yeniloji.com
Bakım

Saç Rengi Nasıl Koyulaştırılır?

Henüz yorum yazılmadı
Saç Rengi Nasıl Koyulaştırılır?
Yeniloji 9242 görüntüleme

Boya yapmadan saç rengi koyulaştırmak için, birtakım basit ve pratik doğal yöntemler uygulayabilir ve saçınıza zarar vermeden dilediğiniz görünümü oluşturabilirsiniz.

Doğal Yollarla Saç Rengi Nasıl Koyulaştırılır?

Açık olan saç rengini boya kullanmadan doğal bir şekilde koyulaştırmak için uygulanabilecek basit yöntemler bulunmaktadır. Evde kendiniz uygulayabileceğiniz doğal yöntemler saç renginizin birkaç ton koyulaşmasını sağlayacaktır. Saçları boya ile koyulaştırmak saç pigmentlerine zarar vereceği için erken beyazlama gibi durumların oluşmasına neden olur. Saç renginin koyulaşması ve bu süreçte zarar görmeiçin doğal yöntemler uygulanmalıdır.

Saç renginizi boya yapmadan doğal yollarla koyulaştırmak için kahve telvesi, karanfil ve hint yağı yöntemlerini uygulayabilirsiniz.

Genel olarak birçok kadın saçlarını koyulaştırmak ya da açmak için boya yaptırmaktadır. Boyaların içerisinde bulunan kimyasal maddeler zaman içerisinde saç pigmentlerinin azalmasına neden olur. Bu durum saçların normalden daha çabuk beyazlamasına neden olur. Bu nedenle saçlarınızı koyulaştırmak için boya değişik kahve telvesi gibi basit ve pratik yöntemleri deneyebilirsiniz. Bu yöntem sarı renkli bir saçı siyah yapmaz fakat birkaç ton daha koyu gözükmesini sağlayabilir.

Karanfille Saç Rengi Koyulaştırma

Karanfil saç rengini koyulaştırmak için uygulanan en etkili yöntemlerden biridir. Bu yöntemin hazırlanması ve uygulanması oldukça kolaydır. 2 kaşık karanfili 1 bardak su ile kaynatıp saçlara sürülmelidir. Saçlar koyulaşana kadar bu işlem tekrarlanabilir. Bu yöntem herhangi bir şekilde saça zarar vermeden koyulaşmasını sağlamaktadır.

Hint Yağı ile Saç Koyulaştırma

Saçların koyulaşması için uygulanan en pratik ve etkili yollardan biri hintyağı uygulamasıdır. Bu yöntem uygulanırken içerisine badem yağı da katılır. Badem yağı saçların parlak ve canlı olması için önemli ve besleyici bir yağdır. Bu yöntemi hazırlamak için yarım çay bardağı hint yağını ocakta ısıtınız. Kaynamaya başladığında altını kapatın ve ılımasını bekleyin. Ilıklaştıktan sonra içerisine birkaç damla badem yağı katınız. Böylece saçlarınızın onarılmasını sağlayabilirsiniz. Bu karışımı saçlarınıza ve saç diplerinize masaj yaparak sürün ve iyice yedirin. Yaklaşık olarak 1 saat bekledikten sonra yıkayabilirsiniz. Saçınızda istediğiniz tonu yakalamak için bu uygulamayı birkaç gün içerisinde tekrar tekrar uygulayabilirsiniz.

Kahve Telvesi ile Saç Koyulaştırma

Doğal bir şekilde saç rengini koyulaştırmak için uygulanan yöntemlerden bir tanesi kahve uygulamasıdır. Bu karışımı hazırlamak için öncelikle toz kahveyi pişirin ve daha sonra soğumaya bırakın. Bi1 çorba kaşığı miktarındaki telveyi 2 çorba kaşığı miktarındaki saç kreminin içerisine koyun ve karıştırın. Ortaya çıkan karışımı saç köklerinizden itibaren tüm saçınıza uygulayınız. Yaklaşık olarak 45 dakika saçınızda bekletin ve ardından şampuan kullanmadan ılık ya da soğuk su ile yıkayınız. Bu uygulama sonrasında saçlarınızdaki değişimi fark edebilirsiniz.

