yeniloji.com
Bakım

Pirinç Unu Maskesi Nedir? Tarifi, Yapımı, Faydaları ve Yapanlar

Henüz yorum yazılmadı
Pirinç Unu Maskesi Nedir? Tarifi, Yapımı, Faydaları ve Yapanlar
Yeniloji 2164 görüntüleme

Pirinç unu maskesi; cildin yenilenmesini sağlayan, renk eşitsizliklerinin giderilmesine etki eden ve aynı zamanda cildi besleyerek cilt lekelerinin giderilmesi için faydalı olan bir karışımdır.

Pirinç Unu Maskesi Nedir?

Dünyaca popüler hale gelen pirinç unu maskesi, vitamin ve mineral açısından zengin bir karışımdır. Pirincin içerisinde yer alan protein, potasyum, B1 ve B2 vitaminleri, posa, fosfor ve kalsiyum gibi bileşenler aynı şekilde pirinç ununun içerisinde de yer almaktadır. Bu pirinç unu ile yapılan maske de aynı şekilde cildin gerekli tüm vitamin ve minerallerin almasını sağlamaktadır. Bu da hücrelerin yenilenmesini sağlarken, cilt tonunun eşitlenmesine de katkı sağlamaktadır.

Pirinç unu maskesi; hasar gören hücrelerin yenilenmesini, ölmüş hücrelerin ise vücuttan atılmasını sağlayarak yaşlanmayı geciktirici etki meydana getirmektedir.

Akne ve sivilcelerin geçmesi için faydalı olan pirinç unu maskesi yanı zamanda bu cilt probleminin meydana getirmiş olduğu lekelerin, kızarıklıkların giderilmesi için da etkili olmaktadır. Cildin onarılmasını ve beyazlamasını sağlayan bu maske güneş lekelerinin giderilmesi için de etkilidir. Asya ülkelerindeki kadınların cilt güzelliklerinin sırrı olan bu maske, tamamen doğal bir içerikten meydana geldiği için cildin canlanmasını sağlamaktadır.

Pirinç Unu Maskesinin Faydaları Nelerdir?

İçeriğinde pek çok vitamin ve mineralin yer aldığı pirinç unu maskesinin faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz:

Cildimiz oldukça hassastır ve kullandığımız bazı makyaj malzemeleri tahrişe neden olabilir. Kullandığınız her ürüne dikkat etmeli ve cilt tipine uygun olanları tercih etmelisiniz. Pirinç unu maskesi tahrişi ortadan kaldırma özelliğine sahipken aynı zamanda peeling etkisi de oluşturmaktadır.

Pirinç Unu Maskesi Tarifi ve Yapımı

Bu doğal maskeyi hazırlamak için gerekli olan malzemeler; 2 yemek kaşığı pirinç unu ve 1 su bardağı süttür. Pirinç ununun içerisine yavaş ve azar azar sütü karıştırınız. Un yoğun bir kıvama geldiği zaman maske kullanıma hazır demektir. Pirinç unu maskesini sivilce ve lekelerin üzerine sürerek yüzünüze güzelce sürünüz. Daha sonra maskeyi kurumaya bırakınız. Kuruduktan sonra yüzünüzü ılık su ile bolca yıkayınız. Eğer cildiniz yağlı ise süt yerine su kullanabilirsiniz. Süt genelde kuru ciltler için faydalıdır. Çünkü pirinç unu cildi kurutmaktadır. Süt ile nemlendirme etkisi sağlayabilirsiniz.

Pirinç Unu Maskesi Yapanlar ve Yorumlar

Doğal maskeler, cildin nefes almasını, onarılmasını sağlarken, aynı zamanda canlanmasına da destek olmaktadır. Pirinç unu maskesi yorumlarını incelediğimizde uygulayan kadınların memnun kaldıklarını görmek mümkündür. Sizler de cilt tonunu eşitleyen bu doğal maske ile yüzünüzde daha berrak, parlak ve doğal bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Paylaş Tweetle Gönder Pinle
İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Terleten Erkek ve Bayan Spor Kıyafetleri

Terleten Erkek ve Bayan Spor Kıyafetleri

Terleten spor kıyafetleri, zayıflama sağlamaya destek olan ve aynı zamanda vücut şekillendiren, toparlayan ve sıkılaştıran giysi modelleridir...

Akdeniz Anemisi Nedir? Belirtileri Nelerdir? Taşıyıcısı Nasıl Beslenmeli?

Akdeniz Anemisi Nedir? Belirtileri Nelerdir? Taşıyıcısı Nasıl Beslenmeli?

Akdeniz anemisi; kandaki kırmızı rengin oluşmasını sağlayan hemoglobin maddesinin beta-globin zincirlerinin sentezinde genetik eksiklik şeklinde oluşması sonucunda meydana gelen, beta talasemi genin geçişi ile kalıtsal olarak meydana gelen bir rahatsızlık çeşididir...