yeniloji.com
Sağlık

Jinekomasti Korsesi Ne İşe Yarar? Nasıl Takılır? Fiyatı Ne Kadar?

Henüz yorum yazılmadı
Jinekomasti Korsesi Ne İşe Yarar? Nasıl Takılır? Fiyatı Ne Kadar?
Yeniloji 25 görüntüleme

Jinekomasti korsesi; erkek meme ameliyatından sonra takılması gereken ve doktorlar tarafından da önerilen bir korse çeşididir.

Jinekomasti Korsesi Ne İşe Yarar?

Jinekomasti, erkeklerde meme büyümesi olarak adlandırılan durumdur. Çok sık rastlanılan bu rahatsızlık hemen hemen her 3 erkekten birinde görülmektedir. Daha çok ergenlik döneminde rastlanılan bu duruma aynı zamanda çocukluk ve yaşlılık döneminde de rastlamak mümkündür. Korkulacak ve sağlığa zarar olmayan bir durum olan meme büyümesi, kişide birtakım utanma, sıkılma gibi etkiler meydana getirebilmektedir. Kendiliğinde gerilmeyen bu durumu tedavi etmek için birtakım yöntemlerin uygulanması gerekmektedir.

Jinekomasti östrojen ve testosteron hormonlarındaki dengesizlikten ortaya çıkan bir durumdur.


Hormonal dengesizlikler, kullanılan bazı ilaçlar, uyuşturucu madde ve alkol kullanımı, sağlık problemleri ya da bilinçsiz bir şekilde kullanılan bazı ürünler jinekomastiye neden olabilmektedir. Jinekomasti korsesi, erkeklerde memenin küçülmesi için kullanılan bir aparat değildir. Küçülmenin gerçekleşmesi için bir uzman tarafından cerrahi müdahalenin yapılması gerekmektedir. Bu ameliyatlar sonrasında ise bir süre jinekomasti korselerinin takılması gerekmektedir. Doktorlar bunu direkt olarak önermektedir. Belli bir süre boyunca takılması iyileşmesinin tamamlanması açısından önem arz etmektedir.

Jinekomasti Korsesi Nasıl Takılır?

Bilinenin aksine zayıflamak ya da sıkılaşmak amacıyla değil tam olarak sağlık için kullanılan bir aparat olan jinekomasti korsesi, oldukça kolay bir kullanılma sahiptir. Giymek için özel bir çaba sarf edilmesine gerek yoktur. Ameliyattan hemen sonra giyilmesi gereken bu korse doktorun uygun görmüş olduğu süreye kadar kullanılmalıdır. Ameliyat sonrasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta korsenin düzenli olarak kullanılması şeklinde belirtilmektedir.

Genel olarak ameliyat sonrasında 2-3 hafta boyunca takılması yeterli görülmektedir. 3. haftadan sonra sadece gündüz saatlerinde takılması ve aynı zamanda ağır birtakım aktiviteler uygulandığında kullanılması önerilmektedir. Bu şekilde kullanımı da yaklaşık 6 hafta yan, 1.5 ay kadardır. Fakat korse kullanımı konusunda doktorunuzun önerilerini uygulamaya özen göstermelisiniz. Çünkü jinekomasti herkeste farklı görülebilir ve ameliyat sonrası süreç herkes için aynı şekilde işlemeyebilir.

Jinekomasti Korsesinin Zararı Var mı?

Göğüs korsesi olarak da nitelendirilen jinekomasti korsesinin herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Bu korsenin kullanımında amaç göğüs bölgesinde meydana gelen deri sarkmasının toparlanmasını sağlamaktır. Cerrahi işlemler sonrasında doktorların önermesinin nedeni daha kolay toparlanma sağlanmasıdır. Bu açıdan sizler de bu tarz problemler için göğüs korselerinden yararlanabilirsiniz.

Jinekomasti Korsesinin Fiyatı Ne Kadar? Nerede Satılır?

İnternet üzerinde ya da farklı pek çok yerde satışı bulunan jinekomasti korsesi fiyatı değişkenlik gösterebilmektedir. Korsenin yapısına, kumaşına göre fiyatta da esneklik bulunabilmektedir. Kaliteli kumaşlardan elde edilmiş olan korselerin kullanımı hem etki hem de cildiniz açısından oldukça önemlidir. Vücuda herhangi bir zararı olmasa da bu tarz bir rahatsızlıktan dolayı ameliyat olmayı düşünüyorsanız doktorunuza danışarak korselerden alabilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Chia Tohumu Nasıl Kullanılır? Chia ile Nasıl Kilo Verilir?

Chia Tohumu Nasıl Kullanılır? Chia ile Nasıl Kilo Verilir?

Chia tohumu, Diyet ve zayıflama denildiğinde akla ilk gelen ürünlerden birisidir ve son derece etkili ve sağlıklı bir ürün olarak gösterilmektedir...

İguana Yağı Ne İşe Yarar? Faydaları ve Fiyatı

İguana Yağı Ne İşe Yarar? Faydaları ve Fiyatı

İguana yağı; haşere, sivrisinek ve böcek savar özelliği bulunan ve kovucu etkili bir yağdır...

Mahlep Nedir? Ne İşe Yarar? Neyden Yapılır? Mahlebin Faydaları ve Zararları

Mahlep Nedir? Ne İşe Yarar? Neyden Yapılır? Mahlebin Faydaları ve Zararları

Yurdumuzda doğal olarak yetişen bitkilerden biri olan mahlep özellikle hamur işlerine lezzet katmak için kullanılmaktadır...

Hayalet Korse Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları ve Özellikleri

Hayalet Korse Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları ve Özellikleri

Hayalet korse; vücuda tamamen yapışan ve adeta vücut ile bütünleşerek birlikte hareket eden, nefes alabilen yumuşak kumaştan elde edilmiş bir korse modelidir...