yeniloji.com
Bakım

Domuz Yağı Kremi Faydaları Nelerdir? Günah mı? Nerede Satılır? Kullananlar ve Yorumlar

Henüz yorum yazılmadı
Domuz Yağı Kremi Faydaları Nelerdir? Günah mı? Nerede Satılır? Kullananlar ve Yorumlar
Yeniloji 234 görüntüleme

Domuz yağı kremi; cilt hücrelerinin onarılmasını sağlarken aynı zamanda cildi besleyerek tahribat ve tahriş gibi etkilerin giderilmesi için etkili olan bir üründür.

Domuz Yağı Kremi Faydaları Nelerdir?

Cildi besleyen domuz yağı kremi; cilt lekelerinin giderilmesini sağlarken aynı zamanda açık yaraların iyileşmesine de yardımcı olan besleyici içeriği bulunan merhem kıvamında bir kremdir. Domuz yağı kremi ne işe yarar diye merake diyorsanız eğer şu şekilde açıklayabiliriz:

  • Cilt hücrelerinde yenileme meydana getirir ve cildi onarılmasına destek olur.
  • Cilt üzerinde çeşitli sebeplerden ötürü meydana gelen lekeleri giderir. Aynı zamanda güneş lekelerini iyileştirir. Sivilce ve akne izlerini de gidermek için etkilidir.
  • Anti-bakteriyel ve dezenfekte etkisi bulunan bu krem, açık yaralara sürüldüğü zaman hızlı bir iyileşme sağlar. Ayrıca iz kalmasını da önler.
  • Yanık gibi durumlarda cildin onarılmasını sağlayan domuz yağı kremi cildi nemlendirir ve ölü dokuların giderilmesini sağlar.
  • Domuz yağı kremi çatlaklara iyi gelir mi diye bakacak olursak eğer; domuz yağını güzelce eritip sarımsak ve defne yağı ile karıştırıp sürebilirsiniz. Böylece çatlak görünümünde azalma sağlar.
  • İltihaplı sivilceleri iyileştiren bu krem, aknelerin iyileşmesini sağlar.
  • Cildin daha parlak ve canlı durmasını sağlar.
  • Gözeneklerin tıkanmasını önleyerek kir ve yağın birikmesini önleyen bu krem siyah nokta oluşumuna da engel olur.
  • Anti-aging etkisi vardır ve cildin daha gerin ve berrak görülmesini sağlar.

Domuz yağı kremi merhem kıvamındadır. Onarıcı ve yenileyici etkileri sayesinde kısa süre içerisinde cilt üzerindeki lekelerin ve sorunların giderilmesini sağlar.

Domuz Yağı Kremi Günah mı?

Dinimize göre domuz eti yemek günahtır. Bundan dolayı domuz yağı kremi haram mı diye merak edilmektedir. Domuz yağı oral olarak tüketilmemektedir. Bundan dolayı İslam dini için bir sakıncası yoktur. Mideye inmediği sürece kullanımında bir sorun yoktur. Bundan dolayı Müslümanlar rahat bir şekilde kullanabilirler.

Domuz Yağı Kremi Nerede Satılır?

Eüer ki cilt problemlerinizde kurtulmak istiyorsanız domuz yağı kremi sipariş verebilir ve satın alabilirsiniz. Pek çok kozmetik ürünün içerisinde bu yağdan yer almaktadır. Ayrıca internet üzerinde ve aktarlarda da bu kremden bulunmaktadır. Düzenli bir şekilde kullanarak sivilceleri giderebilir ve deri üzerinde iyileşme sağlayabilirsiniz. Lekesiz, sivilcesiz bir cilde sahip olmak için içeriğinde yüksek oranda D ve A vitamini barındıran bu kremden yararlanabilirsiniz. Domuz yağı kremi fiyatı çok pahalı değildir. Rahatlıkla alabilirsiniz.

Domuz Kremi Yağı Kullananlar ve Yorumlar

Son zamanlarda cildin yenilenmesi için pek çok kişi bu kremden yararlanmaktadır. Domuz yağı kremi yorumlarına baktığımızda genel olarak kullananların memnun kaldığını görmekteyiz. Domuz yağı kremi sivilcelere iyi gelir mi diye soracak olursanız eğer, akne problemleriniz için kullanabilirsiniz. Fakat öncesinde mutlaka doktora gitmeniz gerekmektedir. Ayrıca kullanım öncesinde cildinizin ufak bir bölümünde deneyiniz. Eğer ki kızarma, kaşıntı gibi alerjik etkiler söz konusu olmuyorsa kullanabilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Eber Sarısı Çiçeği Ne İşe Yarar? Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Eber Sarısı Çiçeği Ne İşe Yarar? Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Eber sarısı çiçeği; Akşehir ve Eber Gölü çevresinde yetişen, kendi tohumları ile kendiliğinden yayılım gösteren fakat nesli son zamanlarda tükenme ile karşı karşıya kalan bir bitkidir...

Hemoroid Tedavisi Nedir? Hemoroid Belirtileri Nelerdir?

Hemoroid Tedavisi Nedir? Hemoroid Belirtileri Nelerdir?

Hemoroid, anüste meydana gelen kanama ve şişlik olarak adlandırılmaktadır...

Zeytinyağının Saça ve Cilde Faydaları Nelerdir? Nasıl Uygulanır?

Zeytinyağının Saça ve Cilde Faydaları Nelerdir? Nasıl Uygulanır?

Zeytin ağacının meyvesinden elde edilen zeytinyağı, yeşilimsi ve sarımtırak bir renkte olan, yüksek oranda E vitamini barındıran ve cildi güneşi zararlı ışınlarına karşı korurken, saçların daha sağlıklı olmasına destek olan bitkisel bir yağdır...

Töngelin Faydaları Nelerdir? Kalorisi Ne Kadar? Ne Zaman Toplanır?

Töngelin Faydaları Nelerdir? Kalorisi Ne Kadar? Ne Zaman Toplanır?

Hafif mayhoş bir tada sahip olan töngel; döngel ve muşmula olarak da bilinen vücutta kan dolaşımının düzenlenmesine yardımcı olan ve aynı zamanda sinir sisteminin güçlendirilmesine katkı sağlayan, sağlık için oldukça faydalı etkiler barındıran bir meyvedir...