yeniloji.com
Yaşam

Destekli Sütyen ile Desteksiz Arasındaki Fark

Henüz yorum yazılmadı
Destekli Sütyen ile Desteksiz Arasındaki Fark
Yeniloji 3501 görüntüleme

Destekli sütyen; göğüslerin daha toplu ve dik durması için üretilen, göğüsleri istenilen şekle ve büyüklüğe kavuşturan bir iç çamaşırı modelidir.

Destekli Sütyen Nedir? Ne İşe Yarar?

Göğüslerin toplu ve dik durmasını sağlayan destekli sütyen, hem küçük göğüslü hem de büyük göğüslü kadınlar için kullanılabilen bir iç çamaşırıdır. Göğüslerin güzel bir şekil almasını sağlarken aynı zamanda sarkma gibi problemlerin engellenmesine de destek olmaktadır. Bu sütyenlerin iç kısmının alt ve sağ tarafında destekleyici süngerler vardır. Bunlar göğüsleri sıkılaştırır ve yukarı doğru kalkmasını sağlar.

Destekli sütyen sıkılaştırıcı özelliği sayesinde push up ya da dolgulu sütyen isimleri ile de bilinmektedir.

Destekli sütyenler herhangi bir estetik ameliyata gerek kalmadan göğüslerinizin sanki silikonlu gibi gözükmesini sağlar. Küçük göğüslerin yaklaşık olarak 1- 2 beden büyümesini sağlamaktadır. Toparlayıcı özelliği büyük göğüslerin ise sarkmasını önler ve daha toplu gözükmesini sağlar. Bu sütyenler göğüsleri hem yukarı kaldırır hem de kenarlarından iterek dolgun bir görünüm oluşmasını sağlarlar. Böylece daha ucuz maliyetle daha büyük ve güzel görünümlü göğüslere sahip olabilirsiniz.

Destekli Sütyen ve Desteksiz Sütyen Farkı

Her kadın göğüslerinin daha çekici ve dolgun durmasını ister. Bunun için sütyenlerini özenle seçerler. Kimisi destekli sütyen tercih ederken kimileri ise desteksiz sütyen tercih etmektedir. Desteksiz sütyenler genel olarak göğüsleri yeterli ölçüde bir büyüklükte olan kadınlar tarafından tercih edilir. Çünkü bu sütyenlerin dikleştirici ve toparlayıcı özelliği bulunmamaktadır. Sadece kıyafetlerin altından göğüslerin belli olmaması için tercih edilmektedir.

Destekli sütyenler desteksizlere göre daha fazla tercih edilmektedir. Bu iç çamaşırını sadece küçük göğüslü olanlar değil aynı zamanda büyük göğüslü olanlar da kullanmaktadır. Küçük göğüslü kadınlar daha dolgun bir görünüm elde etmek için kullanırken büyük göğüslü olanlar sarkma problemlerini önlemek için kullanır. Yer çekimi nedeniyle zaman içerisinde vücudumuz sarkar. Fakat bu sarkma göğüslerde daha fazla belli olur. Bunu önlemek için ise destekli iç çamaşırı tercihi yapılmalıdır.

Destekli Sütyen Modelleri Nelerdir?

Toparlayıcı ve sıkılaştırıcı özelliği bulunan destekli sütyenler birçok model ve renk seçeneği ile karşımıza çıkmaktadır. Bu sütyenlerin düz renkleri olduğu gibi desenli ya da dantelli modelleri de bulunmaktadır. Dikişli ya da dikişsiz modelleri bulunmaktadır. Böylece kıyafetlerin altından herhangi bir şekilde belli olmamaktadır. Straplez şeklinde modelleri de bulunmaktadır. Bu sütyenler askısız da takabilirsiniz. Fakat göğsü büyük olanlar askılı modelleri tercih etmelidir. Çünkü askılar sayesinde göğüsler daha iyi toplanır. Eğer ki göğüsleriniz çok büyük değilse askısız straplez modelleri tercih edebilirsiniz. Birçok rengi olan bu sütyenleri dilediğiniz şekilde seçip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sıkılaştırıcı Destekli Sütyen Faydaları ve Fiyatı

Göğüslerin daha dolgun ve toplu durmasını sağlayan destekli sütyenler oldukça uygun fiyatlara satılmaktadır. Fakat modeline, kumaşına, dokusuna göre fiyatlarında birtakım değişiklikler oluşabilmektedir. Göğüs sarkmasını engelleyen ve sıkılaştırıcı özelliği sayesinde göğüslerin şekil almasını ve dolgunlaşmasını sağlayan korseleri sizler de günlük hayatta rahatça kullanabilirsiniz.

Paylaş Tweetle Gönder Pinle
İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Mutluluk Hormonu Sağlayan Şeyler ve Besinler Nelerdir? Beyne Mutluluk Veren Yiyecekler Hangileridir?

Mutluluk Hormonu Sağlayan Şeyler ve Besinler Nelerdir? Beyne Mutluluk Veren Yiyecekler Hangileridir?

Mutluluk hormonu olarak isimlendirdiğimiz serotonin, merkezi sinir sistemi üzerinde birde fazla fiziksel fonksiyona sahip olan, ve kimyasal haberciler olarak isimlendirilen nörotransmiterdir...

Altın Çilek Faydaları ve Zararları Nelerdir? Nasıl Yenir? Ne İşe Yarar?

Altın Çilek Faydaları ve Zararları Nelerdir? Nasıl Yenir? Ne İşe Yarar?

Altın çilek, anavatanı Güney Amerika Peru, Kolombiya, Venezüella ve Bolivya olan, A, A1, B1, B2 ve B3 vitaminleri açısından zengin olan aynı zamanda demir, potasyum ve fosfor gibi sağlıklı bileşenlere sahip olan bir meyvedir...