Evde Saç Koyulaştırma Yöntemleri

Saçları boya yapmadan koyulaştırmak için doğal yöntemlerden yardım alabilirsiniz. Bahsedilen yöntemler genel olarak boyasız saça uygulanır ve etkisi bu şekilde görülür. Fakat bunları daha önce boya yapılmış saçlar için de uygulayanlar vardır. Saçlarınızın zarar görmemesi için bahsedilen doğal karışımlardan destek alabilirsiniz. Bu karışımlar doğal olduğundan saç yapısına zarar vermediği için birkaç gün ara ile tekrarlanabilir.

Paylaş Tweetle Gönder Pinle
İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Hızlı Zayıflama Kürleri Nelerdir?

Hızlı Zayıflama Kürleri Nelerdir?

Hızlı zayıflama kürleri; vücutta detoks etkisi meydana getirerek fazla yağların yakılmasına yardımcı olmaktadır...

Detoks Nedir? Detoks Suyu ve Diyeti Nasıl Yapılır?

Detoks Nedir? Detoks Suyu ve Diyeti Nasıl Yapılır?

Detoks; vücuttan zararlı olan toksinlerin atılması ve vücudun zararlı maddelerden arındırılması demektir...

Candida Mantarı ve Diyeti Nedir? Yapanlar ve Yemek Tarifleri

Candida Mantarı ve Diyeti Nedir? Yapanlar ve Yemek Tarifleri

Candida, asıl adı candidoz olan ve her yaştaki erkek ve kadınlarda görülebilen bir mantar enfeksiyonudur...

Asherman Sendromu Nedir? Belirtileri Nelerdir? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Asherman Sendromu Nedir? Belirtileri Nelerdir? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Asherman sendromu; rahim boşluğunun tamamında ya da bir bölümünde görülebilen, halk arasında rahim içi yapışıklıklar olarak nitelendirilen bir rahatsızlıktır...

Detoks Çorbası Nasıl Yapılır?

Detoks Çorbası Nasıl Yapılır?

Detoks çorbası; vücutta biriken toksin maddelerin dışarı atılmasına yardımcı olur ve vücutta adeta arındırıcı bir etki meydana getiren yiyecektir...

Evde Doğal Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde Doğal Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde doğal saç bakımı, saçların sağlıklı ve güçlü olması için evde yapılan çeşitli bakım önerileridir...

Gastrit Diyeti Nasıl Yapılır? Gastrit Hastaları Ne Yemeli, Ne Yememeli?

Gastrit Diyeti Nasıl Yapılır? Gastrit Hastaları Ne Yemeli, Ne Yememeli?

Gastrit diyeti; midesinde gastrit rahatsızlığı olanların semptomlarının hafifletilmesi için uygulanan bir yöntemdir...

Kinoa Tohumu Nedir? Nasıl Kullanılır? Nasıl Ekilir? Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Kinoa Tohumu Nedir? Nasıl Kullanılır? Nasıl Ekilir? Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Kinoa; Türkiye’de çok fazla bilinmeyen, Güney Amerika ve birçok ülkede yetiştirilen, içerisinde faydalı besin değeri barındıran bitkidir...

Tüberküloz Hastalığı Ne Demek? Bulaşıcı mı? Tedavisi Var mı?

Tüberküloz Hastalığı Ne Demek? Bulaşıcı mı? Tedavisi Var mı?

Tüberküloz hastalığı; Mycobacterium tuberculosis bakterisinin neden olduğu, bir diğer ismi ile verem olarak bildiğimiz ciddi bir rahatsızlıktır...

Çınar Yaprağını Kimler İçemez? Faydaları Nelerdir?

Çınar Yaprağını Kimler İçemez? Faydaları Nelerdir?

Çınar yaprağı, genel olarak ormanlarda değil de nehir, ırmak ve dere yataklarında yetişen oldukça faydalı bir bitkidir...