yeniloji.com
Sağlık

Lavanta Kürünün Faydaları Nelerdir? Karaciğer Yağlanmasına İyi Gelir mi? Nasıl Yapılır?

Henüz yorum yazılmadı
Lavanta Kürünün Faydaları Nelerdir? Karaciğer Yağlanmasına İyi Gelir mi? Nasıl Yapılır?
Yeniloji 133 görüntüleme

Lavanta kürü; saç ve cilt sağlığını olumlu yönde etkilerken aynı zamanda, karaciğer enzimlerinin düzenlenmesi ve bağışıklık sisteminin güçlenmesi gibi etkilere sahip olan doğal bir karışımdır.

Lavanta Kürünün Faydaları Nelerdir?

Antioksidan bakımından zengin olan ve aynı zamanda anti-bakteriyel etki meydana getiren lavanta kürü, sağlık açısından pek çok faydası bulunan bir içeriktir. Lavanta kürü ne işe yarar diye sıralayacak olursak eğer;

Bağışıklık sisteminin güçlendirici etkisi bulunan lavanta kürü, hastalıklara karşı vücudu korumaktadır. Her gün lavanta çayı içmek vücudun genel sağlığını olumlu yönde etkiler.

Lavanta Kürü Karaciğer Yağlanmasına İyi Gelir mi?

Karaciğer enzimlerinin düzelmesine yardımcı olan lavanta kürü karaciğer yağlanması için faydalıdır. Bu tarz ciddi problemlerde ilaçlardan daha faydalı olduğu söylenmektedir. 2 bardak suyun içerisine 1 tatlı kaşığı lavanta atıp demleyiniz. Güzelce süzüp sonrasında içebilirsiniz. Her tüketimde taze olması önemlidir.

Kuru lavanta kaynatmak ve içmek, karaciğer oluşan hepatit B için de çözüm olmaktadır. Karaciğerin daha iyi çalışmasını sağlar. Fakat öncesinde doktor onayı almak gerekir. Karaciğer rahatsızlığınız için de mutlaka doktora danışmalısınız.

Lavanta Kürü Nasıl Yapılır?

Karaciğer için lavanta kürü tarifini verdikten sonra diğer kullanım alanı olan saç ve cilt için tarifleri de şöyle belirtebiliriz:

Farklı şekillerde ve amaçlarda kullanılabilen lavanta kürünün cilde faydaları yanı sıra vücuda genel anlamda olumlu katkıları vardır.

Lavanta Kürü Yapanların Yorumları Nelerdir?

Karaciğer, cilt ve saç için faydalı olan lavanta kürü, kullanıcılardan tam not almaktadır. Eğer lavanta kürünün zararları yok mu diye soracak olursanız, yanlış ve aşırı kullanımda söz konusu olabilir. Hastalığınız hakkında doktora danışmadan herhangi bir şekilde bitkisel çözüm uygulamayınız.

Paylaş Tweetle Gönder Pinle
İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Kıl Kökü İltihabı Nedir? Ne İyi Gelir? Neden Olur? Tedavisi Nasıl Olur?

Kıl Kökü İltihabı Nedir? Ne İyi Gelir? Neden Olur? Tedavisi Nasıl Olur?

Kıl kökü iltihabı; bakteriyel ve fungal enfeksiyon sebebi ile kaynaklanan bir iltihap çeşididir...

Saç Uzatmak İçin Ne Yapılır? Yağ ve Maskeler Nelerdir?

Saç Uzatmak İçin Ne Yapılır? Yağ ve Maskeler Nelerdir?

Saçlarının uzamasını isteyen kişilerin saç uzatmak amacıyla kullanmayı tercih ettikleri maske ve yağ çeşitleri bulunmaktadır...