yeniloji.com
Bakım

Dudakların Dolgun Olması İçin Doğal Yöntemler

Henüz yorum yazılmadı
Dudakların Dolgun Olması İçin Doğal Yöntemler
Yeniloji 2877 görüntüleme

Dudakların dolgun olması, operasyona gerek kalmadan doğal yöntemlerle de gerçekleştirilebilecek bir işlemdir.

Dudakların Dolgun Olması İçin Neler Yapılmalı?

Kadınlar için dudakların dolgun olması, yaptıkları makyajın etkileyici olması adına büyük önem taşır. Dolgun dudaklara sahip olabilmenin tek yönteminin silikon işlemi olmadığı bilinmelidir. Silikon, dudakların doğal görünümünü yitirmesine sebep olabilmektedir. Yapılacak ufak makyaj hileleriyle kadınların dudaklarının daha dolgun gözükmesini sağlamaları mümkündür. Dudak kalemiyle ruj üzerine yapılacak küçük rötuşlar dudakların olduğundan daha dolgun gözükmesine yardımcı olmaktadır. Son dönemin en popüler ruj renklerinden olan mat tonların, dudaklara daha dolgun bir görünüm kazandırdığı da bilinmektedir.

Dudakların Dolgun Görünmesi İçin Doğal Yöntemler Nelerdir?

Dudakların dolgun görünmesi için tercih edilen doğal yöntemlerin başında diş fırçasıyla yapılan peeling işlemi gelmektedir. Diş fırçasıyla dudaklar ovularak kan dolaşımının hızlanması ve dudakların daha dolgun gözükmesi sağlanır. Fırçalama işleminden sonra parlatıcı sürmek, dudakların daha ön plana çıkarak dolgunluğunun artmasına yardımcı olmaktadır. Dudakların dolgunluğunu koruyabilmesi için de düzenli olarak nemlendirici kullanmak büyük önem taşımaktadır. Dudakların kuruma ve çatlamaya maruz kalmasını engelleyen nemlendiriciler yerine dudak balmları da tercih edilebilmektedir. Çabuk kuruyan ve çatlayan dudaklar daha ince gözükmektedir.

Dudak Dolgunlaştıran Maske Tarifi Nedir?

Acı biberin dudakların daha dolgun gözükmesine yardımcı olduğu bilinen bir gerçektir. Dudak dolgunlaştıran maske tarifleri arasında en çok tercih edilen de acı biber dudak maskesidir. Maske içerisinde; 1 çay kaşığı su, 2 çay kaşığı acı biber ve 1 çay kaşığı karabiber bulunmaktadır. Acı biber ve karabiber 1 çay kaşığı suyun içerisine eklenerek kıvam alana kadar karıştırılır. Elde edilen karışım dudağa sürülür ve yaklaşık olarak 10-15 dakika beklenir. Ardından soğuk su ile maske temizlenir. Bu tarif haftada iki sefer uygulanabilir. Bir diğer maske tarifi de vazelin ve tarçınla hazırlanır. Öncelikle vazelin ince bir tabaka şeklinde dudağa sürülür. Parmak yardımıyla üzerine de toz tarçın sürülür. 10 dakika kadar bekletildikten sonra yıkanır. Bu maske tariflerinde dudaklar hafif bir yanma hissi oluşabilmektedir. Endişelenmeye gerek yoktur.

Dudak Dolgunlaştıran Yağlar Nelerdir?

Dudak dolgunlaştıran yağlar şunlardır;

Dudakların dolgun olması için tercih edilen bu bitkisel yağlar, dudak parlatıcılarının içerisine birkaç damla olacak şekilde damlatıldığında daha uzun süreli etki göstermektedir.

Paylaş Tweetle Gönder Pinle
İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Tüy Dökmek İçin Doğal Yollar Nedir? Tüy Dökücü Doğal Yöntemler

Tüy Dökmek İçin Doğal Yollar Nedir? Tüy Dökücü Doğal Yöntemler

Tüy dökmek için doğal yöntemler, kıl köklerinin zayıflamasına ve zaman içerisinde dökülmesine yardımcı olan uygulamalardır...

Saç Kabarmasını Önleyen Doğal Yöntemler, Şampuan, Maske, Yağ ve Spreyler

Saç Kabarmasını Önleyen Doğal Yöntemler, Şampuan, Maske, Yağ ve Spreyler

Nemini kaybeden saçların kabarmasını önleyen ve ipeksi bir görünümüne kavuşmasını sağlayan ürünler, aynı zamanda saçların doğal bir parlaklığa kavuşmasını da sağlar...