yeniloji.com
Diyet

Yoğurt Salata Diyeti ile Kaç Kilo Verilir? Yorumları ve Tarifi

Henüz yorum yazılmadı
Yoğurt Salata Diyeti ile Kaç Kilo Verilir? Yorumları ve Tarifi
Yeniloji 2075 görüntüleme

Bel ve basen bölgesindeki fazlalıkları eritmeye yardımcı olan yoğurt salata diyeti; doğal ve sağlıklı bir şekilde kilo verebilmek için oldukça etkili olan zayıflama yöntemleri arasında yer almaktadır.

Yoğurt Salata Diyeti ile Kaç Kilo Verilir?

Fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız evde uygulayabileceğiniz basit yöntemler ile bel, basen, göbek bölgesindeki fazlalıklarınızdan ve aynı zamanda vücut genelindeki yağlanmalardan kurtulabilirsiniz. Yoğurt salata diyeti hem lezzetli içeriği hem de yağ yakıcı etkisi sayesinde çokça tercih edilmektedir. Bu diyetin 2 hafta gibi bir süre içerisinde 5 kilo verdirdiği belirtilmektedir. Fakat kilo verme hızı ve etkisi kişiden kişiye göre değişkenlik göstermektedir.

Yoğurt salata diyeti iki aşamalı bir diyettir ve toplamda 2 hafta sürmektedir.

Yoğurt probiyotik özelliği bulunan bir besindir. Bağırsak hareketlerinin düzenlenmesine yardımcı olan yoğurt aynı zamanda sindirim sisteminin düzenlenmesine ve aşamalı olarak kilo vermeye destek olmaktadır. Yağ yakıcı özelliği bulunan bu besinin aynı zamanda arındırıcı ve detoks etkisi bulunmaktadır. Bu etki sayesinde vücuttaki toksin maddelerin dışarı atılmasına yardımcı olur. Metabolizmanın düzenli çalışmasına yardımcı olan yoğurt hazımsızlık gibi sorunların giderilmesine katkı sağlar. Salata ise lifli içeriği sayesinde hem tokluk sağlar hem de sindirimi düzenler. Diyetin vazgeçilmezi olan salatalar aç kalmadan kilo vermeye destek olur. Bu iki besinin birleşmesi ise oldukça etkili bir yağ yakımının oluşmasına destek olmaktadır.

Yoğurt Salata Diyeti ile Kilo Verme

Vücudumuzun doğal çalışma hızının artması ile kilo vermek için sağlıklı yöntemlerin uygulanması gerekmektedir. Yoğurt salata diyeti, vücudun metabolizma hızını dengeleyerek ve sindirim sistemini düzenleyerek sağlıklı bir şekilde zayıflama sağlamaktadır. Bu özelliği sayesinde kalıcı olarak yağ yakımına katkı sağlamaktadır. Zayıflama konusunda oldukça etkili bir diyet olmasına rağmen herkeste aynı etkiyi meydana getirmeyebilir. Çünkü diyetler kişiye özel olmalıdır. Her diyet her insan için etkili ya da sağlıklı olmayabilir.

Yoğurt salata diyeti ile zayıflamak için yağsız ya da yağ oranı düşük olan yoğurt tüketimine özen gösteriniz. Öncelikli olarak bağırsak hareketlerini düzenleyen bu diyet ardından sindirim sisteminin aktif olmasını ve düzenli çalışmasını sağlamaktadır. Tok tutucu etkisi sayesinde acıkmayı geciktirir ve gün içerisinde daha az yemek tüketmeyi sağlar. Böylece yağ yakımı gerçekleşirken yeni bir yağ depolama meydana gelmez.

Yoğurt Salata Diyeti Tarifi Nedir?

2 aşamadan oluşan yoğurt salata diyetinin uygulanması oldukça kolaydır. Öğün atlanmaması gereken bu diyette bol yeşillik ağırlıklı beslenilmesi gerekmektedir. İlk hafta et tüketimi olmadığı için gerekli vitaminler yeşilliklerden sağlanmaktadır. Fakat bu durumun ne kadar etkili olabileceği tartışma konusudur. Meyve tüketimi serbesttir. Her öğünde salata tüketimi önerilmektedir. İkinci hafta ise belli oranlarda et veya tavuk ızgara tüketimi sağlanabilmektedir. Bu diyetin vücudunuza uygun olup olmadığını diyetisyen ile sağlayabilirsiniz.

Yoğurt Salata Diyeti Yorumları Nelerdir?

Yaz aylarında fit olmak ve formu yakalamak için yoğurt salata diyeti yapanlar yorumlarda kilo verme konusunda etkili olduğunu belirten cümleler kurmaktadırlar. Eğer kronik rahatsızlığınız varsa ve emziren bir anneyseniz doktoruna danışarak uygulayınız. Hamile kadınların diyet yapması tamamen doktor kontrolünde gerçekleşmelidir. Bu nedenle bu diyeti uygulamamalılar.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Hamilelik Hesaplama Neye Göre Yapılır?

Hamilelik Hesaplama Neye Göre Yapılır?

Hamilelik hesaplama, ilk belirtiler fark edilkten sonra test sonucu sonrasında bebeğin kaç haftalık olduğunun belirlenmesi ile yapılabilmektedir...

Keten Tohumunun Faydaları ve Zararları Nelerdir? Keten Tohumu Nasıl Kullanılır?

Keten Tohumunun Faydaları ve Zararları Nelerdir? Keten Tohumu Nasıl Kullanılır?

Ülkemizde de yetişen keten tohumunun zararları ve faydaları insanlar için çok önemli olurken çok sayıda kişi düzenli olarak kullanmaktadır...

Hambeles Meyvesi Neye Yarar? Nasıl Yenir?

Hambeles Meyvesi Neye Yarar? Nasıl Yenir?

Çukurova Bölgesi'nin şifası olarak betimlenen hambeles meyvesi, murt meyvesi ve mersin meyvesi gibi isimlerle de anılan, yumuşak dokulu ve küçük boylu bir meyvedir...

Hint Yağı Ne İşe Yarar? Saça ve Cilde Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılır?

Hint Yağı Ne İşe Yarar? Saça ve Cilde Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılır?

Tam bir şifa deposu olarak bilinen hint yağı; cilt bakımı, saç sağlığı ve birçok hastalığın iyileştirilmesi için kullanılan, doğal bir içeriğe sahip doğal bitkisel yağdır...