yeniloji.com
Bakım

Pirinç Unu Maskesi Nedir? Tarifi, Yapımı, Faydaları ve Yapanlar

Henüz yorum yazılmadı
Pirinç Unu Maskesi Nedir? Tarifi, Yapımı, Faydaları ve Yapanlar
Yeniloji 193 görüntüleme

Pirinç unu maskesi; cildin yenilenmesini sağlayan, renk eşitsizliklerinin giderilmesine etki eden ve aynı zamanda cildi besleyerek cilt lekelerinin giderilmesi için faydalı olan bir karışımdır.

Pirinç Unu Maskesi Nedir?

Dünyaca popüler hale gelen pirinç unu maskesi, vitamin ve mineral açısından zengin bir karışımdır. Pirincin içerisinde yer alan protein, potasyum, B1 ve B2 vitaminleri, posa, fosfor ve kalsiyum gibi bileşenler aynı şekilde pirinç ununun içerisinde de yer almaktadır. Bu pirinç unu ile yapılan maske de aynı şekilde cildin gerekli tüm vitamin ve minerallerin almasını sağlamaktadır. Bu da hücrelerin yenilenmesini sağlarken, cilt tonunun eşitlenmesine de katkı sağlamaktadır.

Pirinç unu maskesi; hasar gören hücrelerin yenilenmesini, ölmüş hücrelerin ise vücuttan atılmasını sağlayarak yaşlanmayı geciktirici etki meydana getirmektedir.

Akne ve sivilcelerin geçmesi için faydalı olan pirinç unu maskesi yanı zamanda bu cilt probleminin meydana getirmiş olduğu lekelerin, kızarıklıkların giderilmesi için da etkili olmaktadır. Cildin onarılmasını ve beyazlamasını sağlayan bu maske güneş lekelerinin giderilmesi için de etkilidir. Asya ülkelerindeki kadınların cilt güzelliklerinin sırrı olan bu maske, tamamen doğal bir içerikten meydana geldiği için cildin canlanmasını sağlamaktadır.

Pirinç Unu Maskesinin Faydaları Nelerdir?

İçeriğinde pek çok vitamin ve mineralin yer aldığı pirinç unu maskesinin faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Cilt tonunun 1-2 renk açılmasını sağlar ve eşitlenmesine yardımcı olur.
  • İçeriğinde yer alan allantoin bileşeni sayesinde güneşin zararlı ışınları sonrasında zarar gören cildin onarılmasını sağlamaktadır. Ortaya çıkan güneş lekelerinin giderilmesini sağlar.
  • Cildin yenilenmesini sağlayan bu maske, ölü hücrelerin atılmasını sağlar.
  • Ciltteki yağın kurutulmasını sağlayan pirinç unu maskesi, sivilcelerin oluşumunun engellenmesine destek olur. Hatta ciltteki akne ve sivilce izleri için etkilidir.
  • Kan dolaşımının hızlanmasını sağlayan bu doğal maske kırışıklık gibi problemlerin giderilmesini sağlar ve cildin gergin, canlı gözükmesini sağlar.
  • Yağlı ciltlerin mat bir görünüm almasını sağlayan bu maske, aynı zamanda cildi besler ve onarır.

Cildimiz oldukça hassastır ve kullandığımız bazı makyaj malzemeleri tahrişe neden olabilir. Kullandığınız her ürüne dikkat etmeli ve cilt tipine uygun olanları tercih etmelisiniz. Pirinç unu maskesi tahrişi ortadan kaldırma özelliğine sahipken aynı zamanda peeling etkisi de oluşturmaktadır.

Pirinç Unu Maskesi Tarifi ve Yapımı

Bu doğal maskeyi hazırlamak için gerekli olan malzemeler; 2 yemek kaşığı pirinç unu ve 1 su bardağı süttür. Pirinç ununun içerisine yavaş ve azar azar sütü karıştırınız. Un yoğun bir kıvama geldiği zaman maske kullanıma hazır demektir. Pirinç unu maskesini sivilce ve lekelerin üzerine sürerek yüzünüze güzelce sürünüz. Daha sonra maskeyi kurumaya bırakınız. Kuruduktan sonra yüzünüzü ılık su ile bolca yıkayınız. Eğer cildiniz yağlı ise süt yerine su kullanabilirsiniz. Süt genelde kuru ciltler için faydalıdır. Çünkü pirinç unu cildi kurutmaktadır. Süt ile nemlendirme etkisi sağlayabilirsiniz.

Pirinç Unu Maskesi Yapanlar ve Yorumlar

Doğal maskeler, cildin nefes almasını, onarılmasını sağlarken, aynı zamanda canlanmasına da destek olmaktadır. Pirinç unu maskesi yorumlarını incelediğimizde uygulayan kadınların memnun kaldıklarını görmek mümkündür. Sizler de cilt tonunu eşitleyen bu doğal maske ile yüzünüzde daha berrak, parlak ve doğal bir görünüm sağlayabilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Tükenmişlik Sendromu Nedir? Evreleri Nelerdir? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Tükenmişlik Sendromu Nedir? Evreleri Nelerdir? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Tükenmişlik sendromu; yoğun ve stresi bir yaşantısı olan kişilerden meydana gelen, enerji düşüklüğü, yorgunluk ve bitkinlik gibi belirtiler ile kendini gösteren psikolojik bir durumdur...

Elma Yoğurt Kürü Nedir? Zayıflatır mı? Faydaları Nelerdir?

Elma Yoğurt Kürü Nedir? Zayıflatır mı? Faydaları Nelerdir?

Elma yoğurt kürü; sağlıklı bir şekilde zayıflama sağlarken aynı zamanda, bağışıklık sisteminin güçlenmesine de destek olan fit ve formda bir vücuda kavuşmaya yardımcı olan bir karışımdır...

Arı Ekmeği Nedir? Perga Faydaları, İçeriği ve Kullananlar

Arı Ekmeği Nedir? Perga Faydaları, İçeriği ve Kullananlar

Arı ekmeği; perga olarak da isimlendirilen, arıların bal yaptıkları petekte yer alan bal ve balmumu karışımı ile meydana gelen bir besin kaynağıdır...

Kahve Peelingi Tarifi, Faydaları ve Yapanlar

Kahve Peelingi Tarifi, Faydaları ve Yapanlar

Kahve peelingi; ciltteki ölü hücrelerin arındırılmasını sağlarken aynı zamanda nem ihtiyacının karşılanmasını, yaşlanma belirtilerinin önlenmesini ve cilt lekelerinin giderilmesini sağlayan bir maske uygulamasıdır...