yeniloji.com
Sağlık

Kamburluk için Korse Takmak İşe Yarıyor mu?

Henüz yorum yazılmadı
Kamburluk için Korse Takmak İşe Yarıyor mu?
Yeniloji 222 görüntüleme

Kamburluk için korse takmak; omurgada meydana gelen eğriliğin düzelmesine ve sırt ağrılarının giderilmesine yardımcı olarak vücudun daha rahat ve sağlıklı olmasını sağlamaktadır.

Kamburluk İçin Korse İşe Yarıyor mu?

Kamburluk; omurga kemiklerinde meydana gelen sıkışma ve öne doğru eğilme sonrasında omuzların eğilerek yuvarlaklaşması ve sırtta bir kavis meydana gelmesi sonucunda oluşmaktadır. Küçük yaşlarda yanlış duruş pozisyonlarında başlayan bu rahatsızlık ilerleyen yaşlarda daha da tehlikeli bir hal almaktadır. Kamburluk için korse kullanımı ileri dereceye kadar ilerlememiş durumlarda faydalı olabilmektedir.

Kamburluk korsesi; hem kambur duruşu hem de sırt ve beldeki ağrıları iyileştirici etki meydana getirmektedir.

Kambur durmak kamburluk hastalığı demek değildir. Günümüzde birçok kişi gerek çalışırken gerek okulda eğik durmaktadır. Bu yanlış duruş pozisyonudur ve eğer ki düzeltilmezse kifoz oluşumuna neden olmaktadır. Bu rahatsızlığın sınırı 50 derecedir. 50 derece sonrasında kifoz cerrahi şekilde tedavi edilmelidir. Çok fazla ileri değilse korse giyerek omurgada düzelme sağlanabilmektedir.

Kamburluk Korsesi Zararlı mı?

Omurga vücudumuzu hizalayan ve ortalayan bölümdür. Öyle ki bu kemikte meydana gelen hee türlü etki vücudu rahatsız etmektedir. Gerek bel ve gerekse sır bölgesinde ağrı oluşturmaktadır. Bu ağrının oluşum nedeni ise omurga kemiklerindeki eğim sonucunda kemiklerin arasında sinirlerin sıkışmasıdır. Bu durum devamlı olarak ağrı meydana getirir kişinin günlük hayatını olumsuz etkileyebilir.

Kamburluk için korse takmak belli bir dereceye kadar faydalı olmaktadır. İleri dereceler için ise faydalı değildir. Çünkü ileri derecede bir kamburlukta korse takmak ağrılarına daha da şiddetlenmesine neden olmaktadır. Bu tarz durumlarda tedavi başka şekilde gerçekleşmektedir. Bu tarz bir durumun haricinde korsenin herhangi bir yan etkisi yoktur. Aksine oldukça faydalıdır ve esnek kumaşı sayesinde vücudun rahat hareket etmesini sağlamaktadır.

Kamburluk Önleyici Dik Duruş Korsesini Faydaları Nelerdir?

Dik durma korsesi olarak adlandırılan kamburluk korselerinin sağlamış olduğu pek çok fayda bulunmaktadır. Öncelikle omurganın düzelmesini sağlayarak daha dik durmaya ve bu sayede boyun daha uzun gözükmesine yardımcı olur. Bel bölgesini kavrayan kısmı sayesinde giyildiği zaman daha ince ve zayıf gözükmeyi sağlar. Arkasında bulunan manyetik mıknatıslar sayesinde sırt ve bel ağrılarında azalma ve iyileşme sağlamaktadır. Duruş bozukluklarının düzelmesini sağlar ve kamburluk gibi rahatsızlıklarda tedavi edici etki meydana getirir. Aynı zamanda sırt kaslarının güçlenmesini sağlar.

Dik Duruş Korsesi Fiyatı Ne Kadar?

Yanlış duruşu düzelten ve omurgadan kaynaklı rahatsızlıkların oluşmasını engelleyen, tedavisine destek olan kamburluk korsesi fiyatı oldukça uygun fiyatlar ile satışa sunulmaktadır. Günlük hayatta kolay kullanabileceğiniz bu korse kıyafetler altından belli olmaz. Gerek sporda gerek eve gerek işte gerekse dışarda yürürken bu korseleri kullanabilirsiniz. Sizler de hemen sahip olmak, ağrılarınızı hafifletmek ve kendinizi daha rahat hissetmek için internet üzerinden sipariş verebilirsiniz. Bunun yanında kullananların yorumları hakkında bilgi sahibi de olabilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Korse Yağları Eritir mi? Korse Takmak Beli İnceltir mi?

Korse Yağları Eritir mi? Korse Takmak Beli İnceltir mi?

Korse; vücutta toparlanma etkisi meydana getirerek daha ince ve daha zayıf gözükmeye etki eden ve aynı zamanda belin incelmesini sağlayan iç giysiler olarak nitelendirilmektedir...

Hangi Vitamin Ne İşe Yarar?

Hangi Vitamin Ne İşe Yarar?

Vitamin; gıdalarla ya da ilaçlar yoluyla insan bünyesine alınan, yaşamın devam edebilmesi için gerekli olan besinlerdir...

Yemekten Sonra Uyku Gelmesini Engellemek İçin Ne Yapmalı?

Yemekten Sonra Uyku Gelmesini Engellemek İçin Ne Yapmalı?

Birçok insan yemekten sonra uyku gelmesini normal bir durum olarak karşılıyor olsa da bazı sorunların habercisi olarak görülebilir...

Korse Kaç Beden Küçültür?

Korse Kaç Beden Küçültür?

Korse giyildiği andan itibaren vücudu birkaç beden küçülten, sıkılaştırıcı özelliği bulunan toparlayıcı iç giysi modelidir...