yeniloji.com
Bakım

Saçların Daha Hızlı uzaması İçin Ne Yapmalı?

Henüz yorum yazılmadı
Saçların Daha Hızlı uzaması İçin Ne Yapmalı?
Yeniloji 2030 görüntüleme

Saçların hızlı uzaması için; saç köklerinin beslenmesine yardımcı olan doğal yöntemler uygulanmalı ve saçların kırılmalara karşı korunması gerekmektedir.

Saç Nasıl Hızlı Uzar?

Saçların hızlı bir şekilde uzaması için hem beslenmeye dikkat etmeli hem de doğal bakım yöntemlerinin uygulanması gerekmektedir. Saç uzamasında önemli olan yıpranmadan, incelmeden sağlıklı bir şekilde sürecin tamamlanmasıdır. Saçlar uzadıkça güçsüzleşmeye başlar. Çünkü uzayan saç daha fazla beslenmelidir. Yeterli bakım yapılmadığında saç güçsüzleşir ve incelerek uzar. Bunun sonucunda ise dökülmelere meydana gelir.

Saçın hızlı uzaması için hem yediklerinize dikkat etmeli hem de saçlara doğal besleyici bakımlar yapılmalıdır.

Genel olarak birçok kişi saçların sadece bakım ile uzadığını düşünmektedir. Saçlarınız dıştan beslendiği gibi aynı zamanda yediğiniz besinlerden de beslenir. Örneğin vücutta vitamin eksikliği ya da kansızlık görüldüğünde saç dökülmeleri meydana gelmektedir. Çünkü saçlar aynı zamanda tüketmiş olduğunuz besinlerden elde ettiğiniz vitaminler ile beslenir. Vücut sağlığınız saç sağlığınızı direkt olarak etkiler. Hızlı saç uzatmak için hem sağlıklı beslenmeli hem de doğal saç bakımları yapmalısınız.

Saçın Hızlı Uzaması İçin Evde Yapılabilecekler

Evde kolayca uygulayabileceğiniz soğan suyu yöntemi en hızlı saç uzatma tekniklerinden biridir. Kırmızı soğanı blenderden geçirip suyunu süzmeniz ve saç diplerine masaj yaparak uygulamanız yeterlidir. Yaklaşık olarak 15 dakika beklettikten sonra yıkayabilirsiniz. Bu uygulama saçtaki kolajenin artmasını sağlar ve böylece saç hem sağlıklı bir şekilde uzar hem de canlılık ve parlaklık kazanır. Bu doğal yöntemi haftada birkaç kere uygulayabilirsiniz.

Yumurtanın beyazı evde pratik bir şekilde uygulayabileceğiniz saç uzatma yöntemlerinden biridir. Yumurtanın beyazını ayırıp iyice çırptıktan sonra saç diplerinize hafif masaj yaparak sürünüz. Yaklaşık olarak 10 dakika beklettikten sonra ılık su ile saçınızı durulayıp ardından şampuanla yıkayabilirsiniz. Yumurta beyaz protein açısından oldukça zengindir ve saçınızın ihtiyacı vitaminleri barındırmaktadır. Bu sayede hem hızlı uzama sağlar hem de saçların canlı ve parlak gözükmesini sağlar.

Hızlı Saç Uzatmak İçin Ne Yapmalı?

Saçlarınızın doğal bir şekilde hızlı ve sağlıklı uzamasını istiyorsanız saç derinize masaj yapabilirsiniz. Duşa girmeden önce parmak uçlarınıza süreceğiniz birkaç damla zeytinyağı ile kafa derisine masaj yapmanız kan akışının hızlanmasına ve köklerin uyarılmasına yardımcı olur. Bu saçların uzaması için etkili yöntemlerden biridir. Bunun yanı sıra gün içerisinde fazla su içmeye özen gösteriniz. Su içtiğinizde vücudunuzda hücre bölünmesi daha fazla gerçekleşir. Bu şekilde hem vücut hem cilt hem de saç sağlığı iyileşme kazanır. Saç köklerinin güçlenmesini ve hareket geçmesini sağlayan bir başka yöntem saçları taramaktır. Saçlarınızı günde 1-2 defa tarayarak hızlı uzamasına katkı sağlayabilirsiniz.

Saçın Uzamasını Engelleyen Şeyler Nelerdir?

Saçın yıpranmasına neden olan her şey uzamasını engeller. Bunların başında saç bakımı için kullanılan ve kimyasalı yüksek olan saç ürünleridir. Bunlar saçın yapısına zarar verir ve uzamayı engeller. Bunların yanında saça şekil veren yüksek ısılı aletler, yanlış beslenme, saçları sık sık boyatmak gibi nedenler de saçların sağlıklı uzamasını engelleyen, güçsüzleşmesine neden olan etmenler de bulunmaktadır. Bu tarz durumlardan uzak durulması gerekmektedir.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
İncelmek İçin Hangi Korse Daha Kullanışlı?

İncelmek İçin Hangi Korse Daha Kullanışlı?

İncelmek ve kilo vermek için korse kullanımı en bilinen ve etili yöntemlerden biridir...

Hızlı Zayıflamak İçin Neler Yapılmalı?

Hızlı Zayıflamak İçin Neler Yapılmalı?

Hızlı zayıflamak için; sağlıklı ve düşük kalorili beslenmenin yanında aynı zamanda egzersiz ve spor yapılmalıdır...

Çocuklarda Şeker Hastalığı Belirtileri Nelerdir? Tedavisi Nasıl Yapılır? Geçer mi?

Çocuklarda Şeker Hastalığı Belirtileri Nelerdir? Tedavisi Nasıl Yapılır? Geçer mi?

Çocuklarda şeker hastalığı; yetişkinlerde yaygın olduğu kadar yaygındır ve çoğunlukla 5-15 yaş arasında görülse de 1 yaş altı bebeklerde de sıklıkla ortaya çıkmaktadır...

Kırık Kalp Sendromu Nedir? Belirtileri Nelerdir? Öldürür mü? Nasıl Tedavi Edilir?

Kırık Kalp Sendromu Nedir? Belirtileri Nelerdir? Öldürür mü? Nasıl Tedavi Edilir?

Kırık kalp sendromu; vücudun aşırı strese verdiği bir yanıt olarak tanımlanan, stres kardiyomiyopatisi ve apikal balon sendromu gibi isimlerle de bilinen, daha çok kadınları etkileyen bir rahatsızlıktır...