yeniloji.com
Bakım

Karınca Yumurtası Yağı Nedir? Ne İşe Yarar? Kullananlar ve Yorumlar

Henüz yorum yazılmadı
Karınca Yumurtası Yağı Nedir? Ne İşe Yarar? Kullananlar ve Yorumlar
Yeniloji 2454 görüntüleme

Karınca yumurtası yağı; istenmeyen tüylerden kurtulmak için uygulanan doğal bir yöntemdir.

Karınca Yumurtası Yağı Nedir?

Doğal bir tüy dökücü olarak kullanılan karınca yumurtası yağı; acısı bir şekilde istenmeyen tüylerden kurtulmayı sağlayan bir yöntemdir. Düzenli bir şekilde uygulandığı zaman tüylerde azalma meydana getirmektedir. Acısız ve ağrısız bir epilasyon yöntemi olan karınca yumurtası yağı ağda gibi yöntemler yerine ağrısız, acısız bir şekilde istenmeyen tüylerden kurtulmayı sağlamaktadır. Ağda yapılan bölgeyi besleyen ve nemlendirilen bu doğal yağ, cildi beyazlatır ve parlaklık verir. Tüyleri döken ve aynı zamanda azalmasını sağlayan bu yağ, pürüzsüz bir cildin oluşmasına yardımcı olmaktadır.

Karınca yumurtası yağı, hem çocuklar hem de yetişkinler için kullanıma uygundur ve vücutta istenmeyen tüylere çözüm niteliği taşımaktadır.

Karınca yumurtası yağı, tüylerde seyrelme meydana getirmektedir. İstenmeyen tüyler için doğal bir çözüm yöntemi olarak sunulan bu doğal yağ, karıncaların yumurta larvalarından elde edilmektedir. Eski zamanlardan bu yana kullanılan bu doğal yağ ergenlik döneminde girmiş olan her birey tarafından kullanılabilmektedir. Osmanlı imparatorluğu döneminde sıklıkla tercih edilen karınca yumurtası yağı, kıl köklerine direkt olarak etki eder ve kılların zaman içerisine tüy gibi güçsüzleştirip dökülmesine ve seyrelmesine yardımcı olmaktadır.

Karınca Yumurtası Yağı Ne İşe Yarar?

Hem erkekler hem de kadınlar tarafından kullanılabilen karınca yumurtası yağı, istenmeyen tüylerin zaman içerisinde azalmasını dökülmesini sağlamaktadır. Etki gösterme süresi kişiden kişiye değişkenlik gösterir. Bazı insanların tüyleri daha seyrekken bazılarının ise daha yoğun ve kalındır. Bu nedenle herkese aynı süre içerisinde etki göstermemektedir. Fakat her ne şekilde olursa olsun doğal içerikli olduğunda kıl köklerine etki sağlamaktadır.

Ağda ciltte koyu renk oluşumuna neden olabilmektedir. Ayrıca ağda ile tüyler alındığı zaman ağrı ve sızı meydana gelmektedir. Karınca yumurtası yağı ile zaman içerisinde tüyler güçsüzleşir ve epilasyon sırasında daha az acı hissedilir. Vücudun pürüzsüz olması, tüylerin seyrelmesi ve azalması için etkili, doğal bir çözüm olmaktadır. Tüm bu etkiler için düzenli kullanım gerekmektedir.

Karınca Yumurtası Yağı Nasıl Kullanılır?

Tüyleri azaltmak ve kıl köklerin, güçsüzleştirmek için kullanılan karınca yumurtası yağı kullanımı öncesinde uygulanacak bölgenin kesinlikle temiz olması gerekmektedir. Bu şekilde yağ gözeneklere daha hızlı ve etkili çözüm yapar. Bunun için öncesinde tüylerinizi ağda ile alınız. Ağda yaptıktan sonra yağı bölgeye güzelce sürünüz ve 20 dakika kadar bekleyiniz. Yağı hafif masaj yaparak uygulamanız daha faydalı ve etkili olacaktır. Sonrasında yıkama ya da durulama yapmanız gerekmemektedir. Tüyler çıkmaya başladığında tekrar aynı işlemi uygulayınız. Yaklaşık olarak 2 ay düzenli kullanım sonucunda etki görebilirsiniz.

Karınca Yumurtası Yağı Kullananlar ve Yorumlar

Günümüzde özellikle kadınlar tüylerinin daha uzun sürede ve seyrek çıkmasını sağlamak amacı ile karınca yumurtası yağı kullanmaktadır. Yorumlar genel olarak olumlu olsa da etkiler kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir. Kullanacağınız yağın kesinlikle organik ve doğal olmasına dikkat ediniz.

Paylaş Tweetle Gönder Pinle
İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Saçların Parlak Olması İçin Ne Yapmalı?

Saçların Parlak Olması İçin Ne Yapmalı?

Saçların parlak olması için; birtakım bitkisel içerikli yağlar kullanılmalı ve aynı zamanda saç bakımına dikkat edilmelidir...

İncir sirkesi Yapımı Nasıldır? Ne İşe Yarar?

İncir sirkesi Yapımı Nasıldır? Ne İşe Yarar?

İncir sirkesi; içerisinde herhangi bir şekilde kimyasal barındırmayan, tamamen doğal içerikli, vitamin ve mineral açısından yüksek değerlere sahip sağlıklı bir besindir...