yeniloji.com
Sağlık

Korse Atlet Giymek Zararlı mı?

Henüz yorum yazılmadı
Korse Atlet Giymek Zararlı mı?
Yeniloji 2520 görüntüleme

Korse atlet, vücudun üst kısmını tamamen saran ve özel kumaşı sayesinde sıkılaştırıcı, inceltici ve şekillendirici etki meydana getiren bir korse modelidir.

Korse Atlet Nasıl Giyilir?

Hem kadınlar hem de erkekler için üretilmiş olan korse atlet modeli daha zayıf ve daha ince gözükmeyi sağlayan, görünüş olarak bir iç çamaşırını andıran fakat özellikleri bakımından oldukça farklı etkiler meydana getiren bir korse modelidir. Bu korse modeli sayesinde fazlalıkları gizleyebilir ve birkaç beden daha zayıf gözükebilirsiniz. Göbek ve bel bölgesini toparlayan hem göğüs altı hem de göğüs üstü olmak üzere farklı modelleri bulunmaktadır.

Korse atlet giymek vücut hatlarının ve kıvrımlarının daha ince ve zarif durmasını sağlayan bir korse modelidir.

Erkek ve kadın vücudu birbirinden farklıdır. Bu nedenle erkekler için üretilen modeller ile kadınlar için üretilen modeller arasında birtakım farklar bulunmaktadır. Kadınlar için üretilmiş olan atlet korse modelleri vücudun daha zayıf durmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda toparlayıcı özelliği ve sıkılaştırıcı etkisi sayesinde sarkmaların engellenmesine destek olmaktadır. Fakat erkekler için üretilenler değişkenlik göstermektedir. Bazısı vücudun daha kaslı gözükmesini sağlarken bazıları ise daha zayıf durmayı sağlamaktadır.

Atlet Korse Giymek Zararlı mı?

Günümüzde birçok kadının tercihi olan atlet korse modelleri asıl olarak vücudun dik durmasını sağlarken aynı zamanda zayıf gözükmeye de destek olmaktadır. Vücudun birkaç beden ince gözükmesini sağlayan bu korse modelleri eğer ki yanlış kullanım olursa bazı yan etkilere neden olabilir. Atlet korse modelleri sadece göbek ya da bel bölgesini değil vücudun üst kısmını tamamen sarkmaktadır. Bu nedenle kullanırken beden ölçülerine dikkat etmek gerekmektedir.

Korse atlet alırken öncelikle kumaşının nefes alan kaliteli cinsten olmasına özen gösterilmelidir. Çünkü diğer kumaşlar vücutta tahrişe neden olabilmektedir. Bunun yanında korsenin vücudu çok sıkmaması ya da çok gevşek kalmaması gerekir. Vücudunu çok sıkan korseler gün içerisinde kişiye rahatsızlık verir. Çünkü kan dolaşımını yavaşlatır ve bu durum bazı sorunların oluşmasına neden olabilir. Büyük korseler ise vücudu tam sarmadığı için sıkılaşma meydana getirmez.

Asıl olarak atlet korse modellerinin herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Fakat yanlış kullanım gibi etkiler birtakım yan etkilerin görülmesine neden olabilmektedir.

Kadın ve Erkek Atlet Korse Kullananlar ve Yorumlar

Korselerin en fazla tercih edilen modelleri arasında gösterilen atlet korse kadınlar ve erkekler tarafından oldukça tercih edilen bir iç giysidir. Günlük yaşamda normal şekilde kullanılabilen ve iç çamaşır olarak da tercih edilebilen sıkılaştırıcı özelliği bulunan bir korse modelidir. İnce kumaşı sayesinde kıyafetlerin altından gözükmemektedir. Farklı renkleri bulunan bu korseleri çeşitleri de bulunmaktadır. Kullananlar, zayıf gösterdiği ve fazlalıkları toparladığı için oldukça memnun kalmaktadır. Erkekler için üretilmiş daha kalıplı durmaya yardımcı olan kumaşta olan korseler de oldukça tercih edilmektedir. Bu korseler hakkındaki yorumlar oldukça olumludur.

Korse Atlet Fiyatları Ne Kadar? Nereden Alınır?

Vücudu sıkılaştıran korse atlet fiyatları kadınlar ve erkekler için farklı şekilde üretildiği için fiyatlarda değişkenli görülebilmektedir. Fakat genel olarak uygun fiyatlarla satılmaktadır. Günlük hayat içinde kıyafetlerin altından herhangi bir şekilde belli olmayan bu korseler rahatlıkla kullanılabilmektedir. Hem zarif hem de zayıf durmayı sağlamaktadır.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Korse ile Kilo Veren, Zayıflayan Ünlüler

Korse ile Kilo Veren, Zayıflayan Ünlüler

Dünya üzerinde korse ile kilo verenler, formunu koruyanlar ve vücut şekillendirici etki ile bölgesel incelme sağlayan birçok kişi bulunmaktadır...

Erkek Dar Kesim Atlet Zayıf Gösterir mi?

Erkek Dar Kesim Atlet Zayıf Gösterir mi?

Erkekler için üretilmiş olan dar kesim atletler vücutta toparlayıcı bir etki meydana getirdiği için fazlalıkların gizlenmesine destek olabilmektedir...

Bel Korsesi Zayıflatırmı? Bel Korsesi Nasıl Takılır?

Bel Korsesi Zayıflatırmı? Bel Korsesi Nasıl Takılır?

Bel korsesi; göbek bölgesindeki yağlanmaların giderilmesine destek olan ve aynı zamanda incelme, sıkılaşma sağlayan bir korse modelidir...

Maymun Çiçeği Hastalığı Nedir? Bulaşıcı mı? Belirtileri ve Tedavisi

Maymun Çiçeği Hastalığı Nedir? Bulaşıcı mı? Belirtileri ve Tedavisi

Maymun çiçeği hastalığı; aynı zamanda monkeypox virüsü olarak bilinen, sıçan, maymun, fare gibi küçük memeli hayvanlardan temas ya da bu hayvanların yenmesi ile bulaşan, ölüm gibi ciddi sonuçlar meydana getirebilen bir rahatsızlıktır...