yeniloji.com
Zayıflama

Zıplayarak Kilo Verilir mi? Zıplamak Kaç Kalori Yakar?

Henüz yorum yazılmadı
Zıplayarak Kilo Verilir mi? Zıplamak Kaç Kalori Yakar?
Yeniloji 126 görüntüleme

Zıplayarak kilo verme; zayıflamayı eğlenceli hale getiren, açlık hissetmeden kısa bir zaman dilimi içerisinde yağ yakımının oluşmasına destek olan bir yöntemdir.

Zıplayarak Kilo Verilir mi? Zayıflanır mı?

Fazla kilo problemlerinden kurtulmak için pek çok yol ve yöntem bulunmaktadır. Genel zayıflamaya yönelik uygulamalar ağır diyet programları ya da spor egzersizleridir. Bu tarz uygulamalar vücudu yaparken aynı zamanda kişilerin istikrarlı bir şekilde diyete devam etmesini de engellemektedir. Eğlenerek zayıflamayı sağlayan zıplayarak kilo verme yöntemi son zamanlarda pek çok kişi tarafından uygulanmaktadır. Birçok faydalı etkisi olan zıplama yöntemi ile depolanmış olan yağların vücuttan atılmasına destek olabilirsiniz.

Zıplayarak zayıflama yöntemi gece uyumadan önce uygulandığı zaman hem yağ yakımının gerçekleşmesine hem de vücudun sıkılaşmasını sağlayabilmektedir. Şöyle ki kilo aldığımız zaman bel ve göbek çevresindeki bağ dokuları yağ ile depolanmaktadır. Zıpladığınız zaman vücudunuzda gevşeme etkisi olduğunun sinyalleri iletmiş olursunuz. Bu şekilde vücut bağ dokularını sıkılaştırmaya başlayacaktır. Böylece hem kilo vermeye hem de sıkılaşmaya yardımcı olan zıplama yöntemi sayesinde yağ yakımı da meydana getirebilirsiniz. Zıpladığınız zaman yer çekimi etkisine karşı vücudunuzdaki kasların aktif ve güçlü hale gelmesini sağlarsınız. Bu da vücuttaki yağ kütlesinin azalmasına etki etmektedir. Kan akışının da hızlanmasına bağlı olarak etkili bir şekilde yağ yakımının gerçekleşmesine destek olur.

Zıplamak Kaç Kalori Yakar?

Son zamanlarda pek çok kişinin uyguladığı zıplayarak kilo verme yöntemi, vücudun hem beyin hem de fizik olarak zinde kalmasına yardımcı olmaktadır. Kişinin eforuna ve yöntemi uyguladığı süreye bağlı olarak kalori yakma miktarında da değişkenlik olmaktadır. Zıpladığınız zaman vücudunuzdaki her kasın hareket etmesini sağlarsınız. Sadece sıkılaşma değil aynı zamanda terleme de meydana getirmektedir. Terleme sayesinde vücuttaki toksin maddelerin atılmasına da katkı sağlamaktadır.

15 dakika boyunca zıplamak 100 kalori yakmaktadır. Fakat kişi fazla kiloluysa daha fazla efor ve güç sarf edeceği için daha fazla kalori yakabilmektedir. Her gün düzenli olarak zıplayarak kısa bir zaman içerisinde etkili kilo verimi sağlayabilirsiniz. Zıpladığınız zaman kal atış hızınız yükselir ve bu da kan akışının hızlanmasına neden olur. Kan akışının hızlanması ile birlikte metabolizmanın hızlanması sağlanır. Ayrıca bu egzersiz karın hareketlerini desteklediği için bağırsaklar için de faydalı olabilmektedir.

Zıplarken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Genel olarak zıplama egzersizi trombolin ile yapılmaktadır. Fakat böyle bir imkanınız yoksa zıpladığınız yere yumuşak bir sünger sermeye dikkat ediniz. Zıpladığınız alanda kesici ya da vücuda zarar verici nitelikte bir eşya olmamalıdır. Her 5 dakikada bir ara vermeye özen gösteriniz ve belli bir periyoda göre hareket ediniz. Bir anda fazla ve çok zıplarsanız kas krampları ve çarpıntı meydana gelebilir. Trombolin ile zıplayacaksanız orta bölümde olmaya özen gösteriniz. Bu sporu uygulamadan önce bir sağlık probleminiz varsa doktora danışmayı unutmayınız.

Zıplayarak Zayıflayanlar Var mı?

Eğlenceli bir spor olan zıplayarak zayıflama pek çok kişi tarafından uygulanmaktadır. Vücudun şekle girmesini, sıkılaşmasını, yağ yakmasını ve toksin atmasını sağlayan bu yöntem sayesinde sizler de ideal vücut ölçülerine sahip olabilirsiniz. Zıplama yöntemi ile zayıflayanların yorumlarını değerlendirebilir ve kilo vermeyi eğlenceli bir hale dönüştürebilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Mısır Gevreği Kilo Yapar mı? Kilo Verdirir mi?

Mısır Gevreği Kilo Yapar mı? Kilo Verdirir mi?

Mısır gevreği; kısa sürede pratik bir şekilde kahvaltı yapmak için en uygun besinlerden biridir...

Bamya Tohumu Zayıflatır mı? Kilo Vermek İçin Nasıl Kullanılır?

Bamya Tohumu Zayıflatır mı? Kilo Vermek İçin Nasıl Kullanılır?

Kilolarından kurtulmakta kararlı olan kişiler, kilo verme süreçlerinde kendilerine muhteşem bir şekilde destek olacak bir ürün arıyorlarsa bu ürünlerden birisi olarak bamya tohumunu kullanabilirler...

Yeşil Detoks Suyu Diyeti Tarifleri, Kalorisi ve Malzemeleri

Yeşil Detoks Suyu Diyeti Tarifleri, Kalorisi ve Malzemeleri

Vücutlarındaki zararlı maddeleri atarken kilolarından da kurtulmak isteyen kişiler yeşil detoks suyu kullanarak bunu gerçekleştirebilirler...

Kilo koruma yöntemleri ile kilo sabitleme

Kilo Koruma Yöntemleri İle Kilo Sabitleme

İstedikleri kiloya inen ya da çıkan kişiler, sonrasında bu kiloda sabit kalmak isterlerse kilo koruma yöntemleri ile birlikte bunu başarabilirler...