yeniloji.com
Sağlık

Süt ve Sarımsak Kürü Nasıl Hazırlanır? Faydaları Nelerdir?

Henüz yorum yazılmadı
Süt ve Sarımsak Kürü Nasıl Hazırlanır? Faydaları Nelerdir?
Yeniloji 66 görüntüleme

Süt ve sarımsak kürü; zatürre, verem, uykusuzluk, kalp sorunları, iltihaplı eklem ağrıları ve daha pek çok hastalık için şifa olan doğal bir tedavi yöntemidir.

Süt ve Sarımsak Kürü Nedir? Ne İşe Yarar?

Doğal bir içeriğe ve etkiye sahip olan süt ve sarımsak kürü, pek çok hastalığın tedavi edilmesine yardımcı olan bir karışımdır. Sarımsak sütü olarak da nitelendirilen bu kür doğal bir ilaç olarak nitelendirilebilir. Sarımsak ve süt ayrı ayrı oldukça besleyici gıdalardır. Bu ikisinin birlikte tüketilmesi ise pek çok fayda ile beraber birtakım hastalıklar için tedavi niteliğinde etkiler oluşturabilmektedir.

Süt sağlıklı beslenmenin en önemli kriterleri arasında yer alan gıdalardandır. Kemiklerin güçlenmesi için oldukça önemli olan süt aynı zamanda çocukların büyümesi ve gelişmesi için de gerekli bir gıdadır. A ve C vitaminleri açısından oldukça zengin olan süt aynı zamanda potasyum ve kalsiyum da barındırmaktadır. Bunların yanı sıra protein ve demir gibi vücudumuz için yararlı olan maddeleri de içermektedir. Sarımsak ise B6, C vitaminleri, demir, kalsiyum, bakır ve magnezyum gibi pek çok faydalı mineralleri içermektedir. Süt ile birlikte kür şeklinde tüketildiği zaman bağışıklığın güçlenmesine ve hastalıklara karşı direnç kazanmasına yardımcı olmaktadır. Önleyici ve tedavi edici etkiler oluşturmaktadır.

Sarımsaklı Süt Kürünün Faydaları Nelerdir?

Oldukça yararlı olan sarımsak ve sütün birlikte kür şeklinde tüketildiğinde bazı hastalıklar için şifa etkisi meydana getirmektedir. Faydalarını şu şekilde belirtebiliriz:

  • Her gün 1 bardak sarımsaklı süt içmek, astım hastalığının hafiflemesine yardımcı olmaktadır.
  • Erkek ve kadınlar için doğurganlığın artmasına yardımcı olan sarımsaklı süt, düzenli tüketildiği zaman etki göstermektedir.
  • Bacak, kalça ve diğer eklem bölgelerinde meydana gelen ağrıların hafiflemesi için faydalı olmaktadır.
  • Gün içerisinde 1-2 bardak düzenli süt ve sarımsak kürü uygulamak, içmek zatürre hastalığının iyileşmesi için faydalıdır.

Vücuttaki toksin maddelerin dışarı atılmasına yardımcı olan sarımsak, süt ile birlikte tüketildiği zaman bu etkinin artmasına yardımcı olur. Karaciğer tam anlamı ile çalışmadığı zaman vücutta sarılık meydana gelmektedir. Sarımsaklı süt vücuttan toksin maddeleri uzaklaştırdığı için karaciğerin toparlanmasına yardımcı olmaktadır. Bu etkileri sayesinde her derde deva açıklaması altında herkesin kullanımına önerilmektedir.

Sarımsak ve Süt Kürü Nasıl Hazırlanır?

Yapılışı ve tarifi oldukça kolay olan sarımsak ve süt kürünü hazırlamak için öncelikle 1 bardak süt ve 3-4 diş ezilmiş sarımsak temin ediniz. Ardından sarımsaklar sütün içerisine koyup kaynatınız. Kaynama sonrasında soğumasını bekleyiniz ve içiniz. Eğer tatlandırmak isterseniz içerisine bal ilave edebilirsiniz. Kullanım amacınıza göre günde 1-2 bardak tüketebilirsiniz.

Sarımsaklı Süt Kürü Kullananlar ve Yorumlar

Doğal tedavi ve bitkisel çözümler her zaman insanların tercihi olmuştur. Sarımsaklı süt kürü pek çok kişi tarafından tüketilen ve faydalı etkiler meydana getiren bir karışımdır. Yapılan yorumlar genel olarak olumlu şekilde nitelendirilmektedir. Dilerseniz sizler de faydalı etkiler için tüketebilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Hamilelik Belirtisi Nelerdir? Kanama, Mide Yanması, Akıntı Olurmu?

Hamilelik Belirtisi Nelerdir? Kanama, Mide Yanması, Akıntı Olurmu?

Hamilelik belirtisi; genel olarak adet gecikmesi olsa da kişiden kişiye bu belirtiler değişiklik gösterebilmektedir...

Korse ile Bel ve Vücut Şekillendirme

Korse ile Bel ve Vücut Şekillendirme

Korse ile bel şekillendirme; kadınların yüzyıllar öncesinden bugüne kadar uyguladığı ve hem sıkılaşma hem de kilo verme konusunda etkili olan bir yöntem olarak kabul edilmektedir...

Doğal Antidepresanlar Nelerdir? Doğal Antidepresan Bitkiler ve Yiyecekler

Doğal Antidepresanlar Nelerdir? Doğal Antidepresan Bitkiler ve Yiyecekler

Doğal antidepresenlar sakinleştirici etkileri sayesinde ilaçlardan daha sağlıklı etkiler meydana getirmektedir...

Ozon Yağı Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?

Ozon Yağı Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?

Ozon yağı; antioksidan özelliği sayesinde cilt sağlığı için etkili ve aynı zamanda sivilce, akne gibi problemlerinde giderilmesinde faydalı olan, gözeneklerin temizlenmesine yardımcı olan bir karışımdır...