yeniloji.com
Yaşam

Korse Dar mı, Geniş mi Olmalı?

Henüz yorum yazılmadı
Korse Dar mı, Geniş mi Olmalı?
Yeniloji 169 görüntüleme

Korse seçerken beden ölçüsünü tam seçmek, dar mı yoksa geniş mi diye düşünmeye gerek duymadan beden ölçünüzle birebir almanız ve kullanmanız gerekmektedir.

Korse dar Mı Olmalı? nasıl Olmalı?

Fazla kiloların gizlenmesine yardımcı olan ve bölgesel olarak incelme sağlayarak daha sıkı ve fit bir görünüm sağlayan korselerin seçiminde dikkat edilmesi gerek birçok yöntem bulunmaktadır. Korse kullanımı düzenli olmalıdır ve bunun yanı sıra öncelikle hangi bölgede fazlalık varsa ona uygun olan bir model seçilmelidir. Korse de bir diğer özellik kumaş kalitesidir. Kumaşının nefes alabilir özellikle olması önemlidir.

Korsenin vücuda hem model hem de beden olarak uyumlu olması, rahatlık ve etki açısından önem teşkil etmektedir.

Korse kullanmak ve sipariş verirken beden seçimine çok nem vermelisiniz. Korsenin vücut ölçülerinize göre küçük ve dar olması bir avantaj değil dezavantajdır. Şöyle ki dar korseler hareketlerin kısıtlanmasına ve kişinin gün içerisinde rahatsız olmasına neden olmaktadır. Dar korse kullanmak aşırı derecede vücudu sıkılaştırır ve bu bazı fazlalıkların potluk yapmasına neden olabilir. Bunun yanında dar korse giymek kan dolaşımında zayıflama ile birlikte yorgunluk, halsizlik gibi durumların oluşmasına neden olabilir. Bu tarz durumlar yaşamamak için dar değil bedeninize uygun korseler tercih ediniz.

Korse geniş Olmalı Mı? nasıl Alınmalı?

Korse alırken bedeninize uygun olması gerektiğinden bahsetmiştik. Dar korseler vücudunuzu sıkarken geniş korseler ise toparlayıcı bir etki meydana getirmez ve bu yüzden vücut incelmez. Normal ölçülerde bir korse giydiğiniz zaman vücudunuzda anında 2 beden incelme sağlanır. Fakat kendi beden ölçülerinizden daha geniş bir korse aldığınızda bu etki meydana gelmez ve korsenin bir özelliği oluşmaz. Bu nedenle ne dar ne geniş tam vücut ölçülerinizde bir korse bedeni tercih etmelisiniz.

Daha fit ve daha ideal bir vücuda kavuşmak için korse kullanmak hem kadınların hem de erkeklerin tercihi haline gelmektedir. Düzenli kullanıldığı zaman korseler kısa süre içerisinde hem bölgesel incelme hem de zayıflama konusunda destek olmaktadır. Özellikle spor yaparken kullanıldığında daha fazla kalori yakmaya destek olur ve bu sayede hızlı incelme sağlanabilir.

Toparlayıcı Korse Nasıl Giyilir? Nasıl Takılır?

İnce gözükmeye destek olan bu iç giysiler oldukça kolay bir kullanıma sahiptir. Kancalı ya da farklı bir bağlantı elemanı bulunan korseleri vücudunuza göre daha sıkı ya da geniş yapabilirsiniz. Genel olarak ilk günlerde vücudu çok sıkmaması için korselerin biraz daha gevşek takılması önerilir. Fakat bu aşırı bol olmamalıdır. İlk günlerde 1 saat yeterli olmaktadır. Daha sonralarda korse daha sıkı bir hale getirilerek vücutla orantılı bir şekilde takılır. Gün içerisinde kullanım süresi ise her gün yarım saat arttırılabilir. Böylece yavaş yavaş korse takmaya alışılmış olur. Korse kullanımı bu şekilde sağlandığında vücut zorlanmaz ve zamanlar alışır.

Korse Kumaşı Nasıl Olmalı?

Hangi amaç için kullanmanız gerekirse gereksin korse alırken kumaşına özen göstermelisiniz. Çünkü korseler vücutla birebir temas halindedir ve kumaşın cilde zarar vermemesi gerekmektedir. Bunun için öncelikle nefes alan kumaşlar tercih edilmelidir. Bunun yanında kumaşın esnek olması gerekir. Sert korseler rahat hareket etmeyi engellemektedir. Alacağınız korsenin bu özelliklerine dikkat etmelisiniz. Korse dar mı geniş mi olmalı sorusunun yanında kumaşı nasıl olmalı maddesinin de önemsenmesi gerekmektedir.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Hamile Kalmak İçin Öneriler

Hamile Kalmak İçin Öneriler

Hamilelik; yumurta ve spermin döllenmesiyle doğumun gerçekleşmesine kadar geçen süreçtir...

Curcumin (Zerdeçal) Nedir? Ne İşe Yarar?

Curcumin (Zerdeçal) Nedir? Ne İşe Yarar?

Curcumin; Hindistan ve Çin yemeklerinde sıkça kullanılan, zencefil familyasına ait bir baharat türüdür ve bitkinin yer altında yetişen köklerinden elde edilmektedir...

Siyah Nokta Temizlemek İçin Maske Tarifi

Siyah Nokta Temizlemek İçin Maske Tarifi

Siyah nokta; hem kadınlarda hem de erkeklerde görülebilen, yanlış ve eksik cilt bakımı sonucunda oluşabilen bir tür akne çeşididir...

Kamburluk için Korse Takmak İşe Yarıyor mu?

Kamburluk için Korse Takmak İşe Yarıyor mu?

Kamburluk için korse takmak; omurgada meydana gelen eğriliğin düzelmesine ve sırt ağrılarının giderilmesine yardımcı olarak vücudun daha rahat ve sağlıklı olmasını sağlamaktadır...