yeniloji.com
Yaşam

Korse Nasıl Takılır? Korse Kullanım Süresi

Henüz yorum yazılmadı
Korse Nasıl Takılır? Korse Kullanım Süresi
Yeniloji 322 görüntüleme

Korse takmak; vücudun ince ve zayıf gözükmesini sağlayan ve aynı zamanda kolayca vücuda giyilip çıkartılabilen bir aparattır. Korse nasıl takılır ve nasıl kullanılır konusu ise etkili sonuçlar için yanıt bekleyen sorular olarak karşımıza çıkmaktadır.

Korse Nasıl Takılır? Nasıl Kullanılır?

Geçmiş yıllardan beri korseler insanlar tarafından yoğun bir şekilde tercih edilmektedir. Daha çok kadınların tercihi olan bu iç giysiler ince belli olmak ve daha zayıf gözükmek için kullanılmaktadır. Korselerin toparlayıcı, sıkılaştırıcı ve inceltici etkileri bulunmaktadır. Bunların yanı sıra zayıflamaya katkısı vardır ve aynı zamanda birtakım ortopedi rahatsızlıklarında da etkili sonuçlar almaya destek olmaktadır.

Korse giymek ve takmak oldukça kolay olduğu için gün içerisinde farklı yerlerde ve şekillerde kullanımı sağlanabilmektedir.

Korse takmak oldukça kolay bir eylemdir. Genel olarak kancalı, kopçalı veya farklı bir bağlantı elamanı ile tutturulur. Korseler ayarlanabilir özelliktedir. Eğer ki ilk defa korse kullanacaksınız öncelikle vücudunuzun alışması ve çok sıkılmaması için gevşek ayarda giymelisiniz. Her kullandığınızda biraz daha sıkı olmasına özen gösterebilirsiniz. Korsenin karnınızın tam üstüne gelmesi önemlidir. Korsenin vücuda tam oturması gerekmektedir. Korse vücuda tam oturduğu zaman sizler rahat hissedersiniz. Eğer ki korseyi sıkılaştırdığınız zaman vücudunuz rahat olmuyorsa ve çok aşırı sıkıyorsa korsenin bedeni size uygun değil demektir.

Korse Kullanım SÜResi Ne Kadardır?

Genel olarak korse kullanmaya ilk başladığınız zamanlarda vücudunuz alışana kadar kendinizi biraz rahatsız hissedebilirsiniz. Bu nedenle alışma aşamalarında gün içerisinde çok fazla takmayabilirsiniz. Belirttiğimiz gibi sıkılığını ayarlama konusunda da aşama aşama hareket etmelisiniz. Böylece daha kolay alışabilirsiniz. Uygun bedeni tercih etmek için kendi beden ölçünüzle aynı olanı tercih etmeniz gerekmektedir.

Vücut korseye alıştığı zaman kullanım süresinde de artış olabilmektedir. İlk günler yaklaşık 1 saat korse takmak yeterlidir. İlk haftadan sonra bunu yarım saat arttırarak devam edin ve yaklaşık 2-3 hafta sonra günde 8-10 saate kadar çıkartabilirsiniz. Korseyi hiç kullanmamış kişiler için başta sıkıcı bir durum gibi gelse de zaman içerisinde bu tamamen aşılabilmektedir. Eğer ki kilo vermek için değil sadece özel zamanlarda toparlayıcı olsun diye kullanmak istiyorsanız her gün takmanız gerek yoktur. Fakat kilo vermek istiyorsanız mutlaka spor ile desteklemeniz gerekmektedir.

Korse Takmak İyi Midir? Beli İnceltir mi?

Zayıflamak ve incelmek için tercih edilen korseler aslında sadece bu amaçla değil aynı zamanda sağlık açısından da kullanılabilmektedir. Korsenin bir yan etkisinin oluşmaması için öncelikle uygun beden tercih edilmelidir ve ardından kumaşının kaliteli olması gerekmektedir. Kaliteli olmayan kumaşlar nefes almazlar ve bu durum ciltte tahrişe neden olabilir. Eğer ki küçük beden tercih edilmişse vücudu rahatsız eder ve kullanım rahatlığı vermez. Bu nedenle korse birtakım özelliklere dikkat edilerek alınmalıdır.

Yatarken Korse Takılır mı?

Günümüzde korse kullanan birçok kişi bulunmaktadır. Uzmanlar genel olarak korse kullanımı önerse de gece yatarken takma konusunda uyarılarda bulunmaktadırlar. Çünkü gece rahat uyku uyumak sağlığın temel anahtarıdır. Eğer ki özel bir sağlık nedeniyle kullanıyorsanız ve doktorunuz önerdiyse kullanılabilir. Fakat zayıflamak amacıyla kullanan kişilerin gün içerisinde takması yeterlidir. Kıyafetlerin altına rahat giyilebildikleri için günlük kullanımda bir sorun meydana getirmez.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Emzirmek Zayıflatır mı? Emziren Anneler Nasıl Zayıflar?

Emzirmek Zayıflatır mı? Emziren Anneler Nasıl Zayıflar?

Hamilelik döneminde alınan kilolardan kurtulmak isteyen kadınlar, emzirmek zayıflatır mı sorusu hakkında bilgi almak ve bu dönemde kilo vermek için nasıl bir yöntem izlemesi gerektiği konusunda araştırmalar yapmaktadır...

Yağ Yakmak ve İncelmek İçin Korse Kullanımı

Yağ Yakmak ve İncelmek İçin Korse Kullanımı

Yağ yakmak ve incelmek için korse takmak, bölgesel zayıflama ile birlikte vücut şekillendirici bir etki meydana getirerek kısa süre içerisinde fazlalıklardan kurtulmaya yardımcı olur...

Erkekler İçin Zayıflama Korsesi Kilo Verdirir mi?

Erkekler İçin Zayıflama Korsesi Kilo Verdirir mi?

Erkekler için zayıflama korsesi, zayıflama ve aynı zamanda sıkılaşma sağlayarak daha ince gözükmeye destek olan iç giysi modelleri olarak belirtilmektedir...