yeniloji.com
Yaşam

Erkekler Korse Takar mı? Erkeklerde Korse Kullanımı

Henüz yorum yazılmadı
Erkekler Korse Takar mı? Erkeklerde Korse Kullanımı
Yeniloji 354 görüntüleme

Yıllardır pek çok amaç için kullanılan korseler, hem erkekler hem de kadınlar tarafından tercih edilen iç giysiler olarak belirtilmektedir. Genelde kadınlar kullandığı için erkekler korse takar mı sorusu birçok kişi tarafından merak edilmektedir.

Erkekler Korse Giyer mi? Takar mı?

İnce ve esnek kumaşlardan elde edilen korseler yoğun olarak kadınlar tarafından kullanılsa da erkekler için de üretilen modeller bulunmaktadır. Günümüzde erkekler de birçok amaç için bu aparatlardan yararlanmaktadır. Gerek zayıflamak gerek fit kalmak gerekse birçok sağlık problemi için kullanmaktadırlar. Erkek ve kadın vücut yapısı farklı olduğundan birçok korse hem erkeklere hem de kadınlara yönelik olarak ayrı ayrı üretilmektedir.

Erkek korse modelleri, göbek bölgesindeki fazlalıkların gizlenmesi ve vücudun daha fit, kalıplı gözükmesi için üretilen modellerdir.

Erkeklere özel olarak üretilen birçok korse modeli bulunmaktadır. Sadece bel bölgesini saran modellerin dışında erkek atlet korse olarak adlandırılan ve vücudun üst bölümünü tamamen kaplayan modeller de bulunmaktadır. Bu modeller dikişli ve dikişsiz özellikte olabileceği gibi vücudun kaslı gözükmesini sağlayan özellikte de olabilmektedir. Yani erkekler günümüzde korseleri yoğun bir şekilde tercih etmektedir ve vücut yapılarına uygun birçok model bulunmaktadır.

Erkeklerde Korse Kullanımı Nasıl Olur?

Günlük hayatta kıyafetlerin altına giyilebilen korseler aynı zamanda sporda, evde, işte ve daha pek çok yerde de tercih edilebilmektedir. Kıyafetin altından belli olmadıkları için kolaylıkla tercih edilebilmektedir. Eğer ki kilo vermek için kullanılacaksa spor yaparken korse takılması önerilir. Özellikte termal korse modelleri bu konuda oldukça etkilidir. Fakat fazlalıkların giderilmesi için takılacaksa kıyafetle uygun rengin seçilmesi yeterli olacaktır.

İlk defa korse kullanacak olanlar başlarda biraz rahatsızlık hissedebilir. Bu nedenle vücudu yavaş yavaş alıştırmak gerekmektedir. İlk günler 1 saat sonrasında ise 30 dk. kadar her gün arttırılabilir. Korseleri gece yatarken değil gündüz hareket halinde iken kullanınız.

Sadece kilo vermek için değil korseler aynı zamanda sağlık için de kullanılabilmektedir. Dik durmak için tercih edilen modeller hem kadınlar hem de erkekler için kullanıma uygundur. Bunlar bel ve sırt ağrılarını azaltan ve kamburluk gibi rahatsızlıklara karşı önleyici etki sunan aparatlardır. Bu korseler de tıpkı diğerleri gibi kıyafetlerin altına takılabilmektedir.

Sıkılaştırıcı Termal Erkek Tayt Korse Modelleri

Erkekler için üretilmiş olan termal tayt korse modelleri zayıflamak için oldukça ideal ürünlerden birisidir. Bu korseler hem göbek bölgesini hem de bacakların bir bölümünü tamamen sarar ve terleme yolu ile fazla yağların vücuttan atılmasını sağlar. Pek çok kişi tarafından kullanılan bu korselerin kumaşları teri emer ve ciltte tahrişe neden olmasını önler. Fakat korse kullanıldıktan sonra bölgenin temizlenmesi gerekmektedir. Bu iç giysiler vücut ısısını arttırdığı için metabolizma hızına da olumlu etki sağlayabilmektedir.

Erkek Korse Nerede Satılır? Nereden Alınır?

Pek çok çeşidi bulunan erkek korseler farklı birçok yerde satılmaktadır. Satın alırken dikkat edilmesi gereken kumaşının kaliteli olması, teri emebilmesi ve cildi tahriş etmemesi, beden ölçüsünün vücut ile uyum içerisinde olmasıdır. Bu özelliklere dikkat ederek korse siparişi verebilirsiniz. Fit gözükmek için sizler de bu aparatlardan yararlanabilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
2 Beden İncelten Tayt Korse Kullananlar ve Yorumlar

2 Beden İncelten Tayt Korse Kullananlar ve Yorumlar

2 beden incelten tayt korseler, hem bacaklara hem göbek altına hem de karın bölgesine etki ederek sağlıklı bir şekilde incelme meydana getiren giysilerdir...

Basen Toparlayıcı Korse ile Basen Şekillendirme

Basen Toparlayıcı Korse ile Basen Şekillendirme

Basen toparlayıcı korse; vücuttaki fazlalıkların toparlanmasına yardımcı olarak daha ince ve zayıf gözükmeyi sağlayan sıkılaştırıcı bir korse modelidir...

Zayıflatıcı ve Sıkılaştırıcı Korse Tayt ile İncelme

Zayıflatıcı ve Sıkılaştırıcı Korse Tayt ile İncelme

Zayıflatıcı korse tayt; bacakların incelmesini sağlayan ve bunun yanında yüksek bel olma özelliği sayesinde beli incelterek göbek bölgesinin düzleşmesine destek olan bir korse modelidir...

Bel Şekillendirici Korse ile İncelme

Bel Şekillendirici Korse ile İncelme

Bel şekillendirici korseler; bölgesel incelme konusunda etkilidir ve sağlıklı bir şekilde zayıflamaya yardımcı olmaktadır...