yeniloji.com
Sağlık

Isı Bandı Nedir? Fiyatı, Kullanımı, Faydaları ve Zararları

Henüz yorum yazılmadı
Isı Bandı Nedir? Fiyatı, Kullanımı, Faydaları ve Zararları
Yeniloji 3033 görüntüleme

Isı bandı; vücutta ağrıyan bölgelere sıcaklık uygulaması yaparak gevşemesini ve soğumasını sağlayan bantlara verilen isimdir.

Isı Bandı Nedir? Nasıl Çalışır?

Günümüzde birçok insan gün içerisinde çalışmakta ve yorulmaktadır. Özellikler masa başında ya da arabada uygun olmayan pozisyonda uzun süre oturmak, yanlış şekilde yük kaldırmak veya ağır taşımak, saatler boyunca ayakta durmak gibi durumlar bel boyun, omuz ve sırtta kas rahatsızlıklarının meydana gelmesine neden olabiliyor. Isı bantlarının derinlemesine etki gösteren ısı uygulaması sayesinde bu ağrılardan kurtulabilirsiniz. Kas problemleri ve ağrıları birçok sebebe bağlı olarak ortaya çıkabiliyor. Yanlış bir hareket, uzun süreli çalışma gibi durumlar bu rahatsızlık meydana gelmesine neden olan sebepler arasında gösterilebilir.

Isı bantları, dikkat çekmeyen bir görünüme sahiptir ve aynı zamanda kokusuzdur. Bu özelliği sayesinde gün içerisinde rahatça kullanılabilmektedir.

Isı bantları ilaç içermemektedir. Birçok ülkede birçok insan tarafından kullanılan bu ısı bantları kullanıcılara adete hareket özgürlüğü sunmaktadır. Yaklaşık 8 saat boyunca ısı sağlayan bu bantlar kan dolaşımının hızlanmasını sağlayarak, derinlemesine işler ve kaslara adeta bir rahatlık sağalmaktadır. Klinik olarak test edilmiş olan bu ısı bantları kas ağrılarının hafiflemesine yardımcı oluyor. Aynı zamanda kas spazmını, kas katılığını ve fonksiyon kaybını azaltır, doku esnekliğini ise arttırmaktadır. Günlük aktivitelerinizde rahatça kullanabileceğiniz bu vücut ısıtıcı bantlar sizlere hareket özgürlüğü sunmaktadır.

Vücut Isı Bandının Faydaları Nelerdir?

Önceden bel ağrıları korseler ile geçirilmeye çalışılırdı. Bildiğimiz gibi korselerin ısıtma ve terletme etkisi bulunmaktadır. Artık ısı bantları sayesinde korse kullanmaya gerek yoktur. Bu ısı sağlayan bantlar bel, sırt, boyun ve omuzdaki yerel adale problemlerinde oldukça etkilidirler. Adale problemleri gün içerisinde kendini ağrı şeklinde belli etmektedir. Bu ağrılar gün içerisinde rahat hareket edememenize ve kısıtlanmanıza neden olur. Bu da yaşam kalitenizin düşmesine, işlerinizin aksamasına, vücut direncinizin düşmesine ve başarısız olmanıza neden olmaktadır. Artık vücudun ısınmasını sağlayan bu bantlar sayesinde yalnızca bel bölgesi değil vücudunuzda ağrıyan her bölge için ağrı probleminin önlenmesi sağlanmaktadır. Korseye göre hem daha pratik hem de daha kullanışlıdır.

Isı bandı doğru şekilde kullanıldığında bir yan etkisi olmamaktadır. Fakat yanlış kullanım ve aşırı kullanım bazı yan etkilere neden olabilmektedir.

Isı Bantlarının Kullanım Alanları Nelerdir?

  • Sırt, bel ve karın ağrısı çekenler için oldukça idealdir.
  • Kışın soğuk havalarda özellikle vücudun üşüyen yerleri için kullanılabilmektedir.
  • Adale ve eklem ağrılarının azalmasını sağlar. Bu sayede vücudunuzun rahatlamasına yardımcı olur.
  • Terleme etkisi sayesinde bölgesel zayıflama için de kullanılmaktadır.
  • Kışın soğuk havada yapılan her türlü iş için üşümeden korunmak amacıyla kullanılabilir.
  • Seyahat için idealdir. Çünkü özel bir saklama koşuşu gerektirmemektedir.
Isı Bandının Kullanımı Nasıldır? Fiyatı Ne Kadar?

Bu bantlar poşet açıldığı andan itibaren ısı vermeye başlamaktadır. Tam anlamıyla ısıyı hissetmeye yaklaşık olarak 20 dakika sonra başlarsınız. Giysilerinizin iç kısımlarına ya da içe çamaşırınızın üzerine koyabilirsiniz. Bu vücut ısıtıcı bantlar yaklaşık 12 saat boyunca ısısını korumaktadır. Yüksek ısı içerdiği için vücuda direkt teması tavsiye edilmemektedir. Ayrıca ısı bantları tek kullanımlıktır. Kullanırken buruşturmamaya dikkat ediniz. Uygun fiyat avantajları ile hemen sizler de kullanmaya başlayabilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Gül Suyunun Saça ve Cilde Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılır?

Gül Suyunun Saça ve Cilde Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılır?

Gül bitkisinin yapraklarının damıtılması ile elde edilen gül suyu, hem cilt sağlığı hem de saç sağlığı için kullanılan, oldukça faydalı olan bir bitki suyudur...

Pırasa Kürü Nasıl Yapılır? Nasıl Hazırlanır? Faydaları Nelerdir?

Pırasa Kürü Nasıl Yapılır? Nasıl Hazırlanır? Faydaları Nelerdir?

Pırasa kürü; sindirim sisteminin aktif hale gelmesi ve dengeli bir şekilde çalışmasını sağlayan, kabızlık gibi rahatsızlıkların giderilmesini sağlayan bir karışım olarak nitelendirilmektedir...

Ağız Kuruluğu Nedir? Nedenleri Nelerdir? Tansiyon Belirtisi mi?

Ağız Kuruluğu Nedir? Nedenleri Nelerdir? Tansiyon Belirtisi mi?

Tükürük salgısı azaldığı zaman ağzın içi nemsiz kalmakta ve meydana gelen bu probleme ağız kuruluğu denmektedir...

Erkek Bel Korsesinin Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Erkek Bel Korsesinin Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Erkek bel korsesi; hem daha zayıf ve fit görünmeye hem de bel sağlığının iyileşmesine destek olan bir iç giysi modeli olarak nitelendirilmektedir...