımsak Kürü Nasıl Hazırlanır? Faydaları Nelerdir?
Yeniloji 198 görüntüleme

Süt ve sarımsak kürü; zatürre, verem, uykusuzluk, kalp sorunları, iltihaplı eklem ağrıları ve daha pek çok hastalık için şifa olan doğal bir tedavi yöntemidir.

SÜT ve Sarımsak KÜRÜ Nedir? Ne İşe Yarar?

Doğal bir içeriğe ve etkiye sahip olan süt ve sarımsak kürü, pek çok hastalığın tedavi edilmesine yardımcı olan bir karışımdır. Sarımsak sütü olarak da nitelendirilen bu kür doğal bir ilaç olarak nitelendirilebilir. Sarımsak ve süt ayrı ayrı oldukça besleyici gıdalardır. Bu ikisinin birlikte tüketilmesi ise pek çok fayda ile beraber birtakım hastalıklar için tedavi niteliğinde etkiler oluşturabilmektedir.

Süt sağlıklı beslenmenin en önemli kriterleri arasında yer alan gıdalardandır. Kemiklerin güçlenmesi için oldukça önemli olan süt aynı zamanda çocukların büyümesi ve gelişmesi için de gerekli bir gıdadır. A ve C vitaminleri açısından oldukça zengin olan süt aynı zamanda potasyum ve kalsiyum da barındırmaktadır. Bunların yanı sıra protein ve demir gibi vücudumuz için yararlı olan maddeleri de içermektedir. Sarımsak ise B6, C vitaminleri, demir, kalsiyum, bakır ve magnezyum gibi pek çok faydalı mineralleri içermektedir. Süt ile birlikte kür şeklinde tüketildiği zaman bağışıklığın güçlenmesine ve hastalıklara karşı direnç kazanmasına yardımcı olmaktadır. Önleyici ve tedavi edici etkiler oluşturmaktadır.

Sarımsaklı SÜT KÜRÜNÜN Faydaları Nelerdir?

Oldukça yararlı olan sarımsak ve sütün birlikte kür şeklinde tüketildiğinde bazı hastalıklar için şifa etkisi meydana getirmektedir. Faydalarını şu şekilde belirtebiliriz:

  • Her gün 1 bardak sarımsaklı süt içmek, astım hastalığının hafiflemesine yardımcı olmaktadır.
  • Erkek ve kadınlar için doğurganlığın artmasına yardımcı olan sarımsaklı süt, düzenli tüketildiği zaman etki göstermektedir.
  • Bacak, kalça ve diğer eklem bölgelerinde meydana gelen ağrıların hafiflemesi için faydalı olmaktadır.
  • Gün içerisinde 1-2 bardak düzenli süt ve sarımsak kürü uygulamak, içmek zatürre hastalığının iyileşmesi için faydalıdır.

Vücuttaki toksin maddelerin dışarı atılmasına yardımcı olan sarımsak, süt ile birlikte tüketildiği zaman bu etkinin artmasına yardımcı olur. Karaciğer tam anlamı ile çalışmadığı zaman vücutta sarılık meydana gelmektedir. Sarımsaklı süt vücuttan toksin maddeleri uzaklaştırdığı için karaciğerin toparlanmasına yardımcı olmaktadır. Bu etkileri sayesinde her derde deva açıklaması altında herkesin kullanımına önerilmektedir.

Sarımsak ve SÜT KÜRÜ Nasıl Hazırlanır?

Yapılışı ve tarifi oldukça kolay olan sarımsak ve süt kürünü hazırlamak için öncelikle 1 bardak süt ve 3-4 diş ezilmiş sarımsak temin ediniz. Ardından sarımsaklar sütün içerisine koyup kaynatınız. Kaynama sonrasında soğumasını bekleyiniz ve içiniz. Eğer tatlandırmak isterseniz içerisine bal ilave edebilirsiniz. Kullanım amacınıza göre günde 1-2 bardak tüketebilirsiniz.

Sarımsaklı SÜT KÜRÜ Kullananlar ve Yorumlar

Doğal tedavi ve bitkisel çözümler her zaman insanların tercihi olmuştur. Sarımsaklı süt kürü pek çok kişi tarafından tüketilen ve faydalı etkiler meydana getiren bir karışımdır. Yapılan yorumlar genel olarak olumlu şekilde nitelendirilmektedir. Dilerseniz sizler de faydalı etkiler için tüketebilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Kalsiyum Eksikliği Nedir? Neden Olur? Kalsiyum Eksikliği Nasıl Giderilir?

Kalsiyum Eksikliği Nedir? Neden Olur? Kalsiyum Eksikliği Nasıl Giderilir?

Kalsiyum eksikliği; vücuttaki kemiklerin güçsüz olmasını ve buna bağlı olarak pek çok rahatsızlığın oluşmasına sebebiyet veren bir durumdur...

Fıtık Korsesi Nasıl Kullanılır? Kullananlar ve Fiyatı

Fıtık Korsesi Nasıl Kullanılır? Kullananlar ve Fiyatı

Fıtık korsesi; kaslarda meydana gelen bir yırtılma ya da güçsüzlük nedeniyle ortaya çıkan dokunun sabitlenmesi için kullanılan aparatlara denir...

Saç Dökülmesine Bitkisel ve Doğal Çözüm

Saç Dökülmesine Bitkisel ve Doğal Çözüm

Birçok faktörün neden olduğu saç dökülmesi için bitkisel çözümler ile azaltılabilir ve zaman içerisinde tamamen sonlandırılabilir...

Chia Tohumu Diyeti Nasıl Yapılır?

Chia Tohumu Diyeti Nasıl Yapılır?

Chia tohumu, zengin omega-3 kaynaklı, protein ve kalsiyum açısından oldukça zengin, sağlıklı bir besindir